Wynajem samochodów Newark Lotnisko – Nowy Jork | Tani wynajem aut – SUV – Ford Mustang

Rozważasz wynajem samochodu na Lotnisku Newark? Zapoznaj się bliżej z ofertą rent a car w tej lokalizacji, a także z alternatywami w formie transportu miejskiego, pozwolą na dostanie się do centrum Nowego Jorku.

Wynajem samochodów Newark Lotnisko – EWR

Z naszego doświadczenia wynika, iż najpopularniejsze wśród większości naszych klientów w Newark, podobnie, jak i w wielu innych amerykańskich portach lotniczych są dwa typy pojazdów. Korzystając z przystępności cen, dużej dostępności oraz swego rodzaju egzotyki w stosunku do europejskiego rynku, wielu klientów rent a car w Newark decyduje się na wynajem (często dużego) SUVa, lub ikony amerykańskiej motoryzacji – Forda Mustang, także w wersji Convertible.

Ford Escape SUV

Wynajem samochodów Newark Lotnisko: Uznawany za „mały”, SUV Ford Escape jest niezwykle zbliżony do znanego w Europie Forda Kuga.

Tym, co szczególnie kusi Europejczyków w amerykańskich SUVach są ich ekstrawaganckie rozmiary. USA, kraj olbrzymich odległości, słynie z dużych pojazdów, zwłaszcza w segmencie pickup i SUV.

SUVy w Europie uchodzące za standardowych rozmiarów, we flotach amerykańskich wypożyczalni samochodów klasyfikowane są jako małe i nie cieszą się zbyt dużą popularnością.

Nasza rada: Wynajmując SUV na Lotnisku Newark, go big!  Wybierając mniejszy model, stracisz szansę na prawdziwie amerykańskie doznania na drodze, a także, raczej nie zaoszczędzisz. W rzeczywistości duży, doskonałej konstrukcji amerykański SUV dostępny jest często w cenie bardzo zbliżonej do niewielkiego Forda Escape lub Toyoty RAV4.

Wśród najpopularniejszych modeli SUV we flocie rent a car w Stanach Zjednoczonych znajduje się Chevrolet Tahoe. Na Lotnisku Newark często dostępny jest w cenie od około $450-500 za tydzień. W wielu przypadkach jest jedynie nieznacznie wyższa, niż wynajem Forda Escape. Za zaledwie kilkadziesiąt dolarów więcej cieszyć się można ważącym 2.5 tony, mierzącym ponad 5 metrów oraz komfortowo wyposażonym pojazdem. Last but not least, Chevrolet Tahoe to także znacznie ciekawsze tło do selfies niż „nudne” Ford Escape, czy Toyota RAV4.

Chevrolet Tahoe

Najatrakcyjniejsze ceny Chevroleta Tahoe znaleźć moża w wypożyczalniach na Florydzie i w Kalifornii, naszym zdaniem jednak, nadal warto jest wynająć go na Lotnisku w Newark.

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, która z wypożyczalni na Lotnisku Newark jest najtańsza, jeśli chodzi o wynajem pojazdów typu SUV – zależy to w znacznej mierze od aktualnie dostępnych promocji, jednak Avis i Budget posiadają często atrakcyjne oferty w porównaniu z konkurencją: Hertz, Europcar, Thrifty, Dollar, Fox, czy National.

Lotnisko Newark – podstawowe informacje

Obsługujące około 40 milionów pasażerów rocznie Newark Liberty International Airport – EWR jest w drugim co do wielkości (po lotnisku JFK) portem lotniczym obsługującym aglomerację Nowego Jorku. Położone jest w New Jersey, po zachodniej stronie rzeki Huston, w odległości około 20 km od centralnego Manhattanu.

Wyświetl mapę Lotniska Newark.

Lotnisko oferuje stosunkowo dobre połączenie komunikacją miejską z centrum Nowego Jorku, a w szczególności z ważnym węzłem komunikacyjnym Manhattanu, Pennsylvania Station. Z Newark Liberty Airport łatwo dostać się można między innymi na Midtown Manhattan oraz w okolice Empire State Building – znajdź więcej informacji na stronie internetowej Penn Station NYC.

Dodatkowe informacje na temat transportu publicznego z Lotniska Newark dostępne są na portalu Port Authority NY NJ, organu odpowiadającego za transport na terenie Nowego Jorku i New Jersey.

Tani wynajem samochodów w Nowym Jorku – szukaj promocji rent a car na Lotnisku Newark

O ile latem ceny usług rent a car na Lotnisku Newark wydawać się mogą dość wygórowane, podobnie zresztą, jak w innych lokalizacjach w Nowym Jorku. Rezerwacja wykonana z wyprzedzeniem, jak również porównanie cen w wielu wypożyczalniach jednocześnie jest zazwyczaj najlepszym sposobem na znalezienie najkorzystniejszych ofert. Nierzadko, najtańsze SUVy do wynajęcia na Lotnisku Newark spotkać można w cenach już od około $400 za tydzień.

Ciekawostka: w sezonie jesiennym często w atrakcyjnej cenie wypożyczyć można na nowojorskich lotniskach Forda Mustanga Convertible. Jest to rezultatem wynajmu w jedną stronę: wiele kabrioletów sprowadzonych tu zostało przez turystów, którzy rozpoczęli swoje letnie wojaże w USA na Florydzie, kończąc je wizytą w Nowym Jorku. Wypożyczalnie, którym zależy na redystrybucji pojazdów do ich pierwotnych lokalizacji wynajmuje je w niższych cenach klientom zmierzającym w pożądanym kierunku.

Ford Mustang

Ford Mustang – w ofercie wypożyczalni samochodów w USA niemal zawsze dostępny w wersji convertible (kabriolet).

W sezonie zimowym, kabriolety przestają już być oferowane przez wypożyczanie samochodów w Nowym Jorku, z racji na niesprzyjający klimat w tej części Stanów Zjednoczonych.

Ford Mustang wyposażony jest w mocny silnik – spodziewaj się co najmniej 300 KM oraz, zawsze, automatyczna skrzynię biegów.

Czytaj także:

SUV w USA – przegląd klasy