South Beach

SoBe, to skrót powszechnie używany w stosunku do South Beach, najpopularniejszej plaży Miami Beach, jak również do przylegającej do niej części miasta. Słynie ona z emblematycznej architektury art deco, a także jednej z najsłynniejszych ulic Miami, Ocean Drive.

South Beach

Plaża South Beach znana jest z białego, miałkiego piasku.

Jak nietrudno się domyśleć, South Beach to południowy fragment Miami Beach, skrawka lądu na wschód od wybrzeża Miami. Z centrum miasta łączą go dwa mosty – Venetian Causeway i MacArthur Causeway.

gdzie jest South Beach

South Beach na wschód od Miami.

Znajdź hotel w South Beach, Miami.

Okres intensywnego rozwoju South Beach, kiedy to powstały w nim najsłynniejsze budynki w stylu art deco, to lata 20 i 30 XX wieku. Po II Wojnie Światowej jednak, rejon ten podupadł znacznie zyskując sobie reputacje dzielnicy problematycznej, zmagającej się z przestępczością oraz problemem narkotyków i bezdomności. Dopiero w latach 80, dzielnica powracać zaczęło do dawnej sławy. Przyczyniły się do tego częściowo popularne seriale telewizyjne, przedstawiające SoBe w bardziej atrakcyjnym świetle.

South Beach obecnie jest okolicą modną i oferującą wiele atrakcji, za dnia, jak i po zmroku. Oprócz  doskonałej i zadbanej plaży, gości przyciągają tu także doskonałe restauracje oraz kwitnące życie nocne.

Wycieczki do Miami – zarezerwuj z Wakacje.pl.

Atrakcje South Beach

Ocean Drive

Około 2-kilometrowej długości trasa wiodąca wzdłuż Atlantyku, czyli Ocean Drive, skupia niektóre z najbardziej emblematycznych budynków Mimi. Znaleźc tu można eleganckie hotele art deco oraz niektóre z najlepszych restauracji i kawiarni w okolicy.

Do najczęściej fotografowanych tu budynków zalicza się hotel The Colony. Po z zmroku rozświetlają go jaskrawe neonowe znaki, na pograniczu kiczu.

hotel Colony

The Colony Hotel – przykład architektury art deco w Miami.

Na Ocean Drive znajduje się także Art Deco Welcome Center, ośrodek poświęcony w całości tej tendencji w architekturze, i ogółem, sztuce.

Obejżeć tu można interesująca ekspozycję i filmy, zakupić poświęcone stylowi albumy, lub zarezerwować wycieczkę szlakiem najcenniejszych zabytków w Miami – „Art Deco Walking Tour”.

Centrum udziela także informacji na temat innych atrakcji Miami.

Lummus Park

Zagospodarowane tereny zielone pomiędzy Ocean Drive a oceanem noszą nazwę Lummus Park. Na ich terenie znajdują się powszechnie dostępne boiska do siatkówki plażowej, ścieżki biegowe, trasy do jazdy na wrotkach i rolkach, etc. Mieszkańcy South Beach chętnie odwiedzają także lokalny fitness club.

Najmłodsi znajdą w Lummus Park plac zabaw; powszechnie dostępne są także toalety.

Lincoln Road

W South Beach znajduje się także jeden z najstarszych deptaków w Stanach Zjednoczonych. Lincoln Road, bo o nim mowa to zamknięta dla ruchu zmotoryzowanego ulica, oferująca niezwykle bogaty wybór restauracji i wszelkiego rodzaju jadłodajni, a także sklepów – dużych sieciówek, ekskluzywnych butików i małych sklepików z pamiątkami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Polecamy szczególnie księgarnię Books & Books, która oprócz wszechstronnego asortymentu dysponuje także własna kawiarnią.

Jeśli interesujesz się architekturą, nie przegap unikalnego budynku zaprojektowanego przez szwajcarskie studio architektoniczne Herzog & de Meuron. Pomimo, iż przypominający domek z kart budynek służyć ma głównie jako parking, skupia też wiele innych funkcji, w tym mieszkalna i handlową.

Espanola Way

Inny znany deptak w tej okolicy to niezwykle czarująca, przypominająca architekturą i atmosferą hiszpańskie miasto ulica Espanola Way. Budynki inspirowane architekturą śródziemnomorską przystrojone są flagami Hiszpanii, zaś lokalne restauracje serwują hiszpańskie dania, szczodrze podlewane sangrią.

Espanola Way

Espanola Way – “hiszpańska” ulica South Beach.

Time Out Market Miami Beach

Jeśli masz ochotę na małe co nieco, ale nie wiesz dokładnie co, warto jest zadać się na znany foodies na całym świecie i sprawdzony koncept Time Out Market, skupiający pod jednym dachem wiele przedstawicielstwa wielu znanych restauracji, kawiarni i cukierni. Wspólna strefa jadalna pozwala każdemu z gości Time Out Market wybrać przekąskę z dowolnego miejsca i spożywać ją wspólnie z towarzyszami podróży przy jednym stole.

Time Out Market Miami mieści się mniej więcej w połowie drogi pomiędzy South Beach i Downtown Miami.

Hotele Art Deco na Collins Avenue

W północnej części South Beach na uwagę zasługuje Collins Avenue, aleja, znana z wielu hoteli w stylu art deco.

Nie trzeba być gościem hotelu, aby budynkom przyjrzeć się także od wewnątrz. Wiele z nich zaprasza do swoich do restauracji i kawiarni i barów, gdzie podziwiać można eleganckie wnętrza, delektując się równocześnie drinkiem przy hotelowym basenie. Przygotuj się jednak na niemały rachunek za taką przyjemność. Collins Avenue to elegancka, a jednocześnie droga dzielnica South Beach.

Nie przegap hotelu Delano, zaprojektowanego przez samego Philippe Starcka, słynącego z olbrzymiego basenu hotelu The Raleigh, lub popularnego baru Sky Bar w hotelu Shore Club, lub drogiego, lecz jakże modnego The Setai Hotel.

Czytaj także:

Inne atrakcje Miami