Najpiękniejsze plaże Florydy

Łagodny klimat „Słonecznego Stanu”, w połączeniu z olbrzymią ilością plaż wzdłuż blisko 2000 kilometrowej długości wybrzeża czynią z Florydy idealną destynację wakacyjną. Pod względem jakości plaż, z Florydą konkurować może jedynie wybrzeże Kalifornii.

najpiękniejsze plaże Florydy Destin

Destin Beach uchodzi za jedną z najpiękniejszych plaż Florydy.

Plaże Florydy są niezwykle zróżnicowane w swoim charakterze, od tych znanych z telewizji i kina, gwarnych, tętniących życiem za dnia i po zmroku, po niemal puste, bardzo kameralne lokalizacje.

Choć najczęściej dzielone są one w zależności od położenia – na wybrzeżu atlantyckim, lub od stron Zatoki Meksykańskiej, w zestawieniu poniżej pogrupowaliśmy je według właściwości.

Wycieczki na Florydę – zarezerwuj z Wakacje.pl.

Floryda – plaże dla całej rodziny

Daytona Beach, w centralnej części wschodniego wybrzeża Florydy to jedna z najczęściej wybieranych rodzinnych destynacji plażowych. Położona przy popularnym ośrodku wypoczynkowym, oferuje infrastrukturę niezbędną podczas wakacji z małymi dziećmi (łatwość dostępu, prysznice, toalety, punkty gastronomiczne) oraz niezwykle szeroki wachlarz atrakcji dla dzieci starszych, w tym lekcje surfy, wynajem rowerów i innego sprzętu sportowego, boiska do gier zespołowych, etc.

Oprócz wypoczynku na plaży rodzinom na wakacjach, Daytona ma także do zaoferowania: aquapark Daytona Lagoon otwartą dla zwiedzających fabrykę czekolady Amgell & Phelps, park z figurami dinozaurów, najwyższą latarnię morską na Florydzie, domek królewny Śnieżki, inspirowany klasykiem Disneya oraz, oczywiście, tor wyścigowy Daytona International Speedway – znajdź więcej informacji na temat jego zwiedzania tutaj.

Atrakcje Daytona.

Zupełnie odmienny klimat panuje na położonej przy północnowschodnim wybrzeżu Florydy wyspie Amelia Island. Pierwsze skrzypce gra tu natura: dzikie, puste plaże i wydmy wzdłuż wybrzeża oraz gęsta zieleń w centralnej części wyspy to prawdziwa oaza spokoju położona o niecałą godzinę drogi od gwarnego Jacksonville.

jazda konno Floryda

Przejażdżki konno na plaży na Amelia Island.

Do atrakcji Amelia Island zaliczają się przejażdżki konno po plaży oraz wycieczki kajakowe. Goście ekskluzywnych hoteli Ritz-Carlton i Omni Amelia Island Resort liczyć mogą na bogatą ofertę atrakcji dla najmłodszych. Obowiązkowym przystankiem dla wielbicieli słodkości jest tu sklepik produkujący toffi w zadziwiającej ilości kombinacji smakowych, pralinki oraz popcorn, Fernandina’s Fantastic Fudge.

Na zachodnim wybrzeżu Florydy, na uwagę zasługuje Clearwater Beach. Oprócz rewelacyjnych warunków do plażowania z dziećmi – czystych, spokojnych wód, o łagodnie opadającym dnie – oferuje także szereg atrakcji dla wszystkich członków rodziny. Spróbować tu swych sił można w niemal wszystkich sportach wodnych, wybrać na wycieczkę w celu obserwowania delfinów, lub łowienia ryb na otwartym morzu, czy też po prostu miło spędzić czas na podczas rejsów po okolicznych wodach.

Popularną wśród najmłodszych atrakcją Clearwater jest przygoda na „statku pirackim”, niezwykle barwnej jednostce, która przeniesie swoich pasażerów w czasy, kiedy to wody Zatoki Meksykańskiej zmagały się z plagą piratów. Znajdź więcej informacji na temat „Capitan Memo’s Pirate Cruise”.

statek piracki Clearwater

Statek piracki Kapitana Memo w Clearwater.

Atrakcji dla dzieci w Clearwater nie brak też na lądzie. Wśród najpopularniejszych wymienić warto Clearwater Marine Aquarium.

Clearwater Marine Aquarium to nie tylko tradycyjne akwarium, lecz także szpital i centrum rehabilitacyjne dla fauny morskiej.

Całą rodzinę zainteresują zapewne tradycyjne już w Clearwater celebracje zachodu słońca. Mają one miejsce codziennie, przy sprzyjającej pogodzie, przy Pier 60 i przyciągają muzyków i wszelkiej maści artystów ulicznych, jak również setki gości – turystów i mieszkańców miasta – którzy w radosnej atmosferze żegnają kończący się dzień.

W północno-zachodniej części Florydy, jako destynacja dla rodzin na uwagę zasługuje Emerald Coast, czyli odcinek wybrzeża pomiędzy Przylądkiem San Blas i Pensacola, w którego skład wchodzą także inne popularne ośrodki turystyczne, w tym: Navarre Beach, Fort Walton Beach, Panama City Beach, Destin i Okaloosa Island.

Oprócz plaż Emerald Coast oferuje także szeroki wachlarz innych atrakcji, w tym: park rozrywki Gulfarium Marine Adventure Park (Okaloosa Island), Science Center (Fort Walton Beach), czy też Destin Fishing And History Museum (Destin), które, pomimo niezbyt ekscytującej nazwy, posiada bardzo ciekawą kolekcję poświęconą rekinom.

W rankingach na najlepszą plażę dla całej rodziny w USA czołowe pozycje zajmuje regularnie De Soto Beach. Mieści się ona na zachodnim wybrzeżu Florydy, około 50 km na południe od Clearwater.

Ten swego rodzaju naturalny basen stworzony przez ławice piasku oddzielającej wody De Soto od głównego akwenu Zatoki Meksykańskiej jest wręcz idealny dla małych dzieci.

De Soto Beach Floryda

Najpiękniejsze plaże Florydy: bezpieczne, płytkie wody De Soto Beach.

Oprócz wyjątkowo czystej wody, plaża oferuje także doskonałą infrastrukturę, toalety i prysznice, place zabaw, stoły piknikowe, pole kempingowe, jak również trasy rowerowe i hikingowe.

Najbardziej “imprezowe” plaże Florydy

Lubiący zabawę przy dźwiękach muzyki turyści na Florydzie znajdą tu wiele plaż o imprezowym charakterze, zarówno za dnia, jak i po zachodzie słońca. Obfitują one w bary, restauracje i kluby, które pozostają otwarte do późnych godzin nocnych. Za dnia zazwyczaj rozbrzmiewa tu muzyka, zachęcając do spontanicznej zabawy. Przyciągają zazwyczaj młodszą publicznośc, singli, czy też grupy studentów podczas przerw w roku akademickim (w szczególności podczas ferii wiosennych, czyli Spring break).

Tego typu atmosfery oczekiwać można, między innymi, na plaży w Fort Lauderdale, położonej nieopodal „rozrywkowych” dzielnic Riverwalk Arts i Entertainment District.

W czerwcu, miesiącu społeczności LGBT, plaża w Lauderdale podejmuje festiwal Flockfest. Choc zdecydowanie gay friendly, ta barwna impreza ta otwarta jest dla wszystkich chętnych.

Flockfest Floryda

Fort Lauderdale Beach podczas Flockfest.

Na mapie imprezowych destynacji na Florydzie, coraz silniejszą pozycję zajmuje plaża Cocoa Beach (nieopodal Clearwater) słynąca z licznych pubów, barwnej sceny muzycznej oraz kultury surferów, których przyciągają tu doskonałe warunki do uprawiania tego sportu.

Cocoa Beach impreza

Cocoa Beach podczas spring break.

Dobrej zabawy oczekiwać można także na South Beach w Miami. Spośród innych plaż niezwykle barwnego wybrzeża Miami wyróżnia się ona dzięki licznym hotelom, eleganckim restauracjom, klubom nocnym, dyskotekom i barom, położonym wzdłuż emblematycznej alei Ocean Drive.

Ocean Drive nocą.

Popularną destynacją jest także Panama City na „Szmaragdoym Wybrzeżu”. Nie tyle sama plaża, gdzie zabroniona jest konsumpcja alkoholu, co miasto oferujące barwne życie nocne. Tu, między innymi, znajduje się największy klub nocny w USA, Club La Vela.

Najlepsze plaże dla surferów na Florydzie

Floryda to wymarzona destynacja dla amatorów sportów wodnych. Nie wszystkie plaże oferują jednak dobre warunki do uprawiania surfu.

Za najlepsze surf spots na Florydzie uchodzą:

  • New Smyrna Beach
  • Jacksonville
  • South Beach
  • Flagler Beach
  • Boynton Beach
  • Reef Road przy South Beach
  • Sebastian Inlet przy Melbourne Beach

na wschodnim wybrzeżu, oraz

  • Cocoa Beach
  • Pensacola Beach

na wybrzeżu zachodnim.

Czytaj także: