Najlepsze polskie restauracje w Chicago

Polska kuchnia cieszy się sporym powodzeniem w USA, zarówno dzięki licznej Polonii, która Amerykanów z narodowymi przysmakami zaznajomiła, jak i dzięki opinii comfort food, czyli jedzenia poprawiającego nastrój, często przynoszącego wspomnienia obiadów, „jak u mamy”.

U Gazdy polska restauracja Chicago

Polskie restauracje w Chicago: U Gazdy.

W kraju gdzie wysoko przetworzone dania z mikrofalówki są normą, talerz pierogów, gołąbków, czy też schabowy z zestawem surówek okazuje się często prawdziwą rewelacją. Doceniana jest także wysoka jakość polskich wędlin oraz nasze słodkie dania, jak naleśniki czy racuchy.

Polskich restauracji nie mogło zabraknąć w Chicago, mieście do niedawna jeszcze będącym domem dla największej polskiej społeczności w USA (obecnie, pod względem liczebności Polonii, prześcignął je już Nowy Jork).

Polskie restauracje w Chicago są liczne i dosyć zróżnicowane zarówno pod względem jakości, ceny, jak i wyboru oferowanych dań. Poniżej wskazujemy te najpopularniejsze.

Starpolska Restaurant – polskie jedzenie w Jackowie

3030 N Milwaukee Ave, Chicago

Położona w samym sercu Jackowa, jak nieoficjalnie określana jest dawna polska dzielnica Chicago, Staropolska Restaurant jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich przybytków gastronomicznych w mieście. Oferuje wiele dań klasycznej kuchni polskiej, w tym pierogi, gołąbki, placki ziemniaczane, żurek i flaczki, jak też naleśniki z serem, w niewygórowanych, jak na USA cenach.

Staropolska Restaurant Chicago

Wnętrze Staropolska Restaurant.

Restauracja posiada także serwis take away oraz catering.

Poznaj aktualną kartę dań Straopolska Restaurant.

Polskie restauracje w Chicago – U Gazdy

270 W Irving Park Rd, Wood Dale

Choć oddalona o około 40 km na północny zachód od centrum Chicago, restauracja U Gazdy warta jest półgodzinnej przejażdżki.

Utrzymana w stylistyce góralskiej, zarówno jeśli chodzi o drewnianą architekturę, dekoracje, jak i kartę dań, restauracja serwuje, między innymi, bigos, golonkę, pstrąga oraz oscypki w formie przystawek, lub w sałatkach.

Placek po zbójnicku zazwyczaj trafia w amerykańskie gusta – tak wygląda U Gazdy.

Znajdź więcej informacji na oficjalnej stronie restauracji U Gazdy.

Bacówka Polish Good Food

1120 S Roselle Rd, Schaumburg

Góralskie klimaty królują także w Bacówce, położonej zresztą względnie niedaleko (ok 12 km) od U Gazdy, w Schaumburg.

Dowiedz się więcej na temat Bacówki w Chicago.

Red Apple Buffet

6474 N Milwaukee Avenue, Chicago

Bufet Czerwone Jabłuszko, czyli Red Apple często pojawia się w rankingach na najlepsze bufety typu All-you-can-eat nie tylko w Chicago, ale także na skalę całego kraju. Oferuje dania kuchni europejskiej, ze szczególnym naciskiem na tradycyjne potrawy polskie.

Znajdź więcej informacji na temat Red Apple Buffet.

Smakosz Restaurant

5961 W Lawrence Ave, Chicago

W rękach tej samej polskiej rodziny od dwóch pokoleń, restauracja Smakosz serwuje tradycyjne polskie dania od 1985 roku. Jej daniem popisowym jest schab po lubelsku, serwowany na placku ziemniaczanym, z jajkiem sadzonym.

polska restauracja Smakosz

Polski talerz w restauracji Smakosz: gołąbek, kiełbasa, schabowy, pierogi.

Karta dań restauracji Smakosz w Chicago.

Smak Tak Restaurant Chicago

5961 N Elston Avenue, Chicago

Położona na północ od Jefferson Park restauracja Smak Tak ma w swojej klasyczne dania kuchni polskiej: oprócz pierogów i schabowego, także bigos, wątróbkę z cebulką i pyzy z mięsem.

polskie restauracje Chicago

Smak Tak Chicago

Rodzinna restauracja serwuje domowe polskie jedzenie od 2002 roku.

Karta dań Smak Tak Chicago.

Pierogi Heaven

169 N Wells Street, Chicago

W samym sercu Chicago, pod nazwą nie pozostawiającą wątpliwości, działa niewielka restauracja Pierogi Heaven. W bardzo przystępnych cenach można tu skosztować szerokiego wyboru pierogów, jak również gołąbków, kiełbasy, czy barszczu.

Uwaga: Restauracja Pierogi Heaven (tu znajdziesz kartę dań)  jest obecnie zamknięta do odwołania.

Kasia’s Deli

2101 W Chicago Avenue, Chicago

Choć nie chodzi tu typową restaurację, a raczej o delikatesy oferujące także opcję bufetu, mówiąc o polskim jedzeniu w Chicago, nie można nie wspomnieć o Kasia’s Deli.

Marka stworzona przez panią Kazimierę Bober, emigrantkę z Polski, która po raz pierwszy zaczęła sprzedawać polskie potrawy w Chicago w latach 80-tych, dzięki tradycyjnym przepisom, opierającym się o proste, choć doskonałej jakości składniki, na dobre zagościła już w wielu amerykańskich supermarketach. Jej sztandarowym produktem są pierogi.

W sklepie firmowym, położonym w Urainian Village, oprócz zrobienia zakupów, skosztować też można wielu polskich specjałów dostępnych w sklepowym bufecie.

Pierogi pozostają hitem polskiej kuchni w USA.

W opinii wielu, pierogi z Kasia’s Deli są najlepszymi w Chicago.

Znajdź więcej informacji na temat produktów Kasia’s Deli.

Polish Pączki Cafe

7210 W Foster Avenue, Chicago

Jeśli w Chicago najdzie Cię ochota na „słodkie”, Polish Pączki to miejsce, które warto odwiedzić.

Polish Pączki Cafe

Oferuje nie tylko doskonałe pączki, ale także inne polskie ciasta: szarlotki, makowce, babki, mazurki (w zależności od sezonu).

Czytaj także: