Przewodnik po Florydzie – co warto zobaczyć?

Większa, niż w jakiejkolwiek innej części Stanów Zjednoczonych liczba godzin słonecznych, unikalna fauna i flora, światowej klasy parki rozrywki i piaszczyste, wysadzane palmami plaże to tylko niektóre z atrakcji oczekujących na turystów na Florydzie, czyli w ‘Słonecznym Stanie’ USA.

Tak wita Floryda, The Sunshine State.

Każdy przewodnik po Florydzie wspomina o jego łagodnym klimacie, sprawiającym iż stan ten odwiedzać można przez cały rok; w styczniu średnie temperatury za dnia utrzymują się na poziomie 21°C, w najcieplejszych miesiącach zaś, lipcu i sierpniu wynoszą 31°C.

Dla części podróżnych przybywających ze stref o chłodniejszym klimacie, tropikalne niemal upały latem mogą jednak okazać się uciążliwe, ze względu towarzyszącą im wysoką wilgotność. Także sami Amerykanie preferują wypoczynek na Florydzie poza okresem największych upałów.

Ci z turystów, którym upał nie przeszkadza, skorzystać będą mogli latem na Florydzie z przystępniejszych cen wszelkiego rodzaju usług z turystyką powiązanych, w tym zakwaterowania i wynajmu samochodów.

Co warto zobaczyć na Florydzie?

Olbrzymia ilość atrakcji, dostępnych na stosunkowo niewielkim obszarze, czyni z Florydy doskonałą destynację dla rodzin z dziećmi.

Rozrywka i ekscytujące przeżycia oczekują na dorosłych jak i na najmłodszy w parkach rozrywki, w tym Disney World i Universal Orlando oraz położonym niedaleko Kennedy Space Center, poświęconemu historii lotów kosmicznych NASA.

Wzdłuż Półwyspu Florydzkiego rozciągają się rozliczne piaszczyste plaże, kuszące ciepłymi  wodami Zatoki Meksykańskiej, malowniczymi krajobrazami i niezwykłej urody zachodami słońca. Ci z turystów, którym plaża nie wystarcza do szczęścia, znajdą ciekawą ofertę kulturalną oraz sprzyjającą relaksowi atmosferę w miastach, takich jak Tampa, St. Petersburg czy Sarasota.

przewodnik po Florydzie

Zachód słońca na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej.

Dla miłośników historii obowiązkowym przystankiem na Florydzie powinno być St. Augustine będące oficjalnie najstarszym, założonym przez Europejczyków miastem na terenie kontynentalnych Stanów Zjednoczonych.

Na południu półwyspu odwiedzić jest warto Miami „Magiczne Miasto”, będące prawdziwym tyglem narodowości i kultur i stylów architektonicznych, a którego znakiem rozpoznawczym są ciągnące się kilometrami plaże o białym, miękkim piasku.

Architektura Art Deco miami

Zabudowa art deco Miami.

Na obrzeżach Miami rozciąga się park narodowy Everglades, którego znaczną część zajmują obszary bagienne i lasy namorzynowe, i gdzie z bliska przyjrzeć można się aligatorom.

Dalej na południe, główna trasa Wschodniego Wybrzeża, Route 1, wiedzie poprzez archipelag ponad 400 większych i mniejszych wysp, do Key West, słynącej z pięknych plaż, sielankowego spokoju i spektakularnych zachodów słońca.

Znajdź tanie loty na Florydę.