Disney’s Hollywood Studios

Zainaugurowany w  1989 roku Disney-MGM Studios były trzecim parkiem tematycznym kompleksu Disney World. Inspirowany show biznesem i sztuką kinematograficzną, łączył on funkcję parku rozrywki oraz aktywnego studia filmowego.  Z biegiem lat podjęto jednak decyzję o zawieszeniu działalności studia i skoncentrowaniu się jedynie na aspekcie rozrywkowym parku. W 2008 roku przyjął on obecną nazwę, Disney’s Hollywood Studios.

Niezmieniona pozostała idea przewodnia parku: pokazanie magii kina ‘od kuchni’ i w możliwie jak najbardziej zabawny i wciągający sposób.

Czytaj również: Tańsze bilety do Disney World i Universal Orlando.

Hollywood Studios wejście

Disney’s Hollywood Studios – wejście.

Hotele w Disney World Orlando – porównaj ceny i zarezerwuj online.

Disney’s Hollywood Studios podzielone jest na sześć głównych stref tematycznych:

Sunset Boulevard

W strefie znanej jako Sunset Boulevard znajdują się również niektóre z najbardziej trzymających w napięciu atrakcji parków Disneya.

Twilight Zone Tower of Terror to rozrywka tylko dla ludzi o mocnych nerwach i lubiących się bać. Inspirowana popularnym serialem telewizyjnym Twilight Zone (Strefa Zmierzchu) atrakcja zaprasza na wycieczkę po opuszczonym hotelu, w którego zakamarkach czają się widma, zjawiska paranormalne są zaś na porządku dziennym. Jej punktem kluczowym jest jazda swobodnie spadającą z olbrzymiej wysokości windą.

Wieża Strachu Disney

Tower of Terror w Disney’s Hollywood Studios.

Wieża Strachu cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Usługa Fastpass+ pozwoli uniknąć gigantycznych kolejek.

Rock 'n’ Roller Coaster to roller coaster, który wynosi tego typu rozrywkę na zupełnie inny poziom. Przyspieszenie od 0 do 92 km/h w 2.8 sekund oraz trzy różne kierunki ruchu gwarantują doznania zbliżone do tych, odczuwanych przez kosmonautów. A wszystko w rytm muzyki amerykańskiej ikony rocka, Aerosmith.

Rock and Roll Coaster

Rock 'n’ Roller Coaster – Disney World Orlando.

Tu także przygotuj się na długie kolejki.

Echo Lake

Nazwana na podobieństwo popularnej dzielnicy Echo Park w Los Angeles, ta strefa tematyczna inspirowana jest architekturą art deco typową dla Złotego Wieku Hollywood, czyli okresie od lat 20-tych do 60-tych ubiegłego wieku.

Jej główne atrakcje oparte są na kasowych hitach Georga Lucasa.

Indiana Jones Epic Stunt Spectacular odtwarza niektóre z najbardziej emocjonujących scen kaskaderskich z klasyka kina akcji, czyli przy przygód Indiany Jonesa. Podczas około 30-minutowego pokazu możesz spodziewać się eksplozji, imponujących sztuczek kaskaderskich, lecz także sporej dawki humory i zaproszenia do aktywnego udziału w zabawie.

Indiana Jones Disney

Pokaz kaskaderski Indiana Jones w Disney Orlando.

Star Wars – The Adventure Continues to ekscytująca wyprawa po świecie Star Wars przy użyciu technologii 3D na pokładzie statku kosmicznego Starspeeder 1000. Podczas niej odwiedzić można Naboo, Coruscant, lub inne planety w odległej galaktyce, a także spotkać wiele postaci z sagi Gwiezdne Wojny.

Położona nad brzegiem sztucznego jeziora strefa Echo Lake to także świetne miejsce na chwilę relaksu, spacer, posiłek czy też wypicie kawy w jednej z wielu okolicznych kafejek.

Grand Avenue

Inspirowana szykowną dzielnicą o tej samej nazwie w Los Angeles ta strefa parku znana była do niedawna pod nazwą Muppets Courtyard, ze względu na poświęcone słynnym marionetkom atrakcje.

Muppety w Disney World

Muppety w Disney World Floryda.

Muppet Vision 3D, interaktywna atrakcja z wykorzystaniem technologii 3D pozwoli Ci spotkac Świnkę Piggy, Kermita, Gonzo, Szwedzkiego Kucharza oraz wile innych sympatycznych postaci stworzonych przez Jima Hensona. Ciekawostka: Henson użyczył głosu Kermitowi, Waldorfowi (jednemu z zrzędliwych komentatorów) oraz Szwedzkiemu Kucharzowi.

Na Grand Avenue można też spróbować tradycyjnej pizzy w stylu brooklyńskim oferowanej przez popularną pizzerię PizzeRizzo.

Toy Story Land

Ten nowy, bo zainaugurowany w 2018 roku obszar tematyczny, jak nietrudno jest się domyśleć poświęcony jest postaciom z popularnego hitu kina animowanego. ‘Wchłonął’ on częściowo istniejącą wcześniej strefę Pixar Place, słynnemu studiu animacji Pixar, z którego wywodzą się największe hity kina dla dzieci, w tym Finding Nemo, Toy Story i Cars.

Da największych atrakcji Tot Story Land zaliczają się: Toy Story Mania! – wycieczka 4D do świata zabawek z Toy Story podczas której towarzyszyc ci będzie Woody, Buzz Astral,  czy też Pan Bulwa; kolejka Slinky Dog Dash; oraz przejażdżka spodkami kosmicznymi Alien Swirling Saucers.

Animation Courtyard

Ta część parku dedykowana jest postaciom stworzonym w Walt Disney Animation Studios i Walt Disney Studios Motion Pictures, takim, jak między innymi, Wookies, Chewbacca czy Darth Vader. Nie przegap wystawy Star Wars Launch Bay – pozwala zapoznać się z kulisami produkcji kultowej sagi.

Star Wars Disney

Stormtroopers w Animation Courtyard.

Na uwagę zasługuje także film One Man’s Dream opowiadający historię Walta Disneya, od czasu jego narodzin w 1901 roku, aż po realizację marzeń o stworzeniu jedynego w sowim rodzaju i pierwszego na skalę światowa parku rozrywki. W filmie posłuchać można samego Walta Disneya opowiadającego historię powstania Myszki Miki.

Hollywood Boulevard

Wejście na teren parku wiezie przez Hollywood Boulevard. Ten, inspirowana prawdziwą ulicą Los Angeles, bulwar, oprócz punktów usługowych (bankomatów, punktów  wynajmu wózków, sklepów z pamiątkami, etc) oferuje również liczne restauracje, bary z muzyką na żywo i regularnie organizowane koncerty i parady.

Hollywood Boulevard Disney

Hollywood Boulevard Disney Orlando.

Jednym z najbardziej charakterystycznych budynków jest tu Grauman’s Chinese Theatre będący wierna kopia teatru o tej samej nazwie znajdującego się w Hollywood.

Wśród parad regularnie odbywających się wzdłuż Hollywood Boulevard warto wspomnieć jest poradę postaci Disneya – Disney Stars and Motor Cars Parade oraz Pixar Block Party Bash.