Atrakcje na świeżym powietrzu w Chicago

Turystyka jest jednym z obszarów życia, na których w największym stopniu odbiła się epidemia wirusa Sars-Cov-2.

Restrykcje dotyczące podróży zagranicznych, zamknięte atrakcje oraz brak poczucia bezpieczeństwa ograniczyły drastycznie ruch turystyczny oraz wymusiły nowe nawyki. Naszą uwagę coraz częściej przyciągają atrakcje na świeżym powietrzu, zwłaszcza przy sprzyjającej pogodzie.

Piesze wycieczki w Chicago – sugestie i rezerwacje online.

Lakefront Trail

Lakefront Trail Chicago.

Często, oprócz charakteru czysto rekreacyjnego, posiadają one także walory historyczne, kulturowe i przyrodnicze. Poniżej, podajemy kilka sugestii na przyjemne spędzanie czasu na świeżym powietrzu w Chicago.

Millennium Park – ikona Chicago

Pomimo iż zainaugurowany dopiero w 2004 roku, park Millennium urósł już od rangi najpopularniejszego terenu rekreacyjnego Chicago; w równym stopniu dzięki oferowanym atrakcjom, jak i uprzywilejowanej lokalizacji w samym centrum miasta.

Spacerując po Chicago, trudno jest wręcz do parku nie trafić. Turystów przyciąga tu oczywiście jedna z najbardziej emblematycznych rzeźb Wietrznego Miasta, czyli Gloud Gate, z racji na obły kształt zwana także Fasolą (The Bean).

the Bean Chicago

Cloud Gate, obowiązkowy przystanek na zrobienie zdjęć w Chicago.

Millennium Park to jednak także bardzo atrakcyjne tereny zielone – prawdziwa oaza spokoju, pozwalająca na relaks i wyciszenie, w centrum metropolii.

atrakcje na swiezym powietrzu w Chicago

Przyroda i nowoczesna architektura koegzystują w Millennium Park. Powyżej, Lurie Garden.

Do innych atrakcji parku zaliczają się:

  • Instalacja wodna Crown Fountain
  • Lurie Garden – prawdziwa perełka landscapingu, ogród w którym, wśród połaci lawendy i roślinności trawiastej znalazło sobie dom wiele gatunków ptactwa. Szmer wody w kanale przecinającym ogród oraz liczne, lecz dyskretnie usytuowane ławki, zachęcają wręcz do odpoczynku, zarówno „lokalsów”, jak i turystów.
  • Jay Pritzker Pavilion – jedna z najciekawszych scen Chicago, zasługuje na zainteresowanie zarówno ze względu na program podejmowanych wydarzeń, jak i na nowatorską architekturę.
  • Boeing Galleries – galeria na świeżym powietrzu, oferuje sporą kolekcję rzeźb i instalacji artystycznych.

Maggie Daley Park

Zaprojektowana przez renomowanego architekta Franka Ghery kładka nad trasą Columbus Drive łączy Millennium Park  z parkiem Maggie Daley. Jego największą atrakcją jest ścianka, a właściwie olbrzymia ściana wspinaczkowa oferująca zróżnicowany poziom trudności; zainteresuje zarówno najmłodszych, jak i doświadczonych wspinaczy.

W sezonie zimowym pojeździć tu można także na łyżwach.

lodowisko Chicago

Skating Ribbon – lodowisko w parku Maggie Daley.

Garfield Park

Chicago jest bardzo zielonym miastem, jak na tak dużą metropolię. W jego zachodniej części, z dala od ścisłego centrum, odwiedzić warto Garfield Park. Tutejszy ogród botaniczny i jeden z największych na świecie  – Garfield Park Conservatory pozostaje zamknięty z powodów sanitarnych, warto jest jednak wybrać się na spacer wokół malowniczych jezior zajmujących centralną część parku.

Lakefront Trail Chicago

Dla zwolenników aktywnego wypoczynku, obowiązkowym przystankiem w Chicago jest Lakefront Trail. Tą, blisko 30-kilometrowej długości trasę, pokonywać można spacerem, biegnąc, a rowerze, rolkach czy deskorolce. Wiedzie wzdłuż zachodniego brzegu jeziora Michigan, jak również wzdłuż czterech dużych parków miejskich Chicago: Grant Park, Lincoln Park, Burnham Park i Jackson Park.

Lakefront Trail był pierwszą oficjalną trasą rowerową Chicago – za taką uznany został już w 1963 roku, nie tracąc od tego czasu na popularności, wręcz przeciwnie.

Trasa gwarantuje doskonałe widoki zarówno miasta, jak i jeziora.

Wśród atrakcji jakie napotkać można wzdłuż Lakefront Trail są: South Shore Cultural Center, Museum of Science and Industry, stadion Soldier Field, kompleks muzealny Museum Campus, Navy Pier  oraz większość miejskich plaż Chicago

Chicago Riverwalk

Zbliżony charakter do Lakefront Trail posiada także kolejna, wiodąca wzdłuż wody, tym razem jednak rzeki, a nie jeziora, trasa – Chicago Riverwalk.

Bulwary nad rzeką Chicago to idealne połączenie terenów zielonych oraz wielkomiejskiego życia. Ulokowały się wśród nich niektóre najlepszych restauracji w mieście, a także liczne bary, puby i ogródki piwne (tej jednak z powodów sanitarnych znajdują się obecnie zamknięte). Na trasie bulwarów znajduje się także pomnik Wojny w Wietnamie.

Spacer Chicago Riverwalk.

Bulwar Chicago zwiedzać można także na pokładzie łodzi i kajaków.

Lincoln Park i Ogród Zoologiczny

Największy park Chicago to prawdziwa kopalnia pomysłów na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Oprócz terenów zielnych, oferuje doskonałe zaplecze rekreacyjne: boiska do sportów zespołowych (takich jak koszykówka, baseball, rugby, siatkówka, football amerykański, piłka nożna, krykiet, lacrosse, etc), pole golfowe, stanowiska łucznicze oraz skate park.

W części nabrzeżnej parku znaleźć można także plaże miejskie oraz przystań dla łodzi.

Pomimo, iż większość atrakcji kulturalnych parku – ogród botaniczny, Muzeum Historii Chicago, czy też cieszące się olbrzymią popularnością zoo – pozostaje zamknięta ze względów sanitarnych, rozległe trawniki, alejki spacerowe oraz panorama jeziora przyciągają niezmiennie odwiedzających, zwłaszcza w słoneczne dni.

Tak wyglądał Park Lincolna podczas kwarantanny w Chicago.

Uwaga: planując zwiedzanie Chicago zapoznaj się z aktualnymi informacjami dotyczącymi otwarcia poszczególnych atrakcji. Dynamiczny rozwój sytuacji epidemiologicznej sprawia, iż ulegają one często zmianie. Informacje na bieżąco znajdziesz na oficjalnym portalu turystycznym Choose Chicago.

Czytaj także:

Zarezerwuj atrkacje w Chicago