Rent a car Lotnisko Honolulu – wynajem samochodów Hawaje

Lotnisko Honolulu wynajem samochodów

Jako główne lotnisko Hawajów, Port Lotniczy Honolulu – HNL jest zazwyczaj pierwszym przystankiem dla większości turystów w znanym z bajecznych krajobrazów archipelagu. Oficjalna nazwa lotniska, „Daniel K. Inouye International Airport” dedykowana jest senatorowi, który reprezentował Hawaje w Kongresie Stanów Zjednoczonych przez blisko 50 lat, od 1963 do 2012 roku.

Podobnie jak w przypadku wielu innych wysp będących popularnymi destynacjami turystycznymi, wynajem samochodów na Oahu, którą obsługuje Lotnisko Honolulu, jest popularnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie swobodę przemieszczania się. Przy rezerwacji dokonanej z wyprzedzeniem, usługi rent a car na Hawajach są również przystępne cenowo.

mapa Oahu

Lotnisko Honolulu na mapie Wyspy Oahu.

Port lotniczy usytuowany, w południowej części wyspy, obsługuje około 21 milionów pasażerów rocznie.

Pomimo, iż Honolulu Airport nie obsługuje żadnych połączeń bezpośrednich z Europy, oferuje duży wybór tras z i do największych lotnisk USA, w szczególności zaś Kalifornii.

Wyszukiwarka ofert rent a car Lotnisko Honolulu, widoczna powyżej, pozwoli Ci znaleźć optymalne rozwiązanie wynajmu samochodu na Oahu. Dzięki współpracy z największymi wypożyczalniami, jak Alamo, Avis, Dollar, Enterprise, National, Thrifty, jak również lokalnym wypożyczalniami aut w Honolulu, oferuje możliwość kompleksowego porównania ofert i znalezienia najlepszych cen.

rent a car Lotnisko Honolulu Ford Mustang

Rent a car Lotnisko Honolulu: Ford Mustang Convertible to popularna opcja na Hawajach.

Nasza wskazówka: Ciesz się doskonałym klimatem Hawajów podróżując samochodem z otwieranym dachem. Różnica w cenie wynajmu kabrioletów na Lotnisku Honolulu i zwykłych samochodów jest stosunkowo niewielka – zwróć szczególnie uwagę na przystępne oferty wynajmu Forda Mustanga Convertible na wyspie Oahu.

Rent a car Lotnisko Honolulu – wynajem samochodów rodzinnych

Podobnie jak w kontynentalnych Stanach Zjednoczonych, na Hawajach najkorzystniejsze oferty rent a car rzadko dostępne są w klasie najmniejszych samochodów (economy). Choć modele jak Chevrolet Spark, Toyota Yaris czy Ford Fiesta – najmniejsze na amerykańskich drogach, są zazwyczaj najtańsze, w cenach już od około 800 złotych za tydzień, symboliczna jedynie różnica do znacznie większych pojazdów z trudnością usprawiedliwia taki wybór. Szczególnie, gdy samochodem podróżować ma więcej, niż jedna osoba.

Liczniejsze grupy turystów oraz rodziny znajdą w ofercie rent a car Lotnisko Honolulu szeroki wybór minivanów dla 7, a nawet 8 osób.

Lotnisko Honolulu wynajem samochodów

Rozsądny wybór w klasie minivan – Kia Sedona z, na przykład, Europcar Oahu.

Kia Sedona to godny polecenia model w segmencie 7-osobowych minivanów, z przesuwanymi tylnymi drzwiami. W Stanach Zjednoczonych model ten wyposażony jest zawsze w silnik V6 o mocy 276 KM. W niektórych ofertach Sedona pojawiać się może w wersji 8-osobowej.

Dobrą alternatywą dla Sedony jest Chrysler Pacifica oraz zbliżone, choć nieco bardziej przestarzałe modele Dodge Caravan i Chrysler Town & Country. Te ponad 5-metrowej długości pojazdy pomieszczą nie tylko rodzinę na wakacjach, ale także bez problemu standardową ilość bagażu.

Turyści preferujący wynajem SUVa na Hawajach, znajdą na lotnisku Honolulu szeroką ofertę, od kompaktowych Forda Escape, czy Toyoty RAV4, poprzez nieco większe Hyundai Santa Fe, czy Ford Edge, dostępne w, między innymi, flocie Avis i Budget.

Dla w pełni amerykańskiego doświadczenia rent a car pokusić się można także o wynajem prawdziwie dużego SUVa, jak na przykład Chevrolet Tahoe (sprawdź oferty Alamo). Ich cena, w porównaniu do SUVów w segmencie intermediate jest często jedynie nieznacznie większa.

Chevrolet Tahoe

Amerykański SUV – Chevrolet Tahoe w klasie full-size.

Najtańszy samochód do wynajęcia Honolulu

Poszukując taniego samochodu do wynajęcia na Lotnisku Honolulu, liczyć należy się z cenami od około 800 pln za tydzień, w klasie ekonomicznej, lecz często także średniej.

Najtańszy SUV na Oahu to zazwyczaj wydatek rzędu ok. 1000 złotych za tydzień, w przypadku mniejszych modeli, jak Toyota RAV4, czy Ford Escape. W przypadku dużego Chevroleta Tahoe, cena rośnie z łatwością już do około 1500 a nawet 2000 złotych za tydzień.

Wynajem kabrioletu na Hawajach

Jak już wspomnieliśmy, najpopularniejszym modelem kabrioletu na Hawajach, podobnie jak wszędzie w USA jest bez wątpienia Ford Mustang Convertible. Najpopularniejszą alternatywą w tym segmencie pozostaje Chevrolet Camaro, dostępny często we flocie Dollar i Thrifty. Pomimo, iż w obydwu przypadkach chodzi o sportowe samochody, nie należy oczekiwać , iż w wypożyczalniach znaleźć je będzie można wyposażone w silnik V8. „Usportawia” on dodatkowo te samochody, podnosząc automatycznie stawkę ubezpieczenia, co sprawia, iż wypożyczalnie preferują samochody z nieco słabszym, jednak jak najbardziej wystarczającym podczas wakacyjnych wojaży silnikiem.

Czytaj także: Tani wynajem kabrioletów w USA.

Rozważając wybór pomiędzy Mustangiem i Camaro, pamiętać należy, iż kabriolet Chevroleta ma znacząco mniejszy bagażnik, niż w przypadku Forda (200 litrów w Camaro, 320 litrów w Mustangu). Turyści podróżujący ze znaczna ilością bagażu powinni mieć to na względzie.

Jeśli zależy Ci na dużej mocy wynajętego samochodu, na silnik V8 liczyc można w przypadku niektórych dużych SUVów, jak na przykład Nissan Armada. Model ten często dostępny jest w przystępnych cenach w ofercie wypożyczalni Thrifty i Dollar. Doskonałe wyposażenie Armady – nie tylko silnika, ale także wnętrza samochodu – czynią z niego niezwykle atrakcyjną propozycję.

Nissan Armada

Nissan Armada – duże przyspieszenie, pomimo znacznych rozmiarów i wagi.

Tani wynajem samochodów Hawaje

Podobnie, jak w przypadku innych destynacji wyspiarskich, ceny usług rent a car Hawaje są wyższe, niż na kontynencie, gdzie turyści dostać się mogą własnym autem. Brak alternatyw dla wynajmu nie promuje konkurencji, przez co nie ma co liczyć na ceny równie atrakcyjne, jak na przykład w Kalifornii czy na Florydzie.

Ford Edge Hawaje

Wynajem samochodów w USA – korzystne ceny w klasie średniej SUV w ofercie Avis i Budget. Powyżej, Ford Edge.

Rezerwacja samochodu do wynajęcia na Hawajach ze znacznym wyprzedzeniem zagwarantuje nie tylko największą dostępność pożądanych modeli i korzystne ceny, a także pozwoli przeanalizować uprzednio warunki ubezpieczenia i zdecydować o zasadności ewentualnego wykupienia ubezpieczenia dodatkowego.

Więcej informacji dostarczy Ci: Oficjalny portal turystyczny wyspy Oahu.

Czytaj także:

Wynajem samochodów na Lotnisku Kahului.