Islands of Adventure

W 1999 roku zainaugurowany został drugi park kompleksu Universal Orlando, noszący nazwę Islands of Adventure. Składa się na niego siedem stref tematycznych – czyli „wysp”, inspirowanych znanymi produkcjami filmowymi.

Islands of Adventure

Universal’s Islands of Adventure.

Strefy tematyczne Islands of Adventure to:

  • Marvel Super Hero Island
  • Show Lagoon
  • Skull Island
  • Jurassic Park
  • The Wizarding World of Harry Potter
  • The Lost Continent
  • Seuss Landing

Znajdź hotel w pobliżu Universal Orlando.

Marvel Super Hero Island

Jak nietrudno się domyślić, ta część parku dedykowana jest super-bohaterom ze świata komiksów Marvela. Utrzymana w komiksowej konwencji strefa wyróżnia się krzykliwymi kolorami budynków. Wielbiciele Marvela będą tu mieli okazję spotkać ulubionych bohaterów, takich jak: Spiderman, Captain America, czy Hulk.

The Incredible Hulk to cieszący się olbrzymim zainteresowaniem, klasyczny rollercoaster. Duża prędkość, gwałtowne przyspieszenia i zwroty kierunku jazdy wymagają jednak nie lada nerwów.

kolejka górska Hulk Universal

Kolejka górska Hulk – hit Marvel Super Hero Island.

Przyspieszenie od 0 do 64 km/h w zaledwie 2 sekundy oraz maksymalna prędkość 108 km/h czynią z The Incredible Hulk jedną z najbardziej ekscytujących atrakcji całego parku. Na przełomie 2015 i 2016 roku rollercoaster poddany został gruntownej renowacji, dzięki czemu zyskał jeszcze więcej spragnionych adrenaliny zwolenników. Zmodernizowano, między innymi, tunel startowy, oraz dodano muzykę i efekty dźwiękowe w wagonikach.

Amazing Adventures of Spider-Man to kolejna atrakcja Islands of Adventure, której nie warto jest przegapić. Wykorzystana tu technologia 3D pozwala śledzić losy Człowieka Pająka w jego zmaganiach z odwiecznymi wrogami, takim jak Doctor Octopus, Scream, Electro, etc.

Spider Man Islands of Adventura

Spider-Man w Islands of Adventure.

Toon Lagoon

Ta strefa parku zainspirowana jest postaciami z kreskówek stworzonych przez King Features Syndicate, korporację należącą do słynnego amerykańskiego przedsiębiorcy Williama Randolpha Hearsta. Stworzyła ona znane na całym świecie komiksy, puzzle, łamigłówki wykorzystywane w prasie amerykańskiej, lecz także międzynarodowej. To z nich właśnie pochodzą postacie takiej jak Flash Gordon czy Popeye.

Toon Lagoon oferuje różnego rodzaju atrakcje wodne.

Dudley Do-Right’s Ripsaw Falls to świetny sposób na ochłodzenie się podczas gorącego dnia w Islands of Adventures. Podczas przejazdu tą kolejką wodną nie sposób uniknąć ochlapania wodą.

Ripsaw Falls

Dudley Do-Right’s Ripsaw Falls – świetna zabawa dla małych i dużych.

Trasa kolejki przebiega zarówno pod dachem, jak i na zewnątrz, jej punktem kulminacyjnym jest ostry spadek ze znacznej wysokości na odcinku końcowym.

Z racji na dosyć dużą szansę na przemoczenie ubrań, dobrym pomysłem jest przebranie się w strój kąpielowy oraz zostawienie telefonów, kluczy, portfela, czy innych wartościowych przedmiotów w specjalnych schowkach.

Skull Island

Stosunkowo nowa, bo zainaugurowana w 2016 roku, atrakcja Skull Island inspirowana historią King Konga, cieszy się olbrzymim zainteresowaniem gości parku. Zaprasza ona do odwiedzenia domu Konga – dżungli zamieszkałej przez napawające strachem postacie: olbrzymi pająki, nietoperze a także dinozaury.

Skull Island

Skull Island Unviversal Orlando.

Dzięki technologii 3D, odwiedzający Skull Island udać się mogą na emocjonującą przeprawę przez dżunglę i czyhające w niej niebezpieczeństwa.

Jurassic Park

Inspirowana serią filmów „Park Jurajski” strefa parku oferuje wiele popularnych atrakcji, dostarczając adrenaliny, ale także sporej dawki wiedzy na temat dinozaurów i czasów prehistorycznych.

Jurrasic Park River Adventure to jedna z oryginalnych atrakcji tej strefy tematycznej, udostępniona już w 1999 roku, nadal jednak niezmiennie popularna.

River Adventure Universal

Jurassic Park, Universal Florida.

Podczas spływy dmuchaną tratwą, fani filmów Jurassic Park zobaczą rekonstrukcję wielu znanych z ekranu scen. Oczekiwać należy także zmoczenia wodą – w mniej upalne dni polecany jest płaszcz przeciwdeszczowy.

The Wizarding World of Harry Potter – Hogsmeade

W Islands of Adventure nie mogło zabraknąć znanego atrakcji związanych z przygodami małego czarnoksiężnika z powieści i J.K. Rowling i opartych na nich filmów. W strefie tematycznej znanej pod nazwą Hogsmeade znajduje się jedna część The Wizarding World of Harry Potter; druga usytuowana jest w Diagon Alley, należącej do sąsiedniego parku Universal Studios Florida LINK.

Hogsmeade to wierna rekonstrukcja znanej z powieści wioski. Spróbować tu można słynnego trunku Butterbeer, czy tez wielu słodyczy o frapujących nazwach: Chocolate Frogs i Bertie Bott’s Every Flavor Bean to tylko niektóre z hitów sprzedaży sklepu ze słodyczami Honeydukes.

Harry Potter Universal

Harry Potter Islands of Adventure.

Na poczcie Owl Post będziesz mieć okazję nadać tradycyjny list, lub pocztówkę, ostemplowaną oficjalną pieczęcią Hogsmeade, zaś w sklepie Filche’s Emporium of Confiscated Goods, zakupisz wszelkiego rodzaju pamiątki związane z historią o czarnoksiężniku.

Harry Potter and the Forbidden Journey to oparta na technologii 3D atrakcja przenosząca gości do Szkoły Magii i Czarnoksięstwa w Hogwarcie, czyli Hogwarts. Gwarantuje ona wiele przeżyć, dla najwierniejszych zaś fanów Harego Pottera, prawdziwą przyjemność z przebywania w otoczeniu znanym z powieści i filmów.

harry Potter and the forbidden journey

Harry Potter and the Forbidden Journey – atrakcja Hogwarts, Islands of Adventure.

Podczas około 4-minutowej przejażdżki można również wziąć udział w partyjce quidditcha.

Flight of the Hippogriff to w kolejka górska o łagodnej trasie. Przed rozpoczęciem trwającego około minuty przejazdu, Hagrid uczy uczestników przejazdu jak sterować Hipogryfem.

Lot Hypogryfem

Lot Hipogryfem w Wizarding World of Harry Potter.

Hogwarts Express – pociąg Harrego Pottera kursuje pomiędzy strefą Hogsmeade w Islands of Adventures i Diagon Alley w Universal Studios Florida. Przejażdżka pełna jest atrakcji, wymaga jednak posiadania biletów do obydwu parków.

The Lost Continent

Mity i legendy są motywem przewodnim strefy tematyczne o nazwie Zaginiony Kontynent. Podzielna jest ona na dwie części: Sindbad’s Bazaar i Lost City.

The Eighth Voyage of Sindbad to pokaz kaskaderski skierowany głównie do młodszych gości parku.

The Lost Continent

The Lost Continent w Islands of Adventure.

Poseidon’s Fury to pokaz efektów specjalnych przeznaczony dla nieco starszych dzieci oraz dorosłych. Gwarantuje zróżnicowane doznania, w tym spacer poprzez podwodny tunel i ogień.

Seuss Landing

Inspirowana książkami jednego z najsłynniejszych autorów literatury dziecięcej Theodora Seussa Geisela strefa przeznaczona jest głównie dla najmłodszych gości parku. Oferuje place zabaw i atrakcje o spokojniejszym charakterze. Podobnie jak w świecie Doktora Seussa, tu również brak jest linii prostych – pofalowane są fasady budynków, a nawet palmy – posadzono tu drzewa powykrzywiane przez silny wiatr podczas huraganu Andrew.

Caro-Seuss-el to ciesząca się olbrzymim powodzeniem wśród najmłodszych karuzela z motywami i postaciami z serii książek Dr. Seuss.

Seuss Landing

Seuss Landing – “krzywy” świat Dr. Seussa.

Hotele przy Universal Orlando – porównaj ceny.

Tanie loty do Orlando – znajdź najlepsze połączenia i zarezerwuj online.