Wynajem samochodów Nashville Lotnisko ∣ zwiedzaj Tennessee

Zwiedzaj Południe USA samochodem wynajętym w Nashville

W ofercie rent a car na Lotnisku Nashville obfituje w duże amerykańskie SUVy.

Ford Expedition

Ford Expedition.

Nashville, stolica stanu Tennessee, miasto muzyki country oraz wyśmienitej whiskey jest jedną z najpopularniejszych destynacji w centralno-południowej części Stanów Zjednoczonych, zarówno dla samych Amerykanów, jak i turystów zza granicy.

W noszącym przydomek „The Music City” Nashville mieszczą się biura trzech największych wytwórni muzycznych – Universal, Sony i Warner, ikoniczne lokale z muzyką na żywo, o występie w których marzą licznie ściągający tu początkowi muzycy, a także inspirowane muzyką muzea, w tym „obowiązkowe” Country Music Hall of Fame.

Nashville, jest także świetną bazą wypadową do zwiedzania sąsiadujących z Tennessee południowych stanów, w tym Missisipi, Alabamy i Georgii.

mapa Tennessee

Tennessee na mapie.

Znajdź więcej informacji na temat stanu w przewodniku po Tennessee.

Nashville obsługiwane jest przez średnich rozmiarów port lotniczy, oferujący połączenia z i do wielu amerykańskich miast, jak również do Kanady i Meksyku.

Wynajem samochodów Nashville Lotnisko – minivan w dobrej cenie

Rezerwując wynajem samochodu na Lotnisku w Nashville z wyprzedzeniem, liczyć można często na niewygórowane ceny, zarówno w najpopularniejszych klasach średnich, jak i w segmencie dużych aut. Naszą uwagę zwróciły szczególnie oferty 12-osobowych minivanów, jak na przykład Ford Econoline. W Stanach Zjednoczonych, do prowadzenia tego typu pojazdu uprawnia zwykłe prawo jazdy kategorii B. Czytaj także: Polskie czy międzynarodowe prawo jazdy w USA?

Ford Econoline

Minivan dla 12 osób.

Dla turystów, którym tak duża liczba miejsc jest zbędna, ale cenią sobie przestrzeń, popularnym rozwiązaniem jest wynajem dużego SUVa. Amerykanie kochają duże pojazdy, poza centrami wielkich miast drogi są tu wręcz dla nich stworzone. Świadomi tego producenci, często sprzedają je w bardzo atrakcyjnych cenach, co przekłada się również na przystępny koszt wynajmu. Jeśli chciałbyś doświadczyć podróżowania w iście amerykańskim stylu, rozważ wynajem pojazdu w segmencie full size SUV.

GMC Yukon

GMC Yucon.

Duże SUVy, choć mogą onieśmielać rozmiarami na pierwszy rzut oka, w rzeczywistości prowadzą się bez większych trudności. Ułatwia to także nowoczesne zazwyczaj wyposażenie.

Co zobaczyc w Nashville, podpowie materiał video powyżej.

Wynajem  samochodów w USA

Choć post-pandemiczny rynek rent a car nadal nie wrócił jeszcze do normalności, zarówno jeśli chodzi o dostępność pojazdów, jak i poziom cen, można mieć nadzieję, iż wkrótce koszt tego rodzaju usługi ponownie zacznie przemawiać na jej korzyść. Przyczynić się do tego może kilka czynników:

  • Silna konkurencja pomiędzy istniejącym wypożyczalniami
  • Bogata oferta dobrych, lokalnie produkowanych modeli już istniejących na rynku
  • Chęć trafienia w potrzeby młodych ludzi mieszkających w dużych miastach i coraz częściej rezygnujących z posiadania własnego samochodu; okazjonalny wynajem w ich przypadku sprawdza się lepiej, niż zakup pojazdu i ponoszenie kosztów jego utrzymania. Rosnąca popularność alternatywnych rozwiązań transportowych jak Uber czy Lyft to kolejny argument przeciwko zakupowi samochodu, podczas dłuższych podróży – w Stanach Zjednoczonych często wiążących się ze znacznymi odległościami, lepiej sprawdza się jednak samochód z wypożyczalni.

Czytaj także: Klasy samochodów do wynajęcia w USA – wybierz auto w odpowiednim rozmiarze.

SUV Nashville Airport

Ford Edge – amerykański SUV średnich rozmiarów; we flocie Avis, Budget, Alamo, Hertz, etc.

Artykuły powiązane:

Co robić w Nashville, The Music City?