Ubezpieczenie turystyczne w USA

Pośród wielu aspektów podróży, które musimy przemyśleć planując wyjazd do Stanów Zjednoczonych znajduje się niewątpliwie kwestia ubezpieczenia.

O ile na terenie Unii Europejskiej wszędzie wspomożemy się karta EKUZ, w USA jesteśmy zdani sami na siebie. Koszty usług medycznych w tym kraju zaliczają się do najwyższych na świecie i nawet najdrobniejsza niedyspozycja, wymagająca interwencji lekarskiej skończyć się może rachunkiem opiewającym na znaczne kwoty. Koszt hospitalizacji, w razie nagłego ataku choroby, lub wypadku, przekroczyć może wielokrotnie koszt podróży, a w skrajnych przypadkach nawet, zawieść na skraj bankructwa. Dlatego właśnie, nawet, jeśli starasz się podróżować tanio, ubezpieczenie turystyczne w USA to nie jest to, na czym warto oszczędzać.

ubezpieczenie w podróży

Ubezpieczenie turystyczne w USA – porównaj oferty ubezpieczalni.

Na rynku dostępnych jest wiele produktów ubezpieczeniowych skierowanych do turystów podróżujących do USA. Poniżej, podpowiadamy, na co zwrócić uwagę rozważając jego zakup.

Sprawdź czy nie masz już ubezpieczenia “w pakiecie”

Przed wykupieniem ubezpieczenia podróżnego upewnij się, czy aby przypadkiem nie posiadasz go już, w ramach innej usługi, którą wykupiłeś.

Ubezpieczenie turystyczne jest często częścią innych usług, z czego być może nie zdajemy sobie nawet sprawy. Przykładowo, coraz więcej banków oferuje takie ubezpieczenie w pakiecie karty kredytowej.

Jeśli posiadasz kompleksowe ubezpieczenie mienia, lub na życie, niewykluczone, iż ubezpieczenie podróżne też jest w nim uwzględnione – w przypadku wątpliwości, zasięgnij informacji bezpośrednio w ubezpieczalni. Dowiedz się, jakie są warunki ubezpieczenie i czy obejmuje tylko Ciebie, czy też członków Twojej rodziny.

Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie turystyczne?

Mając na względzie niezwykle wysoki koszty opieki medycznej w USA, kwota leczenia i hospitalizacji pokrywana przez ubezpieczalnię jest najważniejszym elementem ubezpieczenia. Ubezpieczenia dostępne na rynku polskim ustalają ja często na poziomie 100,000 złotych. Naszym zdaniem, kwota ta z łatwością może okazać się niewystarczająca, np. w przypadku kilkudniowej hospitalizacji. Warto jest zapłacić nieco więcej za ubezpieczenie oferujące pokrycie dwukrotnie większej kwoty.

Pamiętaj także o porównaniu kwot wkładu własnego w poszczególnych ubezpieczeniach. Do takiej wysokości ponieść będziesz musiał wydatki samemu. Przykładowo: jeśli wkład własny wynosi $250, wypożyczalnia pokryje koszty od tej kwoty wzwyż.

Ubezpieczenie podróżne to nie tylko zwrot opłat za opiekę lekarską. W większość tego typu produktów standardowo, lub opcjonalnie wliczone mogą być także:

  • Assistance, czyli dosyć szeroki „parasol ochronny” dla osób ubezpieczonych. Obejmować może on transport medyczny do kraju, w przypadku ciężkiej choroby, organizację powrotu o kraju dla rodziny osoby hospitalizowanej za granicą, wsparcie tłumacza, wsparcie prawnika oraz pomoc poprzez polskojęzyczna infolinie.
  • Opieka dentystyczna – zazwyczaj wyłączona jest ona ze standardowych polis z racji na wysokie koszty
  • Ochrona bagażu (uszkodzenie i zagubienie)
  • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) – oferuje ono, między innymi, rekompensatę za niewykorzystane w wyniku wypadku, lub choroby wakacje, długotrwałą rehabilitację, utratę części zarobków, etc.
  • Ubezpieczenie OC – pokryje koszty szkód wyrządzonych osobom trzecim podczas/w wyniku naszego wypadku.

Porównując polisy, zwróc uwagę na to, czy obejmują one sytuacje powstałe w wyniku ataków terrorystycznych. Choc dla Europejczyków są one nadal – i na szczęście – odległą rzeczywistością, w Stanach Zjednoczonych często obowiązuje podwyższony stan zagrożenia terrorystycznego.

Jeśli cierpisz na chorobę przewlekłą, zawsze należy zgłosić ten fakt ubezpieczycielowi. Wpłynie to z pewnością na cenę i warunki ubezpieczenia, zatajenie choroby jednak zaowocuje całkowitym anulowanie polisy.

Porównaj oferty ubezpieczalni

Furorę ostatniego czasu robią wyszukiwarki ofert, pozwalające porównać ceny i warunki wszelkiego rodzaju usług turystycznych: rezerwacji hoteli i biletów lotniczych, wynajmu samochodów, etc. Z wyszukiwarek internetowych warto jest skorzystać także poszukując ubezpieczenia na podróż.

Ubezpieczenie World Nomads

Oprócz rodzimych firm sektora ubezpieczeniowego (lub polskich oddziałów międzynarodowych korporacji, zainteresować jest też się warto międzynarodowymi firmami koncentrującymi się właśnie na ubezpieczeniach turystycznych.

Szczególnie polecenia godna jest marka World Nomads, powstała z inicjatywy australijskiego podróżnika Simona Monka, który doskonale rozumiał potrzeby i priorytety osób w podróży.

Sprawdź, poniżej, ofertę ubezpieczenia World Nomads:

INSERT WORLD NOMADS SEARCH ENGINE

Czytaj także:

Ubezpieczenie wynajmu samochodów w USA.