Wynajem samochodów Nowy Jork Lotnisko JFK

Największy port lotniczy Nowego Jorku, Lotnisko John F. Kennedy International Airport, powszechnie określane, jako JFK usytuowany jest na terenie dzielnicy Queens, w zachodniej części Long Island.

Obsługuje pond 60 milionów pasażerów rocznie, co czyni z niego 6 największe lotnisko Stanów Zjednoczonych.

Pozostałe dwa, znacząco mniejsze porty lotnicze Nowego Jorku to Newark (EWR) i LaGuardia (LGA).

Lotniska Nowego Jorku mapa

Mapa lotnisk Nowego Jorku.

Wynajem samochodów Nowy Jork Lotnisko JFK – popularne modele

Jak zawsze w przypadku usług rent a car w Stanach Zjednoczonych, Przewodnik USA zaleca: nie szukaj oszczędności wynajmują najmniejsze auto. Różnica w cenie pomiędzy najmniejszą klasą ekonomiczną, a pojazdami z segmentu średniego jest zazwyczaj znikoma i z trudem uzasadnia wybór nie tylko małego, ale także zazwyczaj gorzej wyposażonego samochodu. Przeważająca większość klientów wypożyczalni samochodów na Lotnisku JFK potrzebuje niezależnego środka transportu, aby poruszać się poza miastem, na terenie stanu, a często także poza jego granicami – w centrum miasta, posiadającym dobrze rozwiniętą siec transportu publicznego, samochód nie jest niezbędny, a często okazać się może wręcz utrapieniem, biorąc pod uwagę nagminne korki i trudności z parkowaniem w metropolii.

Zwłaszcza jeśli planujesz podróże na długich trasach, większy, wygodniejszy i dobrze wyposażony pojazd okaże się o wiele lepszym rozwiązaniem. Nas zainteresowała szczególnie szeroka oferta coraz popularniejszych i przystępnych cenowo SUVów. Polecamy model Ford Edge w najnowszej wersji z 2018 roku.

wynajem samochodów Nowy Jork Lotnisko

Wynajem samochodów Nowy Jork Lotnisko JFK: Ford Edge po faceliftingu – dostępny między innymi we flocie Avis / Budget na Lotnisku JFK.

Jeśli potrzebujesz dodatkowego miejsca podczas podróży po USA, wygodną i nierujnującą wakacyjnego budżetu alternatywą jest pojazd w klasie minivan/MPV. Tu także wybór jest olbrzymi, jako że Amerykanie kochają minivany. Nam szczególnie do gustu przypadł Chrysler Pacifica, będący zmodernizowaną wersją sprawdzonego Chryslera Grand Voyager / Dodge Grand Caravan.

Chrysler Pacifica

Nowy 7 osobowy Chrysler Pacifica, do wynajęcia w Sixt USA, Hertz, Enterprise, etc.

Trudniej jest, niestety, znaleźć kabriolety do wynajęcia w Nowym Jorku (w mieście, jak i na lotniskach) w przystępnych cenach. Jeśli przybywasz do USA poprzez inne lotnisko, np. na Florydzie, masz o wiele większą szansę na znalezienie ciekawych ofert w segmencie convertible. Niewykluczone, iż przystępna cena zrekompensuje nawet opłatę dodatkową za wynajem w jedną stronę, jeśli zwrócić zechcesz auto właśnie w Nowym Jorku.

Znajdź więcej informacji na temat wynajmu kabrioletów w USA.

Wypożyczanie samochodów na Lotnisku JFK Nowy Jork

W prestiżowej lokalizacji, jaką jest największe lotnisko Nowego Jorku, nie mogło zabraknąć największych marek amerykańskiego sektora rent a car.

Jeśli zależy ci na jak najszybszym procesie odbioru auta, zdecyduj się na wynajem ze znanych wypożyczalni, jak Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz, National, Payless, Sixt czy Thrifty. Większość z nich posiada stoiska w terminalach Lotniska JFK, gdzie dopełnić można formalności, jednak odbiór samochodu odbywa się w strefie parkingowej, do której dostać się można kolejką AirTrain (przystanek przy Federal Circle Station).

JFK mapa lotniska

Mapa ogólna Lotniska JFK.

Usługi rent a car na Lotnisku JFK świadczone są także przez inne, mniej znane wypożyczalnie, których biura położone są zazwyczaj poza terenem lotniska. Dostać się do nich można za pomocą zapewnionych przez dane wypożyczalnie autobusów wahadłowych (shuttle).

Wynajem samochodów Nowy Jork Lotnisko JFK – ceny

Lotnisko JFK nie zalicza się do najtańszych destynacji rent a car w Stanach Zjednoczonych. W rzeczywistości, koszt wynajmu (we wszystkich klasach) może tu często okazać się o PLN 500-500 wyższy w skali tygodnia, niż na znacznie tańszej Florydzie, czy w Kalifornii.

Wspomniane powyżej SUVy (Ford Edge), wynająć można zazwyczaj od około PLN1500-2000 za tydzień. W tej samej klasie znaleźć można także modele jak Hyundai Santa Fe, Chevrolet Equinox, czy Jeep Compass.

Dowiedz się więcej na temat modeli SUV do wynajęcia w USA.

Jeśli interesuje Cię jednak jak najtańszy samochód do wynajęcia na Lotnisku JFK, zarówno małe auta ekonomiczne (np. dobrze znane z Polski Kia Rio, Ford Fiesta, czy Chevrolet Spark), jak i sporych rozmiarów Volkswagen Jetta dostępne są zazwyczaj od PLN 1000 za tydzień. Jak widać, niewiele przemawia za wynajmem najmniejszych modeli.

Niewiele droższe są najmniejsze, kompaktowe SUVy. Najtańsze modele w tej klasie na Lotnisku JFK dostępne są często w Europcar. Według tej samej logiki – najmniejszy/najtańszy nie zawsze jest najkorzystniejszym rozwiązaniem – nie polecamy Jeepa Renegade. Jak na pojazd typu SUV oferuje on mało miejsca w porównaniu do, na przykład, znanego i sprawdzonego modelu Toyota RAV.

Toyota RAV4 SUV USA

Kompaktowy SUV, Toyota RAV4 – dobrze wyposażony i przestronny samochód do wynajęcia na Lotnisku JFK.

Wynajem samochodu w USA – wynajmij typowo amerykański model

W pełni „amerykańskie” przeżycia podczas wakacji w USA zapewni wynajem najpopularniejszych w tym kraju marek i modeli. Tu wybór jest olbrzymi. Wśród najtańszych opcji znaleźć można często modele takie jak Chrysler 300, czy też Chevrolet Malibu. Ten drugi to amerykańska wersja Opla Insignia. Obydwa dostępne są w cenach od PLN 1100-1500 za tydzień.

Chevrolet Malibu

Chevrolet Malibu – doskonała relacja ceny do jakości.

Przyjrzyj się dokładniej liście ofert wyświetlonych przez wyszukiwarkę Cartrawler, powyżej. Często znajdziesz w niej inne ciekawe propozycje typowo amerykańskich modeli, w tym na przykład Cadillac XTS, a już w wyższych klasach, Chevrolet Impala.

Uwaga: nie zrażaj się dużymi rozmiarami amerykańskich samochodów, Stany Zjednoczone są krajem w rozmiarze XL, dotyczy to także autostrad i miejsc parkingowych, dostosowanych do dużych pojazdów.

Zobacz także: