Wynajem samochodów na Lotnisku Kahului – porównaj oferty rent a car Maui, Hawaje

Porady na temat wynajmu samochodów na Lotnisku Kahului – wyspa Maui, Hawaje

Maui to czwarta pod względem wielkości wyspa archipelagu Hawajów. Wynajem samochodów na Lotnisku Kahului to popularne rozwiązanie wśród turystów odwiedzających Maui. Pomimo iż lotnisko zapewnia połączenia autobusowe do głównych ośrodków miejskich, własny środek transportu pozwala zwiedzać mierzącą około 1880 km2 wyspę swobodnie i według kryterium własnych zainteresowań.

Usługi rent a car na Lotnisku Kahului świadczone są przez szereg wypożyczalni, zarówno powszechnie znanych, międzynarodowych sieci, jak i lokalnych firm. Poszukując najkorzystniejszej oferty skorzystaj z wyszukiwarki Cartrawler, widocznej powyżej. Współpracuje ona z wieloma wypożyczalniami, umożliwiając sprawne porównanie cen i warunków wynajmu. Rezerwując z wyprzedzeniem, jeszcze z Europy, masz możliwość uzyska zdecydowanie lepsze warunki, niż klienci „na miejscu”.

Czytaj także: Ubezpieczenie wynajmu samochodu w USA.

Maui mapa lotnisko

Mapa wyspy Maui.

Lotnisko Kahului – OGG położone jest na północnym wybrzeżu Maui.

Kabriolet na Maui – popularny wybór na Hawajach

Zapoznaj się z aktualnie dostępnymi ofertami wynajmu samochodów na Lotnisku Kahului w interesujących cię datach. Porównaj zarówno najtańsze propozycje w klasie ekonomicznej, jak i bardziej egzotyczne modele, godne wyjątkowej destynacji, jaką są Hawaje.

Wyszukiwarka Cartrawler, powyżej, współpracuje z, między innymi, Alamo, Avis, Budget, Europcar, Hertz, National i Thrifty.

Najtańsze samochody, w klasie economy, oferowane są często przez dobrze znaną z Europy wypożyczalnię Europcar. Jeśli jednak interesuje Cię wynajem samochodu z otwieranym dachem na Hawajach, przejrzyj oferty wypożyczalni Dollar i Thrifty, które w tej klasie okazać się mogą bardziej konkurencyjne.

Najpopularniejszy kabriolet do wynajęcia na Hawajach, podobnie, jak i w innych częściach Stanów Zjednoczonych to Ford Mustang. Niedaleko w tyle pozostaje za nim Chevrolet Camaro. Kabriolet Chevroleta, dzięki mniejszym wymiarom i wadze jest nieco szybszy i bardziej dynamiczny na drodze.

wynajem samochodów na Lotnisku Kahului Chevrolet Camaro

Chevrolet Camaro w wersji po facelifcie z 2019 roku.

Praktycznie wszystkie Camaro we flotach amerykańskich wypożyczalni to ostatnia, szósta generacja tego modelu, wprowadzona na rynek po koniec 2017 roku.

Pomimo nowoczesnego wyposażenia i sportowej sylwetki Camaro, to Mustang nadal cieszy się większym zainteresowaniem klientów, częściowo dzięki o około 120 litrów większemu bagażnikowi – podczas wakacyjnych wojaży ze znaczna ilością bagażu, mikroskopijny bagażnik Camaro okazać się może uciążliwy.

Ford Mustang Hawaje

Wynajem kabrioletów na Hawajach – polecamy Forda Mustanga Convertible.

Kabriolet Forda to pewny wybór, także pod względem dostępności – Mustanga znaleźc można we flocie praktycznie wszystkich wypożyczalni.

Mustang vs. Camaro:

Cenowo obydwa modele plasują się podobnie – koszt tygodniowego wynajmu Mustanga lub Camaro zaczyna się zazwyczaj od około PLN 1800. We wszystkich ofertach dostępnych w wyszukiwarce Cartrawler, w cenę wynajmu wliczony jest pakiet ubezpieczeń oraz, w większości przypadków, także nieograniczony przebieg.

Średnia temperatura za dnia (pomiar z okolic lotniska) waha się pomiędzy 22 i 27 stopni Celsjusza. W listopadzie, przykładowo, oczekiwać można około 23 stopni. Nawet w najzimniejszych miesiącach na Maui, w grudniu, styczniu i lutym, słupki rtęci za dnia pokazują powyżej 20 stopni.

Wynajem samochodów na Lotnisku Kahului: duży samochód rodzinny na Maui

W klasie dużych samochodów rodzinnych na Hawajach, podobnie, jak wszędzie indziej w USA, znaleźc można nie tylko praktyczne, choć niezbyt wdzięczne miniwany, lecz także duże SUVy, dostępne tu często w wersji 7-osobowej.

Minivan na Hawajach – konfiguracja siedzeń Stow’n’Go w Dodge Caravan..

Hawaje to raj dla surferów. Przy przewozie desek surfingowych, czy innego wielogabarytowego ekwipunku, doskonale sprawdzi się minivan Dodge Caravan o konfiguracji siedzeń Stow’n’Go, pozwalającej na złożenie siedzeń całkowicie na płasko. Oprócz olbrzymiej pojemności bagażowej, dodatkową zaletą tego modelu jest to, iż po złożeniu wszystkich siedzeń tylnych, wykorzystany może być również do noclegu dla dwójki osób.

Liczyć się należy jednak z faktem iż Dodge Caravan nie zalicza się do najnowocześniejszych minivanów na amerykańskim rynku. Dostępny obecnie model liczy już sobie około 10 lat. Ulepszenia, wśród nich właśnie konfiguracja Stow’n’Go dotyczą jedynie kabiny.

Chrysler Town & Country to model bardzo zbliżony do Grand Caravan jednak z nieco lepszym wyposażeniem.

Największą zaletą Dodge Grad Caravan jest jego cena; zazwyczaj jest to najtańszy minvan do wynajęcia. Ta ponad 5-metrowej długości maszyna oferuje dużo miejsca w kabinie oraz, co ważne w ciepłym klimacie, wydajna klimatyzację. Ceny wynajmu na Lotnisku Kahului wahają się od PLN 1600 do PLN 2000 za tydzień.

Do nieco bardziej nowoczesnych alternatyw w tym segmencie zaliczają się Kia Sedona oraz Chrysler Pacifica.

Czytaj także: SUV w USA – przegląd klasy.

Najtańszy samochód na Maui (Lotnisko Kahului)

Planując wynajem samochodu na Lotnisku Maui, przygotować się należy na wydatek rzędu około 1000 złotych za tydzień.

Przewodnik USA nie poleca wynajmu najmniejszych, i najtańszych, aut, zazwyczaj w segmencie economy. Różnica w cenie w stosunku do klasy kompaktowej, a często nawet także średniej, jest zazwyczaj jednie nieznaczna i z trudnością usprawiedliwia wybór najmniejszego auta, typu Toyota Yaris, Chevrolet Spark czy Ford Fiesta. Z zaledwie kilka dolarów więcej dziennie, cieszyć się można szczodrych rozmiarów, oraz świetnie wyposażonym, pojazdem typu Toyota Corolla (dostępna na przykład we flocie Europcar Hawaje).

Znajdź więcej informacji na The Valley Isle, oficjalnym portalu turystycznym Maui.

Czytaj także:

Rent a car Lotnisko Honolulu – wynajem samochodów Hawaje.