Tani wynajem samochodów na Lotnisku Las Vegas – LAS

Skorzystaj z wyszukiwarki ofert rent a car, powyżej, aby znaleźć tani wynajem samochodów na Lotnisku Las Vegas.

McCarran International Airport to oficjalna nazwa Lotniska Las Vegas, w amerykańskim stanie Newada, usytuowanego około 5 km na południe od centrum miasta i jego najruchliwszej części, znanej jako The Strip.

O wiele większy, i oferujący znacznie więcej połączeń międzynarodowych, w tym z Europy port lotniczy usytuowany jest w Los Angeles – oba lotniska dzieli oko 450 km, co jak na amerykańskie warunki nie jest dużą odległością, Las Vegas jest zaś popularnym celem dla turystów zwiedzających Kalifornię. Usługi rent a car są oczywiście dostępne na obydwu lotniskach, w przypadku wynajmu w jedną stronę zaś (z odbiorem na jednym z lotnisk i zwrotem na drugim) opłata dodatkowa (one way rental fee) jest często bardzo niska, lub całkowicie zniesiona.

Czytaj więcej na temat wynajmu w jedna stronę.

Wynajem samochodów na Lotnisku Las Vegas – pojazdy z fantazją za przystępną cenę

Lotnisko Las Vegas oferuje często bardzo przystępne ceny wynajmu samochodów, także w wyższych, a nawet „egzotycznych” klasach. Niezwykle popularny wśród turystów, jak i samych Amerykanów, Ford Mustang kabriolet, często dostępny jest tu w bardzo niewygórowanych cenach. Ważne jest jednak „chwytanie okazji”, które nieprędko mogą się powtórzy. Zawsze, gdy planując podróż do Las Vegas, spostrzeżesz atrakcyjną ofertę, zalecamy dokonanie rezerwacji. Wyszukiwarka Cartrawler, powyżej, w większości przypadków pozwala na bezpłatne anulowanie rezerwacji w okresie do 24-48 godzin przed planowanym odbiorem pojazdu. Jeśli więc w późniejszym okresie natrafisz na jeszcze korzystniejszą ofertę, z tej mniej atrakcyjnej możesz po prostu zrezygnować, nie ponosząc dodatkowych kosztów.

Atrakcyjne ceny dostępne są we wszystkich klasach wynajmu na Lotnisku Las Vegas, osobom, które chciałyby jednak podróżować w iście amerykańskim stylu, polecamy nieco bardziej ekstrawaganckie modele.

Ford Mustang

Najpopularniejszy kabriolet do wynajęcia w USA, Ford Mustang na Lotnisku Las Vegas wynająć można często za niewygórowaną cenę.

Las Vegas rent a car – wybierz samochód w odpowiednim rozmiarze

Mustang, choć bardzo atrakcyjny, nie sprawdzi się dla osób podróżujących z dużą ilością bagażu oraz większych niż 4-osobowe. Niewielki bagażnik, o pojemności zaledwie 332 litrów, może okazać się prawdziwym wyzwaniem dla turystów z normalnym, wakacyjnym bagażem (zwłaszcza sztywnymi walizkami); ograniczona przestrzeń na tylnym siedzeniu zaś, przy dłuższych podróżach stać się może uciążliwa. Mustang, o sportowej sylwetce, jest rozwiązaniem dla 2, góra 3 osób, spakowanych minimalistycznie i miękkich torbach, które łatwiej jest „upchnąć” w niewielkim bagażniku.

Jeśli chcesz podróżować prawdziwie komfortowo, polecamy wybór dużego SUVa. W Stanach Zjednoczonych, kraju w rozmiarze XXL, długość tego typu pojazdów (podajemy kilka sugestii poniżej) często sięga nawet 6 metrów. Parkowanie nie będzie problemem, jako że miejsca parkingowe w USA są proporcjonalnie większe.

Wynajem samochodów na Lotnisku Las Vegas – w kategorii SUV do wynajęcia w USA polecamy szczególnie:

  • Mały SUV: Ford Escape – odpowiednik znanego w Europie Forda Kuga
  • Średnich rozmiarów SUV: Ford Edge (często przystępny w atrakcyjnych cenach, od około PLN 1200 za tydzień z Avis / Budget LAS)
  • Duży SUV: Chevrolet Tahoe (full size SUV)
  • SUV XL: Chevrolet Suburban – 5.7 metra długości gwarantuje wygodę w kabinie

Chevrolet Suburban

Jeden z najpopularniejszych w klasie ekstra dużych SUVów w USA: Chevrolet Suburban wyposażony jest w 5.7 litrowy silnik.

Żaden z wymienionych powyżej modeli nie jest uznawany za samochód luksusowy w USA. Wręcz przeciwnie, nawet olbrzymi Chevrolet Suburban, dostępny w sprzedaży od około USD 50 000, jest dość powszechnym modelem. Suburban jest samochodem 7 osobowym. Najlepsze oferty wynajmu tego modelu Chevroleta na Lotnisku Las Vegas dostępne są często już od około PLN 1800 za tydzień.

Samochody luksusowe / prestiżowe do wynajęcia w Las Vegas

Jeśli masz ochotę na odrobinę luksusu, Przewodnik USA poleca wymienione poniżej modele. Wiele z nich można często znaleźć w promocyjnych cenach w wyszukiwarce Cartrawler.

  • Chrysler 300 C
  • Cadillac CTS
  • Mercedes E-Class – często dostępny w ofercie Sixt LAS
  • Jeep Grand Cherokee – średniego rozmiaru SUV w segmencie premium
  • Ford Mustang Cabriolet – najlepsza opcja w klasie cabrio; w Las Vegas konkuruje z nią często BMW 4 Series Convertible, także we flocie Sixt

Chrysler 300 C

Chrysler 300 – w cenach już od PLN 1300 za tydzień wynajmu w Las Vegas.

Rozsądnym kompromisem pomiędzy zwykłym samochodem pasażerskim a autem typu SUV są Ford Edge i Jeep Grand Cherokee. Te dwa modele są do siebie zbliżone pod względem rozmiarów, jednak Cherokee jest znacznie ciekawiej wyposażony. Obydwa oferują miejsce dla 5 osób i znacznej ilości bagażu.

wynajem samochodów na Lotnisku Las Vegas

Wynajem samochodów na Lotnisku Las Vegas.
Jeep Grand Cherokee – w dobrej cenie na Lotnisku Las Vegas.

Czytaj także: