Ubezpieczenie wynajmu samochodu w USA

We wszystkich rezerwacjach poprzez wyszukiwarkę ofert rent a car na Przewodnik-USA w cenę wynajmu wliczony jest zawsze pakiet ubezpieczeń.

Niezależnie od tego czy wypożyczasz dużego vana do przewozu nawet 12-15 osób, Ford Mustanga w wersji convertible, czy też jakikolwiek inny samochód osobowy, cena wynajmu zawierać będzie już następujące ubezpieczenia:

 • Autocasco / Collision Damage Waiver (CDW)
 • Ubezpieczenie od kradzieży / Theft Protection (TP)
 • Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej / Third Party Insurance (TPI) / Third Party Liability Insurance (TLI)
 • Wypożyczalnie samochodów w USA mogą także stosować różne łączone pakiety ubezpieczeń, np.TP + CDW.

kabriolet Ford Mustang

Ubezpieczenie wynajmu samochodu w USA; powyżej hit amerykańskiej motoryzacji, Ford Mustang Convertible  w kolorze Magnetic Gray.

Wynajem samochodów w USA – czy warto wykupić ubezpieczenie dodatkowe?

Pracownik wypożyczalni podczas odbioru auta z pewnością zaproponuje Ci szeroki wachlarz ubezpieczeń dodatkowych. Czy są one rzeczywiście potrzebne? W Zasadzie, nie. O ile, wynajmując samochód bezpośrednio w wypożyczalni w wielu przypadkach każde, nawet podstawowe ubezpieczenie dokupić będziesz musiał osobno, wszystkie oferty dostępne w wyszukiwarce Cartrawler zawierają już w swojej cenie ubezpieczenie podstawowy pakiet ubezpieczeń.

Pamiętaj jednak, iż wiele szkód nie jest objętych zazwyczaj ubezpieczeniem, w tym:

 • uszkodzenie szyb
 • uszkodzenie opon
 • uszkodzenie podwozia
 • utrata kluczyka (pokrywane przez niektóre wypożyczalnie)
 • zatankowanie niewłaściwego paliwa (pokrywane przez niektóre wypożyczalnie)
 • w niektórych wypożyczalniach także uszkodzenie dachu

Informacja, o szkodach nieobjętych ubezpieczeniem zawarta jest w opisie każdej oferty.

ubezpieczenie wynajmu samochodu w USA

Przykład wyłączeń z ubezpieczenia w ofercie wynajmu z Alamo w Los Angeles/LAX z Przewodnik-USA.

Ubezpieczenie wynajmu samochodu w USA – nasze rekomendacje

Nawet, jeśli dla spokoju ducha chciałbyś zapewnić wynajętemu aut jak najbardziej kompleksową ochronę, odradzamy wykup ubezpieczenia dodatkowego bezpośrednio w wypożyczalni.

Skomplikowana struktura oraz nie zawsze jasne nazewnictwo tego typu produktów, w połączeniu z wysokimi cenami, sprawić mogą iż ostateczny koszt wynajmu wzrosnąć może nawet dwukrotnie. Klienci z Europy, przyzwyczajeni do bardziej transparentnych zasad ubezpieczenia, a zwłaszcza ci, nieposługujący się biegle językiem angielskim, pogubić się mogą w wielostronicowych polisach i –drobnym druku-.

Stresujących sytuacji przy odbiorze samochodu unikniesz zaopatrując się w ubezpieczenie dodatkowe jeszcze przed przyjazdem do USA. Wiele niezależnych firm ubezpieczeniowych oferuje kompleksowe pakiety dla klientów wypożyczalni na bardzo dogodnych warunkach. Rozszerzone ubezpieczenie wynajmu samochodu w USA, w konkurencyjnej w stosunku do podobnych produktów bezpośrednio z wypożyczalni cenie, dostępne jest także podczas rezerwacji online poprzez Przewodnik-USA. Jego cena, wahająca się może w zależności od rodzaju pojazdu, wynosi zazwyczaj około 30-40 złotych za dzień wynajmu.

Posiadając własne ubezpieczenie, możesz z czystym sumieniem podziękować za oferty ubezpieczenia dodatkowego na lotniskach w Los Angeles, JFK Miami, czy gdziekolwiek indziej, gdzie przyjdzie Ci wynająć samochód w USA.

Rodzaje ubezpieczeń w amerykańskich wypożyczalniach samochodów

Jak już wspomnieliśmy każda wypożyczalnia stosuje własne nazewnictwo produktów ubezpieczeniowych. Poniżej przytaczamy przykłady najpopularniejszych nazw ubezpieczeń:

 • PAI (Personal Accident Insurance), czasem określany także jako PAC (Personal Accident Cover) – jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków
 • SLI (Supplemental Liability Insurance) – rozszerzone ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej
 • LDW (Loss Damage Waiver) – ubezpieczenie zmniejszające odpowiedzialności za uszkodzenia lub kradzież pojazdu, odpowiednik polskiego AC
 • PEC (Personal Effect Coverage) – ubezpieczenie przedmiotów osobistych i własności prywatnej przewożonej wynajętym samochodem.

Jeśli przed podróżą do Stanów Zjednoczonych wykupiłeś ubezpieczenie podróżne, zapoznaj się dokładnie z polisą. Bardzo prawdopodobne, iż obejmuje ono wiele z sytuacji, przed którymi, za słoną opłatą dodatkową, będzie chciała Cię ubezpieczyć wypożyczalnia.

Ubezpieczenie w ofercie karty kredytowej?

Zanim wykupisz dodatkowe ubezpieczenie wynajmu samochodu w USA, sprawdź, czy aby nie oferuje go Twoja karta kredytowa. Niektóre, bardziej prestiżowe, a więc tez dodatkowo płatne karty o wysokim limicie, zarówno w systemie Visa, Mastercard czy American Express proponują swoim klientom rozszerzoną ochronę ubezpieczeniową podczas wynajmu auta.

Artykuł powiązany: Gotówka i karty kredytowe w USA.

Uwaga: Wykupując ubezpieczenie dodatkowe bezpośrednio w wypożyczalni rzadko uzyskasz tak konkurencyjne ceny, jak w przypadku ubezpieczenia dostępnego podczas rezerwacji na Przewodnik-USA/Cartrawler.

Podczas, gdy Amerykanie, korzystający często z lokalnych programów lojalnościowych i zniżek mają nieco większy margines oszczędności w swoim kraju, jako turysta, który właśnie wylądował po często męczącym locie, możesz mieć nieco mniejszą siłę przebicia podczas negocjacji ceny ubezpieczeń dodatkowych w biurze  Avis, Hertz, Payless lub Enterprise na amerykańskim lotnisku. Jeśli zależy Ci na pełnym ubezpieczeniu, warto jest zadbać o jego zakup z wyprzedzeniem.