Halloween w Chicago: Navy Pier Pumpkin Lights

Październik to szczególny miesiąc na zwiedzanie amerykańskich miast: oprócz stałych atrakcji, na turystów oczekują tu wówczas także sezonowe wydarzenia związane z jednym z najhuczniej celebrowanych świąt w USA, Halloween.

Oprócz ekstrawaganckich dekoracji i specjalnych, jesiennych przysmaków, czas umilą dodatkowo imprezy, organizowane na długo przed kulminacyjnym momentem Halloween, czyli wieczorem 31 października.

W Chicago, miejsce do którego warto się wybrać, aby nacieszyć się atmosferą tego święta to bulwar nad jeziorem Michigan, gdzie po raz trzeci już organizowana jest cykliczna impreza Navy Pier Pumpkin Lights.

Navy Pier Pumpkin Lights

Miejsce szczególnie warte odwiedzenia w październiku: Navy Pier Pumpkin Lights.

Navy Pier cieszy się olbrzymią popularnością, zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców Chicago przez cały rok, szczególnie przy dobrej pogodzie. Przyciągają ich tu spektakularne widoki jeziora z jednej strony i panorama Chicago z drugiej, a także rozliczne atrakcje dla publiczności w każdym wieku, a wśród nich diabelski młyn, Chicago Children’s Museum, interaktywny labirynt Funhouse Maze oraz restauracje i kafejki.

Przez cały październik ten zakątek Chicago gości także, od 2019 roku, halloweenowy festiwal: Navy Pier Pumpkin Lights.

Jego nazwa bierze się oczywiście od olbrzymiej kolekcji misternie czasem rzeźbionych i inspirowanych różnymi tematami dyń – Jack-O-Lantern. Najlepiej prezentują się one oczywiście po zmroku, choć także za dnia zrobić im będzie można warte instagrama zdjęcia 🙂

Wstęp do Navy Pier Pumpkin Lights jest nieodpłatny. Dynie podziwiać można w godzinach 11:00-21:00 w piątki i soboty oraz nieco krócej, od 11:00-20:00 w pozostałe dni.

Tak wyglądała pierwsza edycja Navy Pier Pumpkin Lights.

Dynie świetnie prezentują się także z wysokości – podziwiane z karuzeli, czy wagoników diabelskiego młynu.

Dla gości odwiedzających Navy Pier podczas dyniowego festiwalu okoliczne restauracje przygotowały także specjalne oferty, zarówno, jeśli idzie o cenę, jak i o jesienne menu.

Zobacz także:

Zarezerwuj atrakcje „Wietrznego Miasta”: