Beverly Hills i Rodeo Drive

Kolejna ikona Kalifornii, Beverly Hills, podobnie jak Hollywood (od którego zresztą dzieli ją jedynie niewielka odległość) zawdzięcza swoją sławę w znacznej mierze kinu i telewizji. Miasto luksusu, o szerokich bulwarach wysadzanych palmami, posłużyło, jako plan filmowy wielu kinowych hitów, w tym Pretty Woman, czy Beverly Hills Cop, a także niezwykle popularnego serialu Beverly Hills 90210.

Zarezerwuj hotel w Los Angeles.

Beverly Hills to idealne miejsce na przejażdżkę samochodem, dla pełnego efektu oczywiście kabrioletem, jedną ze słynnych alej i dróg, w tym Sunset Boulevard, Camden Drive, Beverly Drive, czy Rodeo Drive, aby w pełni poczuć atmosferę tego miejsca.

Beverly Hills

Wzdłuż Rodeo Drive – rozciąga się elegancka (i droga) dzielnica handlowa.

Słynni rezydenci Beverly Hills

Warto jest też zjechać z ruchliwych i barwnych głównych dróg i odkrywać dyskretne dzielnice rezydencyjne. Zatopione w bujnej zieleni, kryją się tu luksusowe posiadłości znanych i bogatych osobistości. Choć od świata ‘zwykłych śmiertelników’ oddziela je zazwyczaj wysoki mur i prywatna ochrona, na ulicach Beverly Hills często spotkać można niektóre z największych sław Hollywood, uprawiające jogging, lub wyprowadzające psy na spacer.

Posiadłości tu posiadają między innymi: Jack Nicholson, Jennifer Lawrence, Jessica Alba, Jennifer Aniston, Ashton Kutcher, Ellen DeGeneres i Taylor Swift. W przeszłości tutejsze okolice za dom wybrali sobie Marlon Brando, Frank Sinatra, Elvis Presley, Carry Grant, Alfred Hitchcock i Walt Disney.

Na zakupy w Hollywood

Jednym z najpopularniejszych miejsc w Beverly Hills, jest dzielnica handlowa powstała wzdłuż Rodeo Drive.

Rodeo Drive

Rodeo Drive

Znaleźć tu można najbardziej luksusowe marki odzieży, biżuterii i dodatków. To tu właśnie Julia Roberts w filmie robiła swoje ekstrawaganckie zakupy w filmie Pretty Woman:

Czytaj także: Zakupy w USA.

Beverly Hills jest stosunkowo młodym miastem (jego rozwój przyspieszył dopiero w pierwszej połowie XX w., wraz z oddaniem do użytków pierwszych hoteli, w tym słynnego The Beverly Hills Hotel, trudno jest więc w nim szukać zabytków. Tuż nieopodal jednak położony jest kompleks muzealny Los Angeles, czyli Museum Row na Miracle Mile.

W Samym Beverly Hills nie przegap jednak Greystone Mansion, pochodzącego z lat 30 ubiegłego wieku dworu, który z racji swoich walorów historycznych wciągnięty został do Narodowego Rejestru Miejsc Historycznych (National Register of Historic Places).

Poznaj inne atrakcje Los Angeles – zarezerwuj w najlepszej cenie