Boże Narodzenie w San Francisco

Choć pogoda w północnej Kalifornii nie rozpieszcza zimą, grudzień w San Francisco oferuje sporo atrakcji. Większość oczywiście związana jest ze zbliżającymi się świętami.

Boże Narodzenie w San Francisco

Boże Narodzenie w San Francisco – choinka na Union Square.

Porywisty wiatr i dość częste opady zrekompensuje, częściowo przynajmniej, świąteczna atmosfera, bożonarodzeniowe dekoracje oraz tematyczne imprezy.

Union Square – centrum świątecznych celebracji

Aby poczuć świąteczną atmosferę w San Francisco koniecznie wybierz się na Union Square. Tu właśnie, zazwyczaj tuż po obchodach Święta Dziękczynienia wznoszona jest oficjalna choinka miasta.

W tym roku, z powodów bezpieczeństwa sanitarnego zrezygnowano z, gromadzącej zazwyczaj tłumy, ceremonii inauguracyjnej. Iluminacje na imponujących rozmiarach drzewie podziwiać można będzie po zmroku przez cały grudzień, do pierwszych dni stycznia.

O własne choinki oraz ekstrawaganckie świąteczne dekoracje zadbały także domy towarowe przy Union Square: Macy’s i Neiman Marcus. Obydwa prześcigają się w pomysłach na to, jak przyciągnąć uwagę klientów. Ekstrawagancko udekorowane wystawy, okazy świateł, koncerty kolędników, czy spotkania ze Świętym Mikołajem, to tylko niektóre z atrakcji towarzyszących świątecznym zakupom w San Francisco.

W odległym o kilka przecznic od Union Square centrum handlowym Westfield Mall uwagę przyciąga nie pierwszy już raz eksponowana tu choinka „do góry nogami”.

Westfield Mall choinka

Odwrócona, ponad 15-metrowej wysokości choinka w Westfield Mall robi wrażenie.

Ze świątecznych dekoracji słynie także historyczny hotel Westin St. Francis przy Union Square. W grudniu zobaczyć w nim można prawdziwy popis sztuki cukierniczej: wykonane w całości z cukru zamki.

wystawa świąteczna St. Francis Hotel

“Jadalne” zamki w Westin St. Francis Hotel.

Również na Union Square znajduje się jedna z najpopularniejszych zimowych atrakcji San Francisco: lodowisko:

Lodowisko w San Francisco

Lodowisko przy Union Square czynne jest od listopada do połowy stycznia. W tym roku wstęp na taflę kosztuje $19; w cenie zawarty jest wynajem łyżew.

Znajdź więcej informacji na temat San Francisco Union Square Ice Rink.

Domek z piernika w Fairmont Hotel

Jedną z najpopularniejszych bożonarodzeniowych atrakcji w San Francisco znaleźć można w lobby hotelu Fairmont, położonym w dzielnicy Nob Hill.

Tradycją hotelu jest imponujących rozmiarów piernikowa chatka. W tym roku ma ona aż dwa piętra i, jak zwykle, zachwyca bogatą dekoracją i misternymi zdobieniami.

Tak wygląda Boże Narodzenie w San Fancisco – poczuj magię świąt w Fairmont Hotel i na Union Square.

Great Dickens Fair

Inspirowany powieścią Dickensa „Opowieśc wigilijna” jarmark stał się częścią zimowej panoramy San Francisco. Organizowany przez 5 kolejnych weekendów w listopadzie i grudniu w Daly City, około 15 km na południe od centrum SF, stara się odtworzyć klimat Londynu epoki wiktoriańskiej. Scenografia, kostiumy, przedstawienia i koncerty kolęd, a także stoiska z jedzeniem i rękodziełem przyciągają rokrocznie tysiące gości.

W 2021 jarmark odbywa się w konwencji drive-through. Znajdź więcej wiadomości na oficjalnej stronie Great Dickens Fair.

A Christmas Carol – święta w teatrze

Inscenizacja „Opowieści wigilijnej” na deskach teatru A.C.T. (American Conservatory Theater) jest kolejną bożonarodzeniową tradycją San Francisco. Bilety rozchodzą się szybko!

Santa Con – zjazd Świętych Mikołajów

Mieszkańcy San Francisco, jak i turyści, szczególną sympatią darzą sobie imprezy organizowane na terenie całego miasta w ramach Santa Con.

Ta nieformalna inicjatywa, której organizacja i promocja odbywa się obecnie niemal całkowicie za pomocą mediów społecznościowych, zrodziła się właśnie w San Francisco w latach 90-tych, jeszcze w czasach „sprzed internetu”. Publiczny happening z udziałem wielu Świętych Mikołajów, będący satyrą na konsumpcyjny charakter świąt spotkał się z tak dobrym odzewem publiczności, iż w kolejnych latach powtórzony został w innych amerykańskich miastach. Z biegiem czasu rozprzestrzenił się po całym świecie, zatracając jednocześnie swój pierwotny charaktery – krytyki społecznej – i zamieniając się raczej w świąteczną imprezę typu pub crawl.

Jedna z poprzednich edycji SantaCon San Francisco.

W 2021 roku, aby gromadzenia się dużych ilości osób w jednym miejscu, i związanego z tym ryzyka sanitarnego, wydarzenia Santa Con w San Francisco nie są promowane na dużą skalę. Znajdź więcej wiadomości na oficjalnej stronie Santa Con.

Atrakcje San Francisco – zarezerwuj w dobrej cenie: