Universal Studios Florida

Najstarszy z parków kompleksu Universal Orlando to Universal Studios Florida. Inspirowany jest on produkcją filmową, zarówno dużego ekranu, jak i telewizyjną. Dzięki najnowocześniejszym technologiom i efektom specjalnym, najpopularniejsze atrakcje parku pozwalają gościom przenieść się w światy znane z kina i telewizji oraz przeżywać przygody ich bohaterów.

Znajdź zakwaterowanie w okolicach Universa Orlando.

Universal Studios Florida

Wejście główne do Universal Studios Orlando.

Park podzielony jest na 8 stref tematycznych:

  • Production Central
  • New York
  • San Francisco
  • London/Diagon Alley
  • World Expo
  • Springfield: Home of the Simpsons
  • Woody Woodpecker’s Kidzone
  • Hollywood

Production Central

W tej części parku znaleźć można kilka z najpopularniejszych atrakcji Universal Studios, w tym:

Transfomers: The Ride to zapierająca dech w piersiach przygoda w świecie Transformersów, dzięki efektom specjalnym widzianego z wnętrza autobota Evac, który spotyka inne, mniej lub bardziej przyjazne „maszyny” znane z filmów z tej serii.

Transformers Universal

Universal Studios: Transformers.

Ruchoma plataforma, o zasięgu ruchu ponad 600 metrów i 360 stopni, a także technologia 3D sprawiają, iż doznania gości korzystających z tej atrakcji są niezwykle realistyczne. Odczujesz eksplozje, spadki z dużej wysokości, nagłe podmuchy gorąca, oraz pryskanie wodą.

Hollywood Rip Ride Rockit to stalowa kolejka górska o długości 1200 metrów, pozwalająca rozwinąć prędkość 105 km/h. Emocji dostarczy już samo wsiadanie na nią, jako że odbywa się w ruchu.

Universal Rip Ride Rockit

Universal Rip Ride Rockit.

Na początku podróży wybrać możesz ścieżkę dźwiękową, jaka ma jej towarzyszyć. Tuz za chwilę zacznie się niemal wertykalny wjazd na wysokość 51 metrów, po którym rozwiniesz najwyższą prędkość podczas przejazdu. W dalszej kolejności rollercoaster zaskoczy szybkimi zmianami kierunku jazdy i pełnymi obrotami (loops).

Despicable Me Minion Mayhem – atrakcja oparta na kinowych hitach -Despicable Me- wykorzystuje symulację 4D, aby przenieść odwiedzających ją gości na około 8 minut w świat sympatycznych żółtych ludzików oraz czarnego charakteru o miękkim sercu, czyli Gru.

Shrek 4-D to pełna humoru przygoda ze Shrekiem, Osłem i Smokiem w celu uratowania Fiony. Efekty 4D pozwolą Ci nacieszyć oczy bajkową scenerią z ukochanego przez publiczność w każdym wieku filmu.

New York City

W tej, bardzo wszechstronnej strefie parku znajdziesz niektóre z najnowszych, jak i najstarszych atrakcji parku, jak również te, najbardziej „przerażające”.

Race Through New York Starring Jimmy Fallon – gwiazdą zainaugurowanej w 2017 roku atrakcji jest popularny talk show host, Jimmy Fallon, znany z The Tonight Show.

Jimmy Fallon Universal

Jimmy Fallon zabierze Cię na przejażdżkę po Nowym Jorku.

Wykorzystująca technologię 3D wycieczka, której przewodnikiem jest tryskający humorem Jimmy Fallon wiedzie do najbardziej emblematycznych miejsc Nowego Jorku, w tym Times Square, Empire State Building, Statuy Wolności, East River oraz nowojorskiego metra.

Revenge of the Mummy: The Ride – zabawa dla ludzi o mocnych nerwach i lubiących dreszczyk emocji. Pomimo iż istnieje od ponad 20 lat, atrakcja nie straciła na wartości: przejażdżka w ciemnościach, w świecie zamieszkanym przez mumie i duchy i zjawy przestraszyć może nawet największych śmiałków.

The Wizarding World of Harry Potter – Diagon Alley

Jedną z największych inwestycji w Universal Studios Florida była strefa tematyczna The Wizarding World of Harry Potter. Zainaugurowana w 1990 roku, przyciąga ona od samego początku tłumy gości. Położona jest częściowo na terenie Universal Studios, w części znanej, jako Diagon Alley, częściowo zaś w sąsiednim parku rozrywki Island of Adventures, gdzie zajmuje obszar pod nazwą Hogsmeade.

Harry Potter Universal

Harry Potter w Universal Studios.

Inwestycja w wysokości ponad 450 milionów dolarów opłaciła się jak najbardziej, pomagając parkowi odzyskać część z gości utraconych na rzecz konkurencji – parków Disneya na Florydzie.

Jako pierwsza otwarta została w 2010 roku strefa Hogsmeade. W 2014 dołączyła do niej Diagon Alley. Radości fanów Harrego Potter dopełniła kolejka Hogwarts Express, łącząca obydwie strefy.

Diagon Alley to obowiązkowy przystanek dla wszystkich miłośników powieści J.K Rowling. Spacerując pośród wiernie odtworzonej scenerii świata Harrego Pottera, poczujesz się, jak postac z książki i/lub opartego na niej filmu. Jak pozostałe strefy tematyczne Universal, Diagon Alley jest silnie nastawiona na sprzedaż pamiątek i gadżetów tematycznych.  Tu jednak znaleźc można oszałamiający ich wybór. W sklepie Ollivander’s Wand Shop zakupisz własną różdżkę, Wiseacre’s Wizarding Equipment,  znajdziesz szeroki wybór „magicznych produktów”, w tym kryształowe kule i teleskopy, a także rozmaite zabawne gadżety.

Harry Potter Floryda

Wszechświat Harrego Pottera w Universal Studios na Florydzie.

W Leaky Cauldron, słynnym pubie dla czarnoksiężników spróbować będziesz mógł Butterbeer, zaś w sklepie Quality Quidditch Supplies zakupisz zestaw do tej gry.

Harry Potter and the Escape from Gringotts to niezwykle popularna atrakcja usytuowana w Banku Gringotts. Jest ona odtworzeniem słynnej sceny w której  Harry, Hermione i Ron walczą z Voldemortem i smokami w podziemnym labiryncie usytuowanym pod bankiem.

Gringotts Ride Universal

Harry Potter w Gringotts Bank.

Ucieczka z Gringotts to fascynujące połączenie kolejki, symulacji 3D, efektów specjalnych, dreszczyku emocji oraz humoru. Atrakcja polecana szczególnie wielbicielom rollercoasterów w ciemnościach, nagłych zwrotów kierunku jazdy i gwałtownych spadków.

Hogwarts Express – skorzystanie z tej atrakcji, łączącej Diagon Alley w Universal Studios i Hogsmede w Islands of Adventures wymaga posiadania biletu do obydwu parków. Podczas podróży, dzięki efektom specjalnym, obserwować można wiernie odtworzone sceny ze historii o młodym czarnoksiężniku.

Hogwarts Express Universal

Podróż Hogwarts Express w Universal Orlando.

Pomimo, iż podróż Hogwart Express zajmuje zaledwie ok 4 minut, ilość atrakcji, jakie gwarantuje sprawia, iż trwa znacznie dłużej.

World Expo i Springfield

Strefa World Expo położona jest na północnym krańcu sztucznego jeziora Universal Lagoon. Połączona jest ze strefą Springfield.

Men in Black Alien Attack to najpopularniejsza atrakcja World Expo. Na przebiegającej w ciemności trasie rollercoastera, korzystając z laserowego pistoletu, walczyć trzeba z wrogimi kosmitami. Zainspirowana kasowym hitem – serią Men in Black, których gwiazdami są Will Smith i Tommy Lee Jones – odtwarza wiele znanych z filmów scen. Od czasów inauguracji w 2000 roku, zalicza się do najczęściej odwiedzanych atrakcji Universal Florida.

The Simpsons Ride – wielbiciele kultowej kreskówki, The Simpsons , nie przegapią z pewnością atrakcji The Simpson Ride, która pozwala odwiedzić, w towarzystwie Barta I innych członków rodziny Simpsonów lunapark Krustyland, prowadzony nieudolnie przez klowna Krusty’ego. W zbudowanym „po taniości” parku rozrywki psuje się i zawodzi niemal wszystko, co możliwe, co prowadzi do wielu humorystycznych sytuacji (wszystko jest oczywiście częścią konwencji i pod kontrolą).

The Simpsons Universal Florida

The Simpsons Ride w Universal Studios Florida.

Woody Woodpecker’s Kidzone

Najmłodsi goście parku Universal Florida znajdą najwięcej atrakcji dostosowanych do swojej grupy wiekowej w strefie Woody Woodpecker’s Kidzone. Oprócz spokojniejszych kolejek, karuzel i placów zabaw, oferuje ona także wiele zajęć dla małych dzieci, konkursów, karaoke, etc..

ET Adventure to przyjazna małym dzieciom przejażdżka rowerem Elliota ze znanego hitu kasowego Stevena Spielberga, ET. Wspólna podróż z sympatycznym przybyszem z innej planety dostarczy wielu przeżyć.

Hollywood

Ta strefa parku zachęca do wybrania się w podróż w czasie, do Złotej Ery Hollywood w latach 30-tych i 40-tych, kiedy to Fabryka Snów przeżywała okres największej świetności. Odtworzona tu została charakterystyczna architektura oraz wystrój wnętrz charakterystyczny dla tego okresu, także w lokalnych restauracjach i kawiarniach.

Hollywood Universal

Strefa Hollywood w Universal Studios na Florydzie.

The Bourne Stauntacular to jedna z nowszych atrakcji Universal Florida, skierowana do kinomaniaków doceniających popisy kaskaderskie. Oparta jest na serii filmów o przygodach agenta James’a Bourne’a.

Czytaj także: