GPS w USA

Turystom, którzy zdecydują się na wynajem samochodów w USA, przydatny okaże się GPS. Szczególnie, jeśli planują oni przemieszczać się często w dużych miastach.

Amerykańskie drogi są dosyć dobrze oznakowane i, o ile poza miastem łatwo jest nawigować polegając jedynie na najprostszej nawet mapie, w chaotycznym ruchu wielkich miast GPS okazać się może bardzo pomocny.

GPS w USA

GPS ułatwi jazdę samochodem w dużych amerykańskich miastach.

GPS w samochodzie z wypożyczalni – czy warto wynająć?

Nawigację satelitarną wynająć można praktycznie w każdej wypożyczalni samochodów w USA – oczywiście za dodatkową opłatą, wahającą się zazwyczaj od $10 do $18 za dzień. W przypadku dłuższego wynajmu jest to jednak ekstrawagancko kosztowna usługa.

Uwaga: W niektórych z ofert wynajmu samochodów w wyszukiwarce Cartrawler na Przewodnik-USA GPS wliczony jest czasami w cenę wynajmu (inne, często spotykany ‘bonus’ to nieodpłatna usługa dodatkowego kierowcy).

Tańsze alternatywy dla wynajmu GPS w USA:

  • Przywieź system nawigacji ze sobą, zaktualizowany o mapy Stanów Zjednoczonych
  • Kup tani GPS na miejscu
  • Korzystaj z GPSu w smartfonie
  • Zaktualizuj GPS o mapy USA H2

Najtańszym rozwiązaniem dla tych, którzy urządzenie do nawigacji satelitarnej już posiadają jest zabranie go ze sobą. Nie zajmie dużo miejsca w bagażu, a bardzo ułatwi życie (także, ponieważ jest to urządzenie, z którego obsługą jesteśmy obeznani) i pozwoli zaoszczędzić na wynajmie. Zadbaj o zaktualizowanie go o najnowsze mapy USA.

Kup tani GPS w USA

Jeśli nie posiadasz własnej nawigacji, a bardziej niż z telefony, wolisz korzystać z urządzenia na desce rozdzielczej, kupic tani GPS w USA jest stosunkowo łatwo.

W popularnych sieciach, jak Best Buy, czy Walmart, przyzwoitej jakości system nawigacji satelitarnej kupić można za $60 – $80. Zawierac będzie on już mamy USA – odpada więc wydatek za ich wgranie (dopłacić będzie trzeba za to za mapy innych stron świata, w tym Europy).

Warto wspomnieć, iż płatne mapy przeznaczone dla GPSów są o wiele częściej aktualizowane, niż darmowe mapy na telefony. Ponadto, urządzenia przeznaczone do nawigacji posiadają wiele funkcji, których próżno szukać w darmowych nawigatorach dostępnych na smartfonach, jak np. asystent zmiany pasa ruchu, czy powiadamianie o zdarzeniach na drodze. Matowe ekrany, spotykane często w klasycznych urządzeniach, są także o wiele lepiej widoczne w pełnym słońcu niż ekrany telefonów.

GPS w telefonie

Dzięki galopującemu rozwojowi technologii, smartfony najnowszej generacji zastąpić mogą w znacznej mierze wiele innych urządzeń, w tym także klasyczną nawigację satelitarną. Mają oczywiście swoje wady, jak wspomniany już ekran, który nie najlepiej sprawdza się w pełnym słońcu, czy pozostające nadal w tyle, jeśli chodzi o dokładność mapy, w porównaniu do tych, oferowanych przez nawigatory. Wielofunkcyjność telefonu wymaga podziału uwagi obsługującej go osoby; przychodząca rozmowa telefoniczna, lub powiadomienia z innych aplikacji mogą rozproszyć prowadzącego samochód.

Olbrzymim plusem korzystania z dostępnych opcji GPS w telefonie jest jednak przystępność tego rozwiązania: praktycznie każdy smartfon może być wykorzystany do bardziej, lub mniej precyzyjnej nawigacji, bez dodatkowych kosztów.

Jeśli nie masz w planach zakupu oddzielnego urządzenia GPS, poprawić jakoś nawigacji na smartfonie możesz instalując płatne aplikacje, jak na przykład Sygic. Rozwiązania dla użytkowników smartfonów oferują też NaviTel i TomTom.