Parki wodne Disneya na Florydzie

Oprócz czterech największych parków tematycznych skupionych w kompleksie Walt Disney World w Orlando, turystów, szczególnie w sezonie wakacyjnym przyciągają także dwa parki wodne.

Czytaj także: Tańsze bilety do Disney World i Universal.

Parki wodne Disneya: Typhoon Lagoon

Pierwszy z aquaparków Disneya – Disney’s River Country – otwarty w 1976 i zamknięty został w 2001 roku, był znacznie mniejszy od dwóch funkcjonujących obecnie. Po zainaugurowaniu Typhoon Lagoon i Lizzard Beach, w 1989 i 1995 roku, odpowiednio, stracił rację bytu, zarówno na mniejsze wymiary, jak i na bardziej ograniczony zakres atrakcji. Dzięki temu, Typhoon Lagoon jest obecnie najdłużej działającym aquaparkiem Disneya. Poddawany jest stałym renowacjom i rozbudowie, tak, by gwarantować swym gościom rozrywkę na najwyższym poziomie.

Miss Tilly Typhoon Lagoon

Parki wodne Disneya na Florydzie: ‘Wrak’ statku Miss Tilly w Typhoon Lagoon.

Inspirowany jest tropikalnym rajem dotkniętym tajfunem.  Jednym z najlepszych przykładów atrakcji parku usytuowanych wśród krajobrazu „po burzy” jest wrak statku, który utknął na szczycie góry Mount Mayday.

Typhoon Lagoon to park dla całej rodziny. Znajdą się tu atrakcje zarówno dla najmłodszych, dla nastolatków, jak i dla dorosłych. W przerwach pomiędzy przejażdżkami zrelaksować się można na piaszczystych plażach oraz w zacienionych rejonach gajów palmowych. Dla pełnych energii dzieci przygotowano też wiele ciekawych zajęć, pozwalających rodzicom nieco odpocząć.

Nastolatkom polecenia godne są szczególnie takie trakcje Typhoon Lagoon, takie jak Crush’n’Gusher, Mayday Falls i Humunga Kowabunga.

Wielkim hitem parku jest Surf Pool, największy na świecie akwen ze sztucznymi falami.

Surf Pool

Parki wodne Disneya: Wave pool w Typhoon Lagoon.

Położony w centralnej części parku basen Surf Pool dostarczy adrenaliny dzięki niemal 2 metrowej wysokości falom, symulującym tsunami i uderzającymi z częstotliwością, co 2 minuty.

Więcej informacji na oficjalnej stronie parku.

Znajdź zakwaterowanie w pobliżu Disney World Orlando.

Disney Water Park: Blizzard Beach

Najnowszym aquaparkiem na Florydzie jest inspirowany motywami górskimi park Blizzard Beach. Jego atrakcje ulokowane są na stokach góry Mount Gushmore, imitującej ośrodek narciarski, z wyciągami, trasami narciarskimi, etc.

Disney Blizzard

„Śnieżne” krajobrazy Blizzard Beach.

Atrakcje tego parku skierowane są raczej dla starszych dzieci, nastolatków i dorosłych. Do najpopularniejszych z nich należą:

Summit Plummet – trzecia najwyższa i pozwalająca rozwinąć największą prędkość zjeżdżalnia wodna na świecie. Zjazd z niemal 37 metrów wysokości, z prędkością do 97 km/h wymaga sporo odwagi!

Teamboat Springs – najdłuższa na świecie wodna zjeżdżalnia pontonowa. Dmuchane pontony, mogące pomieścić 4 do 6 osób, zabierają je na szaloną jazdę ponad 430 metrową, pełną zakrętów trasą.

parki wodne Disneya Teamboat Springs

Teamboat Springs – zjeżdżalnia w Blizzard Beach Orlando.

Downhill Double Dipper – to obowiązkowa atrakcja dla miłośników zjeżdżali rurowych. Dwie rury przebiegające tą samą trasą położne są jedna przy drugiej, co pozwala ścigać się z drugą osobą rozpoczynającą jazdę w tym samym czasie.

Ski Patrol Training Camp – wymagająca sporo energii atrakcja dla dzieci w wieku 7-12 lat, pozwala im, między innymi, skakać z płatka na płatek śniegu, czy też spływać wraz z wodą z topniejącego lodowca.

Znajdź więcej informacji na stronie internetowej Blizzard Beach.

Przydatny link:

Tanie loty na Florydę.