Disney’s Animal Kingdom

W otwartym najpóźniej z czterech parków tematycznych Disney World, bo dopiero w 1998 roku, trudno znaleźć jest  szalone kolejki górskie i inne gwarantujące przypływ adrenaliny atrakcje. Jego motywem przewodnim jest bogactwo środowiska naturalnego i ochrona przyrody, a zwłaszcza, zagrożonych gatunków.

Czytaj także: Tańsze bilety do Disney World i Universal Orlando – gdzie kupić?

Animal Kingdom drzewo

Drzewo Życia jest centralnym punktem parku.

Oprócz licznych gatunków zwierząt naturalnie występujących w przyrodzie, bohaterami parku są także wyimaginowane stworzenia powstałe w wyobraźni twórców disnejowskich produkcji, które także przyłączają się do misji krzewienia świadomości ekologicznej.

Park zaprojektowany został z poszanowaniem dla potrzeb zwierząt; na jego terenie stosowane są biodegradowalne materiały, z myślą o zwierzętach zaś zrezygnowano także ze sztucznych ogni.

Królestwo Zwierząt podzielone jest na 5 głównych obszarów tematycznych. Wstęp na jego teren wiedzie przez Oazę, strefę w której na podobieństwo Main Street w Magic Kingdom, skupione są parkowe punkty usługowe, jak bankomaty, punkty medyczne, wynajem wózków, etc.

Droga przez Oazę wiedzie do Discovery Island, w samym centrum parku.

Znajdź hotel w Walt Disney World Orlando.

Discovery Island

Najbardziej charakterystycznym elementem tej strefy parku jest Drzewo Życia, czyli olbrzymi, wysoki na 45 metrów sztuczny baobab. ‘Wewnątrz’ drzewa, w jego pniu, wyświetlany jest film 3D It’s Tough to Be a Bug inspirowany filmem A Bug’s Life.

Animal Kingdom insekty

Poznaj fascynujący świat insektów w Discovery Land.

Znaleźć tu można także największy sklep z pamiątkami parku Animal Kingdom oraz dwie restauracje. Tutaj także organizowany jest Karnawał Discovery Island, wieczorny pokaz taneczno-muzyczny.

Karnawał Discovery Island

Discovery Island Carnival to popularna atrakcja Animal Kingdom.

Z centralnie położonego Carnival Island dostać się można do pozostałych stref tematycznych parku.

Afryka

Największy obszar tematyczny Animal Kingdom poświęcony jest kontynentowi afrykańskiemu. Olbrzymim zainteresowaniem cieszy się tu Safari Kilimanżaro, wiodące pośród niezwykle wiernie odtworzonej scenerii afrykańskiej sawanny. Pozwala ono przyjrzeć się z bliskiej, choć bezpiecznej odległości, żyrafom, zebrom, lwom, słoniom i innym afrykańskim gatunkom. Przewodnicy i animatorzy safari chętnie dzielą się informacjami na temat występującej w parku fauny i flory, a także dbają o to by gościom się nie nudziło.

Kilimanjaro Safari Disney

Kilimanjaro Safari Disney World Orlando.

Skorzystaj z usługi FastPass+ aby ominąc olbrzymi kolejki do safari.

W tej części Animal Kingdom nie przegap także spektaklu Festival of the Lion King, opartego na kinowym hicie Disneya z 1994 roku, Król Lew. Ten, cieszący się olbrzymim zainteresowanie widzów oraz uznaniem krytyków spektakl łączy elementy muzyki z pokazami akrobatycznymi i fantastyczną scenografią odbywa się na scenie Harambe Theatre w zachodniej części strefy afrykańskiej parku.

Azja

W 1999 roku pierwotny obszar Animal Kingdom rozszerzony zostało strefę poświęcona Azji. Stworzone tu fikcyjne królestwo Anandapur łączy elementy właściwe dla azjatyckich krajów jak Kambodża, Indonezja, India, Tajlandia i Nepal. Największą atrakcją strefy jest tradycyjna stalowa kolejka górska Expedition Everest.   Na jej trasie stawić czoła trzeba Yeti, mitycznemu człowiekiem śniegu, który zamieszkiwać ma Himalaje.

Expedition Everest – jedna z niewielu atrakcji Animal Kingdom gwarantujących silne emocje.

W tym obszarze tematycznym warto również wybrać się na wyprawę w dżunglę czyli Maharajah Jungle Trek wiodącą wśród miejsc bytowania wielu gatunków azjatyckiej fauny, w tym tygrysów, nietoperzy, gibonów.

nietoprze Animal Kingdom

Nietoperze są atrakcją Maharajah Jungle Trek w Animal Kingdom.

Pandora – Świat Avataru

Sukces filmu Avatar stał się impulsem do stworzenia najnowszej strefy tematycznej Animal Kingdom: Pandora – The World of Avatar, zainaugurowanej w 2017 roku.

Przy współudziale twórcy filmu, Jamesa Camrona, na obszarze niemal 50.000 m2 stworzony został fikcyjny świat – planeta spoza układu słonecznego. Największą atrakcją strefy jest symulator lotu Avatar Flight of Passage oraz Na’vi River Journey, czyli przeprawa łodzią przez bioluminescencyjny las urzekający feerią świateł.

Avatar Disney World

Strefa Avatar Magic Kingdom.

DinoLand USA

Jak nietrudno się domyślić ten obszar parku poświęcony jest prehistorycznym gatunkom zamieszkującym ziemię. Oprócz wielu eksponatów związanych z dinozaurami DinoLando oferuje tradycyjne stalowe kolejki górskie, w tym Primeval Whirl i Wild Mouse oraz nieco bardziej wskazaną dla mały dzieci karuzelę TriceraTop Spin.

DinoLand karuzela

Jazda na grzbiecie triceratopsa w DinoLand Disney World Orlando.

Najmłodsi goście parku będą mogli również spożytkować energie na placu zabaw Boneyard, gdzie na odkopanie oczekuje szkielet mamuta.