Busch Gardens Tampa Bay  – park rozrywki i zoo na Florydzie

„Słoneczny Stan”, Floryda, jest prawdziwym rajem dla amatorów zabawy w parkach rozrywki. Oprócz oczywistych atrakcji, jakimi są Walt Disney World, Universal Studios, czy SeaWorld Orlando, warto jest tu także odwiedzić mniej znane przybytki tego typu. Jeden z nich to Busch Gardens.

park rozrywki Tampa

Tak gości wita park Busch Gardens w Tampa.

Choć z trudnością mogący mierzyć się z konkurencją jeśli chodzi o rozmiar, rozmach, czy też nowoczesność oferowanych atrakcji park posiada wierne grono zwolenników, którzy chętnie tu powracają. Co sobie chwalą goście Busch Gardens Tampa Bay? Przede wszystkim duży wybór ekscytujących rollercoasterów, otaczającą je bujną zieleń, wśród której przyjemniej spędza się czas, zwłaszcza w upalne dni oraz zdecydowanie mniejsze, niż w bardziej znanych parkach tłumy.

Wycieczki na Florydę – zarezerwuj z biurem podróży.

W parkowych ogrodach, zajmujących obszar o powierzchni ponad 130 hektarów znalazło się miejsce dla 2700 zwierząt 200 różnych gatunków, co czyni z Busch Gardens Tampa Bay jeden z największych ogrodów zoologicznych w Stanach Zjednoczonych. Inspirowane kontynentem afrykańskim zoo, oprócz możliwości obserwacji zwierząt z mniejszej, lub większej odległości, na przykład podczas parkowego safari, oferuje rozliczne możliwości interakcji z nimi.

Park otworzył swoje podwoje w Tampa, w 1959 roku. W 1975 roku w Williamsburg, w stanie Wirginia powstał drugi park pod szyldem Busch Gardens. Po wielu zmianach właścicieli obecnie należą do grupy SeaWorld Entertainment.

Busch Gardens na Florydzie położony jest około 14 km na północ od centrum Tampy.

Zakwaterowanie w Tampa – porównaj oferty i zarezerwuj online.

Kolejki górskie w Busch Gardens Tampa Bay

Zwolennicy adrenaliny i silnych emocji w parkach rozrywki, w Busch Gardens znajdą aż siedem tradycyjnych rollercoasterów, utrzymanych także w stylistyce afrykańskiej. Są to:

Montu – bezpodłogowa kolejka (siedzenia „zwisają” w dół) osiąga maksymalną prędkość 97 km/h i wysokość 46 m. Jej wagoniki wykonują, między innymi, dwa wertykalne obroty o 360⁰ oraz tzw. korkociąg.

Montu Busch Gardens Tampa

Jedna z najstarszych, a jednak niezmiennie ekscytujących atrakcji Busch Gardens.

Kumba – w chwili swojej inauguracji, w 1993 roku, stalowy rollercoastr Kumba uchodził za najdłuższy, najszybszy i najwyższy na Florydzie. Choć obecnie w każdej z tych kategorii przegrywa z konkurencją, niezmiennie dostarcza wielu emocji.

Kumba Busch Gardens

Kumba, Busch Gardens.

Tigris – wzbijający się na ponad 45 metrów w górę rollercoaster jest jednym z najwyższych na Florydzie. Rozwija prędkość blisko 100 km/h.

Spiralna trasa kolejki Tigris.

Cheetah Hunt – polowanie na geparda w Busch Gardens to kolejka o najdłuższej trasie w całym parku. Mierzy ponad 1300 m.

Sheikra – atrakcja dla najodważniejszych; przygotuj się na zjazd z ponad 60 metrów pod kątem 90⁰!

Scorpion – goście parku, którym mało jeszcze silnych emocji, podczas jazdy tą kolejką liczyć mogą na obroty o 360⁰ stopni, przy prędkości 80 km/h.

Cobra’s Curse – wagoniki tej kolejki o wijącym się jak wąż obracają się w nieprzewidywalnym kierunku, dzięki czemu, dwie przejażdżki nią nigdy nie są takie same.

Zoo, safari i interakcja ze zwierzętami w Busch Gardens Tampa

Park oferuje unikalną możliwość przyjrzenia się z bliska wielu gatunkom afrykańskiej fauny. W przeciwieństwie do wielu innych podobnych placówek na świecie, w Busch Gardens, zwierzęta korzystają z olbrzymich, świetnie utrzymanych wybiegów, bardzo zbliżonych do środowiska naturalnego poszczególnych gatunków.

Zobaczyć tu można, między innymi, lwy, tygrysy, gepardy, nosorożce, słonie, żyrafy, zebry oraz różne gatunki antylopo. Spoza kontynentu afrykańskiego pochodzą sympatyczne kangury oraz leniwce.

Szczególnym sposobem zwiedzania zoo jest safari, pozwalające zbliżyć się często na odległość wyciągniętej ręki do łagodnych gatunków i, na przykład, nakarmić żyrafę. Safari w Bush Gardens wymaga uprzedniej rezerwacji.

safari w Busch Gardens

Safari na Florydzie.

Park oferuje także sporo innych zajęć pozwalających na interakcję ze zwierzętami, między innymi wizytę w parkowej klinice roztaczającej opiekę weterynaryjną nad rezydentami zoo, czy też bliskie spotkania z leniwcami i flamingami.

Bilety do Busch Gardens Tampa taniej

Jak w przypadku wielu innych parków rozrywki w USA, korzystne ceny biletów uzyskać można zakupując je z wyprzedzeniem, online.

Największe oszczędności poczynić można jednak korzystając z wyszukiwarek ofert promocyjnych, jak na przykład Get Your Guide, czy Undercover Tourist. Znajdź najkorzystniejszą dla siebie ofertę klikając na linki poniżej:

Bilety do Busch Gardens Tampa ze zniżką – zarezerwuj z Get Your Guide (wyszukiwarka w języku polskim)

Busch Gardens Tampa taniej – porównaj oferty Undercover Tourist

Czytaj także:

Największe atrakcje Florydy – nasze Top 5.