Rent a car na Lotnisku Fresno Yosemite (FAT) – zwiedzaj parki narodowe wynajętym samochodem

Polecamy: Wynajmij duży samochód we Fresno

Oferta rent a car na Lotnisku Fresno, w Kalifornii jest bardzo wszechstronna. Zwraca w niej uwagę szczególnie mocno rozbudowany segment dużych SUVów. To właśnie ten typ samochodów cieszy się największym powodzeniem wśród turystów planujących zwiedzanie kalifornijskich parków narodowych.

Czytaj także: SUV w USA – przegląd klasy.

Duże, często nawet 7-osobowe SUVy są popularne zarówno wśród samych Amerykanów, jak i wśród turystów z Europy, którzy za stosunkowo niewygórowaną cenę, mają możliwość wypróbowania tych „egzotycznych”, jak na europejskie warunki.

rent a car na Lotnisku Fresno

Rent a car na Lotnsku Fresno Yosemite: Ford Edge – amerykański SUV w przystępnej cenie w, między innymi, Avis, Budget, Alamo.

Klienci wypożyczalni, dla których priorytetem jest możliwie najniższa cena, znajdą oczywiście, mniejsze – i tańsze – alternatywy we Fresno. Najtańszym samochodem do wynajęcia jest tu zazwyczaj niewielki Chevrolet Spark w klasie ekonomicznej. Niewielka zazwyczaj jednak różnica w cenie, w stosunku do znacznie większych, wygodniejszych i lepiej wyposażonych pojazdów, z trudnością taki wybór usprawiedliwia.

SUV na Lotnisku Fresno – znajdź najlepsze oferty online

Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Fresno prześcigają się w próbach przyciągnięcia uwagi klienta, głównie poprzez oferty promocyjne. Atrakcyjne ceny szczególnie często oferowane są przez Sixt, Dollar i Thrifty.

Przy odrobinie planowania, popularna opcja, SUV na Lotnisku Fresno nie musi oznaczać wcale wielkiego wydatku. Nie polecamy jednak wynajmu najmniejszych SUVów, jak Jeep Renegade, Mazda CX3, lub Honda HR-V, które za cenę zbliżoną do większych modeli, oferują zdecydowanie mniej miejsca. Oparty na platformie Fiata 500X, wspomniany Jeep Renegade, z jeepem, poza nazwą ma niewiele wspólnego.

Toyota RAV4 Yosemite

Sprawdzony, i tani w USA, SUV – Toyota RAV4.

Jednym z najbardziej wartych, naszym zdaniem, polecenia SUVów do wynajęcia w USA jest Ford Edge, często dostępny w atrakcyjnych cenach w Budget i Avis. Daleko w tyle nie pozostaje za nim dobrze znana na europejskim rynku Toyota RAV4.

Za niewiele większą dopłatą, wynająć można na Lotnisku Fresno dużego SUVa Chevrolet Tahoe (między innymi we flocie Alamo). Stworzony na platformie pick-upa, Tahoe pomimo sporych rozmiarów, prowadzi się doskonale dzięki silnikowi V8, 5.3 lub 6.2 l.

Fani amerykańskiego kina akcji z pewnością mieli już okazję zobaczyć Chevroleta Tahoe na ekranie, w roli ulubionego pojazdu FBI.

Chevrolet Tahoe – prezentacja modelu.

Wymiary i waga Tahoe sprawiają, iż spala on niemal dwukrotnie więcej, niż @zgrabniejsza@ Toyota RAV4, co warto mieć na względzie planując podróże na długich trasach w Kalifornii. Z drugiej strony jednak, ceny paliwa w USA nadal są bardzo przystępne, w porównaniu z rynkiem europejskim.

Najlepsze oferty wynajmu Chevroleta Tahoe na Lotnisku Fresno dostępne są już od około PLN 1500 za tydzień. Pamiętaj jednak o dokonaniu rezerwacji z wyprzedzeniem.

Wynajmij minivan na Lotnisku Fresno

W segmencie minivanów, flota wypożyczalni samochodów na Lotnisku Fresno jest dosyć przewidywalna. Jedną z najpopularniejszych propozycji pozostaje tu niezmiennie 7-osobowy Dodge Grand Caravan.

Hit grupy Fiat-Chrysler wynająć można często już od około PLN 1200-1500 za tydzień.

Dodge Caravan minivan Fresno

7-osobowy minivan z przesuwanymi drzwiami bocznymi i ciekawą konfiguracją miejsc: Dodge Grand Caravan.

Na rynku od 2008, Caravan nie traci na popularności, dzięki komfortowemu, przestronnemu wnętrzu oraz wyposażeniu i rozwiązaniom technicznym uprzyjemniającym podróże na długich trasach.

Standardowy model wyposażony jest obecnie w silnik Penetastar, V6 3.6 litra, o mocy 283 KM.

Podróże po amerykańsku – wynajmij dużego SUVa

Pokaźne rozmiary największych SUVów, często spotykanych na amerykańskich drogach, mogą odstraszać. Nieposiadający doświadczenia w prowadzeniu tego typu pojazdów kierowcy powinni pamiętać jednak, iż amerykańska infrastruktura drogowa stworzona została z myślą o dużych, często ważących ponad 2.5 tony samochodach. Pasy drogowe są szersze, niż w Europie, podobnie, jak i miejsca parkingowe, z którymi, poza ścisłymi centrami największych miast, nie ma raczej problemu.

duży SUV Fresno

Chevrolet Tahoe – polecany model dużego SUVa do wynajęcia w Kalifornii.

Zakwaterowanie w pobliżu Yosemite National Park

Istnieje wiele opcji zakwaterowania na terenie, jak również w okolicach Parku Yosemite.

Hotele, motele, drewniane chatki oraz domki typu bungalow cieszą się olbrzymią popularnością, zwłaszcza w szczycie sezonu, latem, dlatego warto jest rezerwować je z jak największym, nawet wielomiesięcznym, wyprzedzeniem.

Znajdź zakwaterowanie w pobliżu Yosemite National Park.

Yosemite Hotel

Majestic Yosemite Hotel (znany wcześniej pod nazwą Ahwahnee Hotel) w sercu Yosemite Valley.

Jeśli znalezienie hotelu na terenie parku okaże się zbyt dużym wyzwanie, czy to ze względu na ograniczoną dostępności, czy też na wysokie ceny, warto jest sprawdzić oferty w okolicach parku.

Kierując się z Fresno w stronę Yosemite National Park trasą Highway 41, w miejscowości ach Oakhurst i Fish Camp znajdziesz wiele interesujących alternatyw.

Zarezerwuj hotel w Oakhurst około 20 min samochodem od południowego wejścia do Parku Yosemite.

Południowe wejście na teren parku oddalone jest of Yosemite Valley o około godzinę drogi.

hotel w Fish Camp

Tenaya Lodge in Fish Camp – przyjazny rodzinom hotel w pobliżu Yosemite.

Wielu gości Yosemite decyduje się na nocleg w przepięknym, historycznym miasteczku Mariposa na zachód od parku. Aby dostać się do tej malowniczej osady, w Oakhurst zjedź z Hwy 41 i skieruj się na Hwy 49, śledząc znaki do Mariposa. Dojazd z Mariposa do parku wiedzie w miarę prostą, bo nieprzebiegającą w górzystym terenie drogą. Uważaj jednak na często tworzące się na niej korki: wybierz się do parku wczesnym porankiem, aby nie tracić czasu.

Hotel Mariposa Inn

Niewielki, przytulny Mariposa Hotel Inn.

Znajdź zakwaterowanie w Mariposa, około 50 min drogi od Arch Rock, wejścia do parku Yosemite.

Czytaj także:

Park Narodowy Yosemite – co warto zobaczyć?