Discovery Cove – pływanie z delfinami w Orlando

Interakcja z delfinami jest jedną z popularniejszych atrakcji turystycznych na Florydzie. „Słoneczny Stan” oferuje ku temu liczne okazje.

W okolicach Orlando interakcja z sympatycznymi i inteligentnymi ssakami morskimi możliwa jest, między innymi, w parku Discovery Cove.

Discovery Cove Orlando

Logo Discovery Cove.

Jest on częścią kompleksu SeaWorld Orlando Parks, jednak jako odrębna jednostka. Można go zwiedzać zarówno w ramach biletów łączonych do parków SeaWorld, jak i osobno. Ta tropikalna oaza położona na ruchliwych przedmieściach Orlando pozwoli zrelaksować się i odpocząć od zgiełku miasta i tłumów wypełniających okoliczne parki rozrywki.

Wycieczki do Orlando – zarezerwuj z biurem podróży.

Na wysadzanym bujną roślinnością terenie o powierzchni blisko 9 hektarów znalazło się miejsce dla kilka dużych akwenów słono i słodkowodnych, plaży o miałkim piasku, z leżakami i parasolami przeciwsłonecznymi oraz infrastruktury umilającej gościom pobyt: restauracji, punktów z przekąskami i napojami, pryszniców, przebieralni, toalet.

Discovery Cove plaża

Tropikalna plaża w Discovery Cove.

Park sąsiaduje z SeaWorld od południowej strony.

Choć gwiazdami Discovery Cove są delfiny butlonose, park oferuje możliwość interakcji także z wieloma innymi gatunkami, w tym wydrami, płaszczkami, żółwiami i barwnymi, tropikalnymi gatunkami ryb, a także egzotyczny ptactwem.

Główne akweny Discovery Cove to:

Dolphin Lagoon – usytuowany centralnie zbiornik, gdzie, jak wskazuje nazwa zamieszkują parkowe delfiny.

Grand Reef – imitujący ekosystem rafy koralowej akwen jest domem dla dziesiątków gatunków tropikalnych ryb a także płaszczek najlepiej podziwia się nurkując z maską i fajką (do wypożyczenia nieodpłatnie w parku). Jego specjalnie wydzieloną strefę zamieszkują także rekiny, którym przyglądać się można zarówno znad powierzchni wody, jak i nurkując. Od części głównej akwenu zbiornik z rekinami oddziela panoramiczna szyba.

pływanie z rybami Grand Reef

Jedna z form interakcji z fauną Grand Reef w Discovery Cove.

Fresh Water Oasis – gwiazdami zbiornika słodkowodnego są sympatyczne wydry, nad powierzchnią wody zaś, także małpki pazurczatki. W tej części parku także znajduje się Wind-Away River – sztuczna rzeka o łagodnym strumieniu pozwalająca na relaksujący spływ oraz Explorer’s Aviary, „woliera” zamieszkana przez setki egzotycznych ptaków.

interakcja z ptakami Discovery Cove

Explorer’s Aviary w Discovery Cove – idealne miejsce na relaks na łonie natury.

Pływanie z delfinami w Discovery Cove

Goście, którym nie wystarcza przyglądanie się z oddali delfinom baraszkującym w swoim zbiorniku mogą, za dodatkową opłatą, skorzystać z programu Discovery’s Cove Signature Dolphin Experience. Trwa on około 30 minut i zaczyna od przekazania przez prowadzącego informacji na temat gatunku oraz ciekawostek z życia delfinów. Następnie każdy z gości ma okazję bliskiej interakcji ze zwierzętami.

delfiny w Discovery Cove

Signature Dolphin Experience – Discovery Cove.

Bilety do Discovery Cove – all inclusive!

Ciekawostką Discovery Cove jest to, iż w cenę biletu wstępu wliczone jest korzystanie z większości dostępnych atrakcji, jak również restauracji serwującej śniadania i obiady, pryszniców, ręczników, wypożyczalni pianek i sprzętu do snorkelingu oraz parkingu.

Jak już wspomniano, dodatkową opłatę uiścić trzeba będzie jednak za możliwości pływania z delfinami.

Same bilety nie są tanie. Ich ceny wahają się w zależności od pory roku i dnia tygodnia, rzadko jednak spodziewać się można na ceny poniżej $150 i to BEZ opcji interakcji z delfinami. Z drugiej strony jednak, liczyć można na wygody niemal jak ośrodku wypoczynkowym oraz brak tłumów: park otwiera swe podwoje dla bardzo ograniczonej liczby gości – około 1000 osób dziennie!

Podobnie, jak w przypadku innych parków rozrywki w USA, zalecamy wykupienie biletów z wyprzedzeniem, aby cieszyć się promocyjnymi ofertami dostępnymi online.

Spore zniżki możliwe są często dzięki rezerwacji przez wyszukiwarki tanich biletów. Skorzystaj z linku poniżej:

Discovery Cove taniej – porównaj oferty Undercover Tourist.

Praktyczne informacje

Park otwarty jest w godzinach 9.00-17.00. Aby w pełni skorzystać z oferowanych w nim atrakcji, zalecamy stawić się tu nieco wcześniej. Przy wejściu odbywa się rejestracja gości i przypisanie tych z nich, którzy wykupili atrakcje dodatkowe do konkretnego okna czasowego, co powoduje formowanie się kolejki.

Warto jest także przybyć do parku z samego rana, aby wykorzystać w pełni zalety biletu all inclusive i, na przykład, zacząć dzień od nieodpłatnego śniadania, które spożyć można w otoczeniu tropikalnej roślinności.

Zobacz także: