Zakupy w USA przez internet – wysyłka do Polski

Zakupów w Stanach Zjednoczonych nie trzeba reklamować. Dzięki popularyzacji sprzedaży online teraz zakupy w USA zrobisz także przez internet, w zaciszu własnego domu.

zakupy w USA przez internet

Zakupy online cieszą się coraz większą popularnością.

Na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących wysyłkę zakupów ze Stanów Zjednoczonych do Polski. Dowiedz się jak to działa!

Amerykańskie marki z dostawą do domu

Marki z USA są obiektem pożądania konsumentów na całym świecie. Choć dostępne na rynku polskim, ich cena jest zazwyczaj znacznie wyższa, niż w Stanach Zjednoczonych, asortyment zaś – mniejszy. Nietrudno jest to stwierdzić samemu, wchodząc na strony sklepów internetowych danego producenta lub sklepu, czy domu towarowego.

Pomimo, iż zakupy online stały się już normą, nie zawsze jest to łatwe w przypadku oferty sklepów amerykańskich. Nie wszystkie z nich oferują wysyłkę do Europy, jeśli już, to koszt tej usługi sprawia, iż takie zakupy stają się nieopłacalne.

amerykańskie marki odzieżowe

Niektóre z najpopularniejszych amerykańskich marek odzieżowych.

Świadome zainteresowania klientów z całego świata amerykańskimi produktami firmy spedycyjne powszechnie już oferują pomoc w zakupach w USA.

Działają one na dwa sposoby: udostępnią amerykański adres, który wskazać można podczas zakupów online – najczęściej jest to adres biura lub magazynu firmy spedycyjnej – a następnie zajmują się przygotowaniem towarów do wysyłki do Polski, albo zrobią, na zlecenie klienta, zakupy w amerykańskich sklepach i prześlą je do Polski.

Spośród wielu firm świadczących tego typu usługi wymienić można między innymi:

Zakupy online w USA – czy to się opłaca?

Usługi firm pośredniczących w zakupach w USA i zajmujących się ich wysyłką do Polski są oczywiście odpłatne. Czy z ekonomicznego punktu widzenia jest więc sens kupować taniej za granicą, po to, aby potem płacić pośrednikom za transport i dostawę do domu?

Rosnąca popularność zakupów online w USA podpowiada, iż dla wielu konsumentów jest to atrakcyjne rozwiązanie. I to nie tylko dlatego, iż pozwala nabyć produkty, których fizycznie na krajowym rynku po prostu nie ma, ale także przy tym zaoszczędzić. Rzeczywisty wymiar tej oszczędności zależy oczywiście od tego, na ile uda się nam wykorzystać zniżki i promocje, z których słynie amerykański handel.

buty sportowe

Buty sportowe to jeden z produktów cieszących się największym zainteresowaniem konsumentów w USA.

Każdy, kto miał okazję odwiedzić USA, zwłaszcza w okresach wyprzedaży w okresie pomiędzy Świętem Dziękczynienia a Bożym Narodzeniem, zauważył zapewne iż amerykańskie promocje trudno jest porównywać do naszych, często symbolicznych przecen, obejmujących jedynie stare kolekcje (nie wspominając już o sztucznie zawyżanych cenach, które potem, w ramach promocji, są redukowane, bez znaczącej wymiernej oszczędności dla klienta)

W USA, kraju w rozmiarze XL, imponujące są także promocje. Obniżki na poziomie 70%, w połączeniu z ofertą mniej, lub w ogóle niespotykanych w Europie marek sprawiają, iż nie tylko zakupoholicy zainteresują się amerykańskimi sklepami, centrami handlowymi i outletami. LINK> Szczególnie atrakcyjne stają się one podczas Black Friday – pierwszego dnia zimowych wyprzedaży, kiedy to całe Stany ogarnia zakupowe szaleństwo.

Dantejskie sceny rozgrywające się a amerykańskich sklepach podczas Black Friday; dzięki firmom pośredniczącym w wysyłce zakupów z USA do Polski, możesz skorzystać ich uniknąć, a jednocześnie skorzystać z doskonałych promocji.

Najbardziej atrakcyjne dla klientów z Europy amerykańskie produkty – odzież i elektronika – są w Stanach Zjednoczonych o około 30% tańsze, niż na rynkach europejskich. Jeśli dodamy do tego znaczące zniżki, często okazuje się, iż robiąc zakupy w USA przez internet, można sporo zaoszczędzić, nawet po odliczeniu kosztów transportu.

Uwaga: Korzystając z usług firm zajmujących się wysyłką zakupów z USA do Polski masz możliwości skorzystania z kodów promocyjnych, generowanych tylko na rynek amerykański; wystarczy wskazać amerykański adres firmy spedycyjnej, aby uzyskać dodatkowe korzy

E-zakupy w USA – zalety

Oprócz szerokiego wyboru towarów oraz atrakcyjnych cen, do zalet korzystania z serwisów pośredniczących w zakupach w USA zaliczają się także:

– wygoda. Produkty znanych amerykańskich marek kupisz nie ruszając się z domu.

– możliwość konsolidowania wysyłek. Większość serwisów pośredniczących w zakupach w USA oferuje opcję magazynowania zakupów z różnych sklepów, do czasu aż zakończymy zakupy. Koszty wysyłki rozłożone na większą ilość towarów nie są już tak dużym obciążeniem.

– niektóre z serwisów, nie tylko prześlą Twoje amerykańskie zakupy na wskazany adres w Polsce, ale także zakupy za Ciebie zrobią, wynajdując wskazane produkty w możliwie najniższych cenach.

– gwarancja zwrotu pieniędzy w przypadku zgubienia przesyłki.

– krótki czas realizacji wysyłki: około tygodnia w przypadku transportu drogą lotniczą (droższa opcja), 3-6 tygodni w transporcie drogą morską. To właśnie sposób transportu wywiera największy wpływ na ostateczny koszt usługi.

– możliwość monitorowania przesyłki online.

– dogodne sposoby płatności. Jeśli nie posiadasz karty kredytowej, lub nie jest ona akceptowana w danym amerykańskim sklepie, płatności dokona za Ciebie serwis wysyłkowy, z którym rozliczysz się w inny sposób, często także w najbardziej Ci odpowiadającej walucie.

Zakupy w USA przez internet – opłaty celne i VAT

Decydując się na zakupy online w USA, pamiętać należy, iż sama wartość produktów oraz cena usługi spedycyjnej to najprawdopodobniej nie jedyny koszt, z jakim należy się liczyć.

Import towarów spoza Unii Europejskiej obciążony zostać może opłatami celnymi; naliczony może też zostać podatek VAT.

W jakich przypadkach to nastąpi? Trudno to o jednoznaczną odpowiedź. Przesyłki spoza UE do Polski poddane mogą zostać losowej kontroli, w wyniku której doliczone mogą być, według aktualnych uregulowań prawnych, dodatkowe opłaty. Przesyłkę odebrać będzie można dopiero po ich uregulowaniu.

Z opłat zarówno celnych, jak i VATu, zwolnione są towary o charakterze upominkowym i o wartości do EUR45. Do kwoty tej wlicza się także koszt transportu. Zarówno nadawcą, jak i odbiorcą w ty przypadku musi być osoba fizyczna.

Opłata celna nie obowiązuje w przypadku produktów od wartości do EUR 150 (z wyjątkiem produktów akcyzowych, głównie tytoniu i alkoholu), doliczony zostanie jednak podatek VAT.

Czytaj także: