Doskonała informacja dla osób wybierających się do Stanów Zjednoczonych: zawarte właśnie porozumienie „interline” pomiędzy przewoźnikiem narodowym LOT a amerykańskimi liniami Jet Blue ułatwi znacznie wieloodcinkowe podróże, zwłaszcza do mniej popularnych destynacji dla pasażerów z Polski.

Współpraca pomiędzy LOT i Jet Blue: na jednym bilecie z Polski do USA, Meksyku i na Karaiby.

Porozumienie LOT i Jet Blue sprawi, iż połączenie z wielokrotną przesiadką możliwe będzie w ramach jednego biletu. Oznacza to, iż w przypadku opóźnienia, lub odwołania jednego z segmentów podróży, linie lotnicze zagwarantować będą musiały pasażerowi rozsądną alternatywę.

Jet Blue

Jet Blue, nowy partner LOTu.

Podobnie, w przypadku zagubienia, lub niedostarczenia na czas bagaży na jakimkolwiek etapie podróży, pasażer liczyć będzie mógł na wsparcie przewoźnika.

Połączenia LOT/Jet Blue rezerwować można będzie poprzez stronę internetową LOTu, call center, jak również przez biura podróży.

O Jet Blue

Jet Blue Airways to obecnie 6 największa linia lotnicza w USA, choć pozycję tą może wkrótce wzmocnić, jeśli zgodnie z zapowiedziami, dokona w najbliższym czasie zakupu linii Spirit Airways.

Linia obsługuje ponad 100 destynacji na terenie Stanów Zjednoczonych, a także regionu Karaibów oraz Ameryki Łacińskiej i Południowej. Jedyną trasą transatlantycką oferowaną przez JetBlue na razie jest połączenie Nowy York – Londyn.

Nietrudno więc dostrzec, jak bardzo współpraca z Jet Blue rozszerzy ofertę dla klientów LOT, linii oferującej obecnie połączenia na trasach do 5 amerykańskich miast: Nowego Jorku (lotniska JFK i Newark), Chicago, Miami, Los Angeles.

Jet Blue siatka połączeń

Mapa tras obsługiwanych przez Jet Blue. Kliknij tu, aby wyświetlić w oddzielnym oknie. 

Obecność Jet Blue szczególnie silna jest na lotniskach w Orlando, Fort Lauderdale, Los Angeles, San Francisco, Bostonie, jak również w portach regionu metropolitalnego Nowego Jorku.

W swojej flocie Jet Blue posiada ponad 280 jednostek (głównie Airbus: A321neo, A320, A220-300). Linie złożyły zamówienia na dodatkowe 150 maszyn.

Zobacz także:

Loty do USA – zarezerwuj.

Ten artykuł był ostatnio aktualizowany 4. października, 2022