McDonald’s w Barstow na trasie Route 66

Jeśli poszukujesz niedrogiego posiłku dla całej rodziny na trasie Route 66 w Kalifornii, restauracja McDonald’s w Barstow może okazać się strzałem w dziesiątkę. Nie warto rozpisywać się o jakości serwowanych tu specjałów – znana jest ona doskonałe bywalcom tej popularnej sieci. Na uwagę zasługuje jednak położenie tej konkretnie restauracji: nie dość, iż ten symbol wielkomiejskiej cywilizacji mieści się w sercu Pustyni Mojave, to jeszcze rozlokował się w dość oryginalny sposób, w zaadaptowanych wagonach kolejowych.

McDonalds Barstow

McDonalds w Barstow: fast food „w pociągu.

Barstow położone jest około 115 mil/185 km na północny zachód od Los Angeles i 150 mil/250 km na południowy zachód od Las Vegas.

Barstow – McDonald’s, muzea i plan filmowy

Restauracja McDonalds w Barstow jest częścią lokalnej stacji kolejowej. Zajmuje trzy, ustawione tuż obok siebie, wagony kolejowe. Otwarta jest pomiędzy 5 rano i 23, przez 7 dni w tygodniu. Drive Thru czynne jest z kolei 24/7, co oznacza, iż mając ochotę na Big Maca, czy cheesburgera w Barstow, nigdy nie spotka Cię rozczarowanie.

McDonald’s to oczywiście nie jedyna restauracja w Barstow. Posilić można się tu w innych znanych sieciowych jadłodajniach, w tym Subway, Denny’s, In-N-Out Burger, Jack in The Box, czy Dunkin’ Donuts, a także w DiNapoli’s Firehouse Italian Eatery, Los Domingos Mexican Restaurant i wielu, wielu innych. Obowiązują w nich zazwyczaj bardzo przystępne ceny.

Zobacz także: Znajdź tanie noclegi w Barstow.

Jak na tak niewielkie, bo liczące sobie zaledwie około 22 tysięcy mieszkańców miasteczko, Barstow posiada bardzo ciekawą ofertę muzealną. Oprócz bardzo popularnego muzeum kolejnictwa, Western America Railroad Museum, odwiedzić tu można między innymi Mojave River Valley Museum oraz Desert Discovery Center, w którym zobaczyć pokaźnych rozmiarów (niemal metrowej długości) meteoryt, znany jako Old Woman Meteorite.

Niezwykle autentyczny klimat pustynnego, a jednak niewyludnionego Barstow, w którym krzyżują się drogi wielu podróżnych, doceniany jest przez filmowców.

Miasto posłużyło, jako plan zdjęciowy dla wielu produkcji, w tym:

  • Od Zmierzchu do Świtu (From Dusk Till Down) Quentina Tarantino
  • Kill Bill 2, tego samego reżysera
  • Erin Brokovitch Stevena Soderbergha, z Julią Roberts w roli głównej
  • Breakdown – thrillera z Kurtem Russellem
  • The Hitcher – klasycznego filmu drogi z Rutgerem Hauerem

Poczuj atmosferę Barstow:

“Fear and Loathing in Las Vegas” z Johnym Deppem w roli głównej.

Barstow na skrzyżowaniu wielu dróg

W Barstow przecina się wiele ważnych tras drogowych, lecz także kolejowych Kalifornii.

Najważniejsza z nich to oczywiście Interstate 40, z którą pokrywa się częściowo oryginalna Route 66 LINK. W mieście znaleźc można także niewielkie muzeum poświęcone tej legendarnej trasie – Route 66 Mother Road Museum, które zwiedzać można nieodpłatnie, jako że pracują w nim wolontariusze.

Przez Barstow przebiega także California State Route 58, zbiegająca się częściowo z Interstate 40 i przecinająca stan ze wschodu na zachód, a także Interstate 15 łącząca Południową Kalifornię z kanadyjską Albertą.

Oprócz tras drogowych, przez Barstow przebiega także ważna trasa kolejowa – The Southwest Chief Amtrak, pomiędzy Los Angeles i Chicago. Barstow jest na niej ważnym przystankiem. Znajdź więcej informacji na oficjalnej stronie Amtrak.