Walt Disney World Orlando

Parki tematyczne i wodne w Orlando

Najsłynniejszy na świecie, a jednocześnie największy, park tematyczny – Walt Disney World, położony jest na obrzeżach Orlando. Zajmuje powierzchnię ponad 120 km2.

Aktualizacja COVID-19: Park Disney World Orlando jest otwarty. Stosowanie maseczek ochronnych jest nieobowiązkowe, jednak zalecane dla niezaszczepionych gości w obiektach zamkniętych. Więcej na temat wytycznych dla gości Disney World Orlando.

Każdego roku odwiedza go ponad 52 miliony gości – liczba pozostająca daleko w tyle inne podobnego typu przybytki.

Znajdź hotel w Walt Disney World Orlando.

Wycieczki na Florydę – zarezerwuj z Wakacje.pl.

Dowiedz się jak kupić taniej bilety do parków Disney World i Universal Orlando.

Park Disney World Orlando

Tak wita spragnionych rozrywki park Disney World.

Na kompleks Disney World składają się 4 parki tematyczne, 2 aquaparki oraz ponad 30 hoteli, nie wspominając o olbrzymim zapleczu gastronomicznym, usługowym i handlowym, czyli Disney Springs.

Planujesz podróż do USA – znajdź tanie loty na Florydę.

Parki Disney World Orlando:

Magic Kingdom

Epcot

Disney’s Hollywood Studios

Disney’s Animal Kingdom

Parki wodne Disney Orlando:

Disney’s Typhoon Lagoon Water Park

Disney’s Blizzard Water Park

Postacie z Disney World

Park w Orlando to o wiele więcej, niż najpopularniejsze postacie disneyowskich bajek.

Zwiedzenie całego kompleksu Disney World to zadanie na wiele, wiele dni. Warto jest wiec, jeszcze przed wyjazdem, przyjrzeć się dokładniej jego poszczególnym częściom i zdecydować, które interesują nas najbardziej. Wiele zależy oczywiście od tego ile czasu planujemy spędzić w Orlando.

Znajdź zniżki na bilety do Disney World z Undercover Tourist

Istnieje wiele różnych opcji i kombinacji biletów do Disney World. Sporo zaoszczędzić, nie tylko czasu lecz również pieniędzy, można rezerwując bilety online, z wyprzedzeniem. Można dzięki temu skorzystać z internetowych promocji a także ominąć kolejki do kas przy wejściu.

Zniżkowe oferty dostępne są, między innymi, poprzez posiadający akredytacje Disney World serwis Undercover Tourist. Atrakcyjne ceny wejściówek do parków tematycznych i wodnych zawierają już 6,5-procentowy podatek od sprzedaży.

Praktycznym narzędziem dostępnym na Undercover Tourist jest Crowd Calendar, czyli kalendarz wskazujący okresy, w których park odwiedzają największe tłumy. Warto jest skorzystać z niego planując wyprawę do Orlando.

FastPass+

Praktyczna wskazówka: jeśli nie chcesz tracić czasu w kolejkach, skorzystaj z usługi Fastpass+. Pozwala ona na zarezerwowanie przez internet pory dnia (godziny), o której chcemy skorzystać z wybranej atrakcji, dzięki czemu kolejkę można ominąć. Fastpass+ umożliwia rezerwację wstępu do 3 atrakcji dziennie. Rezerwacji dokonywać można przez internet, lub w kasach biletowych.

Fastpass Disney Orlando

Zaoszczędź czas w Disney World Orlando dzięki Fastpass+.

Usługa Fastpass+ dostepna jest tylko dla osób posiadających już bilet do wybranego parku – znajdź dalej link do Fastpass+.

Podczas zwiedzania parków w Orlando bardzo przydatny okaże się smartphone. Oprócz zrobienia rezerwacji FastPass+ połączenie z siecią pozwoli także na bieżąco sprawdzać czas oczekiwania na wstęp do poszczególnych atrakcji. Nie musisz martwić się o zużycie danych: wszystkie parki Disney World oferują darmowe wi-fi.

Parki rozrywki Orlando taniej z CityPASS Orlando

Znaczne oszczędności na wstępie do parków rozrywki w Orlando poczynić można także dzięki programowi zniżkowemu CityPASS Orlando.

Kup CityPASS Orlando online.

Zarezerwuj atrakcje w Orlando: