Wynajem samochodu San Francisco Lotnisko (SFO)

Tani wynajem aut na Lotnisku San Francisco

Planujesz podróż po Kalifornii? Skorzystaj z atrakcyjnych ofert rent a car dostępnych w wyszukiwarce powyżej.

Największy wybór pojazdów i najkorzystniejsze ceny wynajmu aut dostępne są zazwyczaj na międzynarodowych lotniskach Kalifornii, w tym na San Francisco International Airport, obsługującym połączenia bezpośrednie z Polski.

Wynajem samochodu San Francisco Lotnisko SFO możliwy jest we wszystkich największych amerykańskich i międzynarodowych wypożyczalniach sieciowych. Skupione są one w centrum rent a car położonym nieopodal terminali. Ponadto, w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska znaleźć można także szereg mniej znanych, lokalnych operatorów rent a car.

W SFO Car Rental Center obecne są duże korporacje rent a car, w tym:

  • Avis-Budget Group
  • National, Alamo i Enterprise (Enterprise Group)
  • Hertz, Dollar i Thrifty (Hertz Group)
  • Europcar – europejska marka wykupiła amerykańską siec wypożyczalni Fox Rent A Car

kabriolet USA

Wynajem samochodu San Francisco Lotnisko – najkorzystniejsza oferta to często Ford Mustang Convertible.

Połączenie pomiędzy terminalami lotniska a Rental Car Center zapewnia niebieska linia lotniskowej kolejki, Air Train SFO.

Znajdź tanie loty do San Francisco.

Wypożyczalnie spoza lotniska – porównaj oferty rent a car SFO

Odbiór (oraz zwrot) samochodu bezpośrednio w lotniskowym centrum rent a car jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Jeśli nie obawiasz się jednak nieco dłuższego transferu busem, warte zainteresowania okazać się mogą usługi wypożyczalni spoza lotniska. Dostęp do swoich biur ułatwiają one klientom podstawiając autobusy wahadłowe do wskazanych miejsc na terenie lotniska, lub pod centrum rent a car (zobacz mapa poniżej).

Taki sposób odbioru i zwrotu samochodu jest oczywiście nieco bardziej skomplikowany i po wielogodzinnym locie i przy dużej ilości bagażu, może okazać się szczególnie uciążliwy. Niedogodności wynagrodzić mogą jednak atrakcyjne oferty i warunki wynajmu.

Do wypożyczalni spoza lotniska SFO zaliczają się, między innymi:

  • Sixt (duża europejska (niemiecka) wypożyczalnia, znana z doskonałych ofert wynajmu niewielkich Mercedesów)
  • Payless Car Rental (należąca do grupy Avis-Budget amerykańska wypożyczalnia low-cost)
  • Silvercar (ekskluzywna, choć mało wszechstronna flota, ograniczona w praktyce do Audi A4 i Audi Q5 SUV)
  • Airport Van Rental – AVR (wyspecjalizowana w wynajmie vanów, minivanów i pick-up’ów).

mapa lotniska San Francisco

Mapa Lotniska SFO.

Uwaga: Pomimo, iż Payless należy do renomowanej marki Avis, usługi tej wypożyczalni nie cieszą się najlepszą reputacją w Stanach Zjednoczonych. Oferująca, bez wątpienia atrakcyjne ceny, wypożyczalnia Payless jest często obiektem nieprzychylnych komentarzy na forach internetowych, ze względu na niski poziom oferowanych usług oraz niezbyt przejrzyste warunki wynajmu.

Być może zainteresuje Cię także artykuł: Wynajem samochodu w jedną stronę w USA.

Tani wynajem samochodów na Lotnisku San Francisco – niskie ceny przez cały rok

Dzięki olbrzymiej konkurencji pomiędzy wypożyczalniami na Lotnisku San Francisco, nawet w szczycie sezonu turystycznego, latem, niemal zawsze możliwe jest znalezienie atrakcyjnych ofert promocyjnych.

tani Mercedes SFO

Mercedes CLA – niewielki model prestiżowej marki; oferuje napęd na przednie koła.

Najtańszy samochód do wynajęcia na Lotnisku San Francisco to niemal zawsze Ford Fiesta, lub podobny pojazd w klasie ekonomicznej. Biorąc pod uwagę symboliczną zaledwie różnicę w cenie wynajmu najmniejszych samochodów w USA, a znacznie większych, wygodniejszych i lepiej wyposażonych aut, nie polecamy szukania oszczędności w ten sposób. Stany Zjednoczone to kraj dużych odległości, szerokich autostrad, olbrzymich miejsc parkingowych i samochodów w rozmiarze XXL. Małe pojazdy są tu niezbyt popularne, a stąd, także niezbyt konkurencyjne pod względem ceny wynajmu. Za niewiele większą stawkę, w porównaniu do ceny wynajmu Forda Fiesty często, w ofercie amerykańskich wypożyczalni znaleźć możesz często o wiele bardziej prestiżowy model. Sixt na przykład, znana jest z interesujących ofert Mercedesa CLA, czy też Mercedes GLA SUV.

Alamo na Lotnisku San Francisco

Jedne z najciekawszych ofert wynajmu samochodu na Lotnisku San Francisco pochodzą z wypożyczalni Alamo.

Przewodnik-USA poleca: Zwróć uwagę szczególnie na modele Chrysler 200 (lub zamienniki w klasie średniej: VW Jetta / Toyota Corolla) i Toyota RAV4 SUV z Alamo.

duży SUV USA wynajem

Duży SUV w dobrej cenie w ofercie Alamo.

Jeśli poszukujesz SUVa w iście amerykańskim rozmiarze, polecamy model Chevrolet Tahoe, także dostępny w atrakcyjnych cenach w Alamo. Na Lotnisku San Francisco wynająć go można często już od około PLN 2000 za tydzień. Znajdź więcej informacji na temat gamy Chevroleta na oficjalnej stronie producenta.