Aquatica Orlando

Od czasów inauguracji w 2008 roku, park wodny Aquatica Orlando cieszy się olbrzymim zainteresowaniem publiczności, która na brak alternatyw dobrej zabawy na Florydzie raczej nie może przecież narzekać.

Do sukcesu aquaparku przyczynia się wszechstronność oferowanych atrakcji; oprócz gwarantujących silne emocje zjeżdżalni wodnych, jego goście znajdą w nim także okazje do relaksu i odpoczynku przy kojących dźwiękach wody i w otoczeniu przyrody. Wiele do zaoferowania park ma także najmłodszym – coś dla siebie znajdą tu dzieci w każdym wieku.

Aquatica Orlando

Zabawa dla całej rodziny: Aquatica Orlando.

Aquatica wchodzi w skład kompleksu parków SeaWorld Orlando. Zarządza nią grupa SeaWorld Parks & Entertainment. Jest jednym z trzech parków tej samej sieci; pozostałe znajdują się w Chula Vista w Kalifornii i San Antonio w Teksasie.

Wycieczki do Orlando – zarezerwuj z biurem podróży.

Atrakcje Aquatica Orlando

Na zajmującym ponad 24 hektary terenie parku, sąsiadującym od wschodniej strony z SeaWorld Orlando znalazło się miejsce dla 10 zjeżdżalni, kilku basenów, sztucznej rzeki, plaży, wodnych placów zabaw oraz mini akwarium, gdzie z bliska podziwiać można wiele gatunków morskiej fauny.

Poniżej przedstawiamy niektóre z najbardziej emblematycznych atrakcji Aquatica.

Zjeżdżalnie wodne

Riptide Race – niekwestionowalna gwiazda parku, zjeżdżalnia Riptide Race zalicza się do najwyższych na świecie – przejażdżka nią zaczyna się ze szczytu 20-metrowej wieży. Oprócz dostarczającą sporą dawkę adrenaliny zjazdu, emocji dodaje także możliwość ścigania się z przyjaciółmi, lub członkami rodziny – jest to zjeżdżalnia dwutorowa. Zjazd odbywa się na dwuosobowych pontonach.

Wyścigi na gigantycznej zjeżdżalni.

Dolphin Plunge – jedna z najpopularniejszych atrakcji Aquatica oferuje szeroki wachlarz doznań; jej trasa przebiega miejscami w całkowitej ciemności, przecina także akwen zamieszkiwany przez delfiny, co daje wrażenie pływania wśród nich.

zjeżdżalnia Dolphin Plunge

Dolphin Plunge Aquatica.

Ihu’s Breakwaves Falls – przygoda na tej zjeżdżalni zaczyna się od niemal wertykalnego spadku.

Ihu’s Breakwaves Falls.

Taumata Racer – tradycyjna, otwarta, 8-torowa zjeżdżalnia zachęca do ścigania się ze znajomym.

zjeżdżalnia Taumata

Zjazd odbywa się głową do przodu, przy wykorzystaniu specjalnej maty.

Karekare Curl – na trasie tej zjeżdżalni, boja na której odbywa się zjazd dryfuje swobodnie w specjalnej części przypominającej wyglądem skrzydło, by, po gwałtownym spadku, zakończyć przejażdżkę w końcowym basenie.

Tassie’s Twisters – jedynym sposobem na dostanie się do tej atrakcji jest spływ sztuczną rzeką Loggerhead Lane. Ze szczytu wieży na położonej w jej centralnym nurcie wyspie śmiałkowie „wrzucani” są w tunel wiodący do zbiornika, w którym kontynuują przejażdżkę spiralnym torem aż do stopniowego wytraceni prędkości.

Baseny w Aquatica

W jednym z najpopularniejszych aquaparków w USA nie mogło zabraknąć oczywiście basenów. Aquatica oferuje dwa duże zbiorniki ze sztucznymi falami o różnej sile.

Aquatica baseny

Relaks w Aquatica Orlando.

Wokół basenów stworzono sztuczną plażę, na której znalazło się miejsce na leżaki i parasole przeciwsłoneczne.

Sztuczna rzeka

Relaksującym doświadczeniem w Aquatica jest także spływ sztuczną rzeką, Loggerhead Lane, który dostarczy wiele radości gościom w różnym wieku. Odbywa się on na 1- lub 2-osobowych bojach i wiedzie wśród bujnej roślinności, wodospadów, jak i w części „podwodnej”, wzdłuż akwenu Dolphin Plunge i akwariów zamieszkiwanych przez barwne tropikalne ryby.

sztuczna rzeka Aquatica

Spływ Loggerhead Lane.

Roa’s Rapids – nieco inne wrażenia gwarantuje sztuczna rzeka o wartkim nurcie. Ty spływ odbywa się w kamizelkach ratunkowych

Aquatica dla najmłodszych

Park oferuje dwie strefy w których bezpiecznie bawić się mogą nawet najmłodsi goście. Jedna z nich to Walkabout Waters, pełna zjeżdżalni, miejsc do wspinania i kryjówek, gigantyczna konstrukcja pozwalająca popuścić wodze fantazji.

plac zabaw Aquatica

Walkabout Waters, plac I brodzik jednocześnie.

Woda jest także głównym elementem Kata’s Kookaburra Cove, obfitującym w zjeżdżalnie, spryskiwacze i fontanny, które zajmą, ale i ochłodzą w upalne dni najmłodszych.

Aquatica dla najmłodszych: Kata’s Kookaburra Cove.

Bilety do Aquatica Orlando

Wstęp do Aquatica możliwy jest w ramach biletów łączonych do wszystkich trzech parków SeaWorld Orlando, lub indywidualnie. Sprawdź dostępne opcje biletowe na stronie Aquatica Orlando.

Duże oszczędności poczynić można korzystając z wyszukiwarek zniżkowych ofert na bilety do parków rozrywki i innych atrakcji turystycznych – skorzystaj z linków poniżej:

Tańsze bilety do Aquatica Orlando z Get Your Guide

Aquatica Orlando taniej z Undercover Tourists.

Czytaj także: