Chicago dla dzieci – atrakcje turystyczne dla najmłodszych

Oferta turystyczna Wietrznego Miasta, czyli Chicago, trafi z pewnością w bardzo zróżnicowane gusta. Muzea, galerie, doskonałe restauracje, liczne okazje do zrobienia zakupów, spektakle teatralne, koncerty i wydarzenia sportowe, to tylko niektóre ze sposobów na spędzenie czasu w największym mieście stanu Illinois.

zwiedzanie Chicago dla dzieci

Wycieczka łodzią to nietuzinkowy i niezwykle relaksujący sposób na zwiedzanie Chicago.

Poniżej, podpowiadamy, jakie atrakcje oferuje Chicago dla dzieci.

Museum of Science and Industry – Chicago dla dzieci

Pomimo poważnej nazwy, Muzeum Nauki i Przemysłu w Chicago  to prawdziwa kopalnia zajęc dla całej rodziny. Najmłodszych zachwyci z pewnością wylęgarnia piskląt, labirynt lustr, czy też miniaturowa fabryka zabawek. Hitem wśród nieco starszych dzieci i młodzieży jest łódź podwodna U-505, czy też ekspozycja Science Storms, wyjaśniająca fenomeny naturalne, takie jak tornado, czy lawiny.

muzeum dla dzieci Chicago

Ekspozycja Earth Revealed pozwala lepiej zrozumieć lepiej naszą planetę i zachodzące na niej zjawiska.

Museum of Science and Industry położone jest w Jackson Park, nad jeziorem Michigan.

LEGOLAND Discovery Center Chicago

Niewymagająca wprowadzenia atrakcja dla dzieci w Chicago oddalone jest od centrum Chicago o około 45 km; mieści się w Schaumburg, za Lotniskiem O’Hare.

Pośród wielu atrakcji Chicago Legoland Discovery Center znajduje się Great LEGO Race VR Experience, wykorzystujące technikę rzeczywistości wirtualnej.

Zobacz, jakie jeszcze atrakcje oczekują gości w LEGOLAND Discovery Center:

Centrum z łatwością dostarczy zajęć na kilka godzin, a nawet cały dzień zwiedzania.

Lincoln Park ZOO Chicago

Ogród zoologiczny to sprawdzona atrakcja dla dzieci w każdym wieku. Lincoln Park ZOO gwarantuje wiele godzin doskonałej zabawy. Oprócz wielu gatunków eksponowanych zwierząt (a także pięknych ogrodów), na gości zoo oczekuje także wiele zajęć, pokazów, a także mini farma, w której karmić i głaskać można różne gatunki zwierząt gospodarczych.

Zoo Chicago

Lincoln Park ZOO – wstęp bezpłatny!

Zoo pełni także misje edukacyjną, szerząc wiedzę na temat zagrożonych gatunków i ekologii. Jak nazwa wskazuje, mieści się na terenie Parku Lincolna, nad Jeziorem Michigan.

Chicago dla dzieci: Shedd Aquarium

Miłośnicy zwierząt, nie powinni przegapić w Chicago fascynującego Shedd Akwarium. Jest ono domem dla wielu gatunków fauny i flory morskiej. Największymi gwiazdami akwarium są białe wieloryby beluga oraz pingwiny.

akwarium Chicago

Maskotki Shedd Aquarium.

Znajdź więcej informacji na temat Shedd Aquarium Chicago.

The Field Museum – muzea dla dzieci w Chicago

Akwarium Shedda położone jest na terenie kompleksu muzealnego Museum Campus Chicago. W jego skład wchodzi także Muzeum Historii Naturalnej Field. Dinozaury i mumie – a tylko część tematyki, jakiej poświęcone są ekspozycje muzeum – to tradycyjnie już hit wśród najmłodszych zwiedzających. Olbrzymią popularnością cieszą się szczególnie filmy 3D, będące uzupełnieniem wystawy.

Muzeum Historii Naturalnej Chicago

Co robić z dziećmi w Chicago? Wybierz się do Field Muzeum.

Inne fascynujące (i stymulujące młode umysły) ekspozycje muzeum to, między innymi, Underground Adventure, pozwalające na 'zwiedzanie’ podziemnego świata z perspektywy mrówki oraz strefa poświęcona meteorytom.

Planetarium Addlera

Starszych i młodszych, zafascynowanych gwiazdami i kosmosem, zainteresuje z pewnością Adler Planetarium, położone w sąsiedztwie Field Museum i Shedd Aquarium.

Szczególnie atrakcyjną częścią planetarium jest strefa Planet Explorers, przeznaczona dla dzieci w wieku 3-8 lat.

planetarium Adlera

Space Explorers, Planetarium Chicago.

Młodzi goście muzeum będą tu mieli okazję wcielić się w rolę kosmonautów, jeździć księżycowym łazikiem, czy też kontrolować wyrzutnię rakiet.

Zarówno Adler Planetarium, jak i Field Museum objęte są programem zniżkowym CityPASS Chicago, pozwalającym zaoszczędzić na biletach do największych atrakcji Wietrznego Miasta.

Kup CityPASS Chicago online.

Maggie Daley Park – plac zabaw w Chicago

Jeśli zastanawiasz się, jak spożytkować nadmiar energii u dzieci podczas wizyty w Chicago, Maggie Daley Park to miejsce dla Ciebie i Twojej rodziny. Na blisko 9 hektarowej powierzchni, oprócz terenów zielonych znalazło miejsce wiele atrakcji, w tym ścianka do wspinaczki, rampy do jazdy na deskorolkach, rolkach i hulajnogach, tor wrotkowy, lodowisko, mini golf, korty tenisowe, olbrzymi plac zabaw oraz miejsca piknikowe.

Maggie Daley Park

Ścianka do wspinaczki w parku Maggie Daley to w rzeczywistości olbrzymi blok z sekcjami o różnym stopniu trudności.

Maggie Daley Park położony jest nad Jeziorem Michigan i sąsiaduje z innymi emblematycznymi lokalizacjami Chicago, w tym Millennium Park i Buckingham Fountain.

Na plaże w Chicago?

Dlaczego nie? W Windy City nie brak zadbanych plaż, często oferujących miękki (sztucznie nawieziony) piasek, strefę leżakową, boiska do siatkówki, lub koszykówki, place zabaw oraz, oczywiście, spokojne wody i bezkresną panoramę Jeziora Michigan. W upalne dni, a takich nie brak w Chicago, miejskie plaże okazać się mogą prawdziwym wybawieniem, jeśli podróżujemy w towarzystwie dzieci.

plaża w Chicago

Oak Street Beach – plażowy raj w centrum Chicago.

Do najpopularniejszych plaż Chicago zaliczają się Oak Street Beach, Ohio Street Beach i 31 Street Beach.

Czytaj także:

Wynajem samochodów Chicago Lotnisko O’Hare.

Znajdź zakwaterowanie w Chicago.

Tanie loty do Chicago – porównaj oferty.