Wynajem samochodów Los Angeles Lotnisko – oferty i przykładowe ceny

‘Prawdziwy’ amerykański SUV – prawdziwy, bo znacznych, w porównaniu do europejskich rozmiarów – to jedna z popularniejszych opcji wśród turystów decydujących się na wynajem samochodu w Stanach Zjednoczonych.

Amerykańskie wypożyczalnie samochodów oferują niezwykle szeroki wybór modeli, niektórych znanych z Europy, innych, dosyć egzotycznych.

Atrakcyjne oferty dostępne są często w przypadku dużych modeli, jak na przykład Jeep Grand Cherokee, czy też popularnego Forda Edge. W tym segmencie oczekiwać można zazwyczaj cen pomiędzy PLN1000 i 1500, za tygodniowy wynajem SUVa w USA.

Jeep Grand Cherokee Las Vegas

Jeep Grand Cherokee, SUV ‘z wyższej półki’, dostępny jest często w bardzo przystępnych cenach na Lotnisku LAX.

Najtańsze samochody do wynajęcia na Lotnisku Los Angeles znaleźć można często w cenach już od około PLN 600 za tydzień, poza szczytem sezonu oraz nieco więcej w lipcu i sierpniu. W takich cenach dostępne są zazwyczaj pojazdy w segmencie economy. Trudno jednak usprawiedliwić wybór pojazdu o ograniczonych, jak na amerykańskie warunki, rozmiarach, biorąc pod uwagę fakt, iż za stosunkowo niewielką opłatą cieszyć się można już o wiele większym i wygodniejszym pojazdem, który dostarczy więcej przyjemności z podróży amerykańskimi autostradami.

Korzystnymi ofertami w klasie intermediate, często reprezentowanej przez Toyotę Corolla, dysponują, między innymi, wypożyczalnie Dollar i Alamo. Corollę, nawet w sezonie letnim wynająć można na Lotnisku Los Angeles zazwyczaj już od około PLN 800 za tydzień. Popularną alternatywą w tej samej klasie jest często Hyundai Elantra.

Toyota Corolla

Wynajem samochodów Los Angeles Lotnisko – Toyota Corolla oferuje doskonałą jakość za dobrą cenę.

Oprócz SUVów i segmentu średniego, dużym zainteresowaniem klientów wypożyczalni samochodów na Lotnisku Los Angeles cieszą się kabriolety. Wynika ono oczywiście z doskonałego kalifornijskiego klimatu, który, dzięki wielu słonecznym dniom, zachęca do podróży pojazdem z otwieranym dachem. Oferty wynajmu kabrioletów LAX zaliczają się do najtańszych w całych Stanach Zjednoczonych.

Najpopularniejszym modelem cabrio w Los Angeles, podobnie zresztą, jak i w większości innych znanych destynacji jest Ford Mustang Convertible. To właśnie ten model najprawdopodobniej otrzymasz w wypożyczalni na lotnisku.

Nie warto jest jednak nastawiać się na Mustangi z silnikiem o największe mocy, V8 – te rzadko zasilają floty rent a car. Każdy inny model Mustanga jednak niewątpliwie dostarczy wiele przyjemności z jazdy.

Mustang wynajem LAX

Ford Mustang Cabriolet – wynajem samochodów Los Angeles 

Zobacz również nasz przewodnik po klasach samochodów do wynajęcia w USA.

Samochód dla 7-8 osób – wynajem minivanów w USA

Większe grupy, od 6 do 8 osób, podróżujące wspólnie w Stanach Zjednoczonych, zainteresuje z pewnością wynajem pojazdów w segmencie minivan. Jest to bardziej opłacalna opcja, w stosunku do wynajmu dwóch samochodów osobowych, zarówno, jeśli chodzi o samą cenę wynajmu, jak i całkowity koszt paliwa.

Samochód tego typu przyda się szczególnie liczniejszym rodzinom na wakacjach w USA, podróżującym ze znaczną ilością bagażu. O ile wiele z amerykańskich dużych SUVów oferuje często miejsce dla nawet 8 osób, ich pojemność bagażowa przy pełnym wykorzystaniu wszystkich miejsc siedzących, jest ograniczona.

Chrysler Pacifica

Chrysler Pacifica (w największej wersji) oferuje 8 miejsc siedzących.

Przestronną kabinę i doskonałe wyposażenie, z wieloma przydatnymi w podróży gadżetami, oferuje Chrysler Pacifica z konfiguracją siedzeń Stow N’Go. Dzięki składanym na płasko siedzeniom w tylnych rzędach, uzyskać można w nim można olbrzymią przestrzeń bagażową, a nawet wygodną przestrzeń do spania dla dwóch osób (jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie w tej klasie pojazdów) . Chrysler Pacifica często występuje w ofercie Avis i Budget.

Chrysler Pacifica to, naszym zdaniem, jeden z najwygodniejszych i najbardziej wszechstronnych minivanów do wynajęcia w USA.

Najtańsze minivany (segment znany też jako MPV) do wynajęcia w Los Angeles dostępne są zazwyczaj już od około PLN 1200 za tydzień.

Wynajem samochodów Los Angeles, Lotnisko – One-way rental LAX

W tak prestiżowej lokalizacji, jaką jest Lotnisko Los Angeles, nie mogło zabraknąć wszystkich większych marek amerykańskiego i międzynarodowego sektora rent a car. Duża konkurencja pomiędzy wypożyczalniami samochodów LAX sprawia, iż nietrudno jest znaleźć interesujące oferty.

Turyści planujący zwiedzanie Kalifornii samochodem (roadtrip) przyjżeć się powinni szczególnie promocyjnym ofertom one-way rental, czyli ze zwrotem pojazdu w innym miejscu, niż te, w którym był wynajęty. Zazwyczaj tego typu usług wiąże się z opłatą dodatkową, często wysoką, która pokryć ma koszty logistyczne relokacji samochodów pomiędzy oddziałami wypożyczalni. Biorąc pod uwagę specyfikę turystyki w Kalifornii, stanu szczególnie chętnie zwiedzanego samochodem – dzięki wspomnianej już świetnej pogodzie, ale także spektakularnym krajobrazom – wiele wypożyczalni kusi klientów niskimi opłatami za wynajem w jedną stronę, a czasem nawet całkowitym ich brakiem.

Czytaj także: Wynajem samochodu w jedną stronę w USA.

Wiek minimalny kierowcy i wymagania w stosunku do prawa jazdy

Pomimo, iż w Stanach Zjednoczonych prawo jazdy uzyskać można już w wieku lat 16, wymogi, co do wieku kierowcy nie różnią się zasadniczo od tych, których oczekiwać możemy w wypożyczalniach krajowych. W większości wypadków wypożyczalnia wymaga, aby kierowca miał ukończone 21 lat. Niektóre z wypożyczalni nakładać mogą opłaty dodatkowe, tzw. ‘młodego kierowcy’ dla klientów poniżej 25 wieku życia. Jeśli znajdujesz się w tym przedziale wiekowym, sprawdź zawsze uprzednio wymagania, co do wieku kierowcy przed dokonaniem rezerwacji. Unikniesz w ten sposób nieprzyjemnej niespodzianki w chwili odbioru.

Polskie prawo jazdy kategorii B. (jak również prawo jazdy jakiegokolwiek innego kraju UE) powszechnie akceptowane przez amerykańskie wypożyczalnie, ZAWSZE jednak zalecamy posiadanie międzynarodowego prawa jazdy. Dokument ten, prosty do uzyskania, może okazać się przydatny, nawet jeśli nie w samej wypożyczalni, to podczas legitymowania się amerykańskiej policji.

Zwróć szczególną uwagę na wymagania wypożyczalni, co do okresu posiadania prawa jazdy. Okaziciele świeżo uzyskanych praw jazdy w USA, podobnie jak w Polsce, odesłani mogą zostać z kwitkiem – wymóg posiadania uprawnień do kierowania pojazdem przez co najmniej rok jest często spotykany w Stanach Zjednoczonych, choć nie tak powszechny, jak w Europie.

Nieograniczony przebieg w wynajmie samochodów w USA

Brak ograniczeń przebiegu jest powszechną praktyką wypożyczalni samochodów w USA, a więc także i na Lotnisku Los Angeles. Jeśli planujesz podróże na długich trasach zawsze potwierdź ten fakt jednak przed dokonaniem rezerwacji.

Zaplanuj podróż do USA – znajdź tanie loty do Los Angeles.