Atrakcje turystyczne Denver – co zobaczyć?

Choć to wybrzeża Stanów Zjednoczonych są głównym kierunkiem dla turystów z Europy (dla rodaków zaś także tradycyjnie już Chicago), wiele fascynujących miejsc kryje się w centralnej części USA.

Usytuowane praktycznie w połowie drogi pomiędzy East i West Coast, stan Kolorado słynie przede wszystkim ze spektakularnych i zróżnicowanych pejzaży, dzięki którym jest idealnym celem zarówno dla wielbicieli wycieczek samochodowych – roadtrips, jak i pieszych.

Na uwagę zasługuje jednak także stolica i największe miasto stanu, Denver.

Denver

Atrakcje turystyczne Denver: kultura odgrywa ogromną rolę w tym, w przeszłości górniczym i przemysłowym mieście.

Zamieszkałe przez około 3 miliony osób miasto malowniczo położone u podnóża Gór Skalistych, ma do zaoferowania niezwykle szeroki wachlarz atrakcji zarówno turystom, jak i mieszkańcom. Nie bez powodu regularnie pojawia się w czołówce rankingów na miasta o najlepszej jakości życia w USA.

Poznaj nasze sugestie najciekawszych atrakcji turystycznych Denver.

Atrakcje Denver w przystępnej cenie – zarezerwuj.

Denver Art Museum

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków Denver, a zarazem cieszącą się olbrzymia popularnością atrakcją jest Denver Art Museum (DAM).

W skład jego imponujących rozmachem zbiorów wchodzi ponad 70 tyś. eksponatów pochodzących z różnych epok i kultur. Szczególną renomą cieszy się zgromadzona w nim kolekcja sztuki Indian Ameryki Północnej, choć podziwiać tu można sztukę starożytnego wschodu, malarstwo XIX-wiecznych mistrzów europejskich, czy też dzieła Pablo Picasso, Henri Matisse’a i Georgii O’Keeffe.

Denver Art Museum

Denver Art Museum zajmuje będący sam w sobie dziełem sztuki budynek projektu włoskiego architekta Gio Ponti.

Sprawdź aktualny program wystaw stałych i czasowych Denver Art Museum.

Denver Civic Center

Muzeum mieści się na południowym krańcu Denver Civic Center, kompleksu skupiającego siedziby władz stanowych i użyteczności publicznej, instytucje rządowe i kulturalne oraz park miejski.

Dzięki wartości historycznej budynków wchodzących w skład Civic Center wciągnięte zostało ono na listę National Register of Historic Places, czyli miejsc o szczególnym znaczeniu historycznych w USA.

W Denver Civic Center na uwagę zasługują szczególnie:

Colorado State Capitol – siedziba władz stanowych Kolorado, powstała na przełomie XIX i XX wieku otwarta jest częściowo dla zwiedzających. Elegancki neoklasycystyczny budynek z charakterystyczna złotą kopułą zwiedzać indywidualnie, lub w ramach zorganizowanych wycieczek z przewodnikiem; dostarczą one solidnej dawki wiedzy na temat nie tylko historii Kolorado, lecz także całych Stanów Zjednoczonych.

Civic Center Park i Lincoln Park – sąsiadujące ze sobą tereny zielone położone w samym sercu Denver to nie tylko obszar rekreacyjny. Tu także odbywają się wydarzenia kulturalne, festyny, koncerty oraz wiece. Park przyciąga zarówno rodzinne pikniki, festiwale gastronomiczne, zwłaszcza tzw. food trucków, jak również zgromadzenia i protesty polityczne.

atrakcje turystyczne Denver

Civic State Capitol – na pierwszym planie widoczny jest grecki amfiteatr, w głębi, Colorado State Capitol.

Denver Museum of Nature and Science

Najpopularniejsze bodajże muzeum w mieście, Denver Museum of Nature and Science zagwarantuje rozrywkę dla całej rodziny. Oprócz fascynujących ekspozycji z wielu dziedzin nauki – gwoździem programu są tu oczywiście ukochane przez najmłodszych dinozaury – oferuje swoim gościom także kino IMAX a także jedno z najnowocześniejszych planetariów w Stanach Zjednoczonych.

Denver Planetarium

Najnowocześniejsze technologie zastosowane w planetarium Denver Museum of Nature and Science pomogą przybliżyć gościom muzeum tajemnice kosmosu.

Poznaj aktualny program Denver Museum of Nature and Science.

Denver Zoo – atrakcje dla dzieci

Dzieci nie zawiedzie także ogród zoologiczny w Denver. Ta placówka o ponad 120-letniej tradycji ma do zaoferowania swoim podopiecznym – ponad 3000 zwierząt reprezentujących około 500 różnych gatunków – wyjątkowy komfort bytowania.

Denver zoo

Atrakcje dla dzieci w Denver – ogród zoologiczny.

Goście zoo, oprócz przyjemności obcowania z bliska z fauną z całego świata, wziąć tu będą mogli także udział w wielu programach edukacyjnych promujących wiedzę na temat środowiska naturalnego i jego ochrony.

Dowiedz się więcej na temat Denver Zoo.

Ogrody Botaniczne w Denver

Kolejne miejsce przyjazne rodzinom w stolicy Kolorado to Denver Botanic Gardens. Ta niezwykle popularna atrakcja to znacznie więcej niż tylko spektakularne ogrody botaniczne – prawdziwa oaza zieleni stworzona dzięki olbrzymiemu nakładowi pracy w suchym, niesprzyjającym klimacie Kolorado.

Spacer wśród bujnej zieleni Denver Botanic Gardens.

Na niecałych 10 hektarach znalazło się tu miejsce dla ogrodów o niezwykle zróżnicowanej tematyce i inspiracjach, od ogrodów japońskich, poprzez ogrody prezentujące roślinność typową dla amerykańskiego Zachodu, w tym kaktusy i sukulenty, ogrody dekoracyjne, mieniące się tęczą barw kwitnących tu kwiatów, aż po sztuczne stawy i sadzawki w otoczeniu roślinności wodnej.

Ogrody botaniczne to także miejsce wielu wydarzeń kulturalnych, nie zawsze związanych bezpośrednio z botaniką. Odbywają się w nich koncerty, festiwale gastronomiczne, czy też, niezwykle popularny „Festiwal Lawendy”.

Festival Lawendy Denver

Denver Lavender Festival – poczuj się, jak na polu lawendy w Prowansji.

Ogrody cieszą się także olbrzymia popularnością podczas świat Bożego Narodzenia, dzięki sezonowym dekoracjom i oświetleniu oraz wcześniej, w czasie Halloween, kiedy wybrać to można i zakupić okazałe dynie.

Denver Union Station

Zabytkowy, bo pochodzący z końca XIX wieku budynek głównej stacji kolejowej Denver, po gruntownej renowacji, jaka przeszedł w latach 2012-2014, stał się jednym z najmodniejszych miejsc w mieście. Infrastrukturę dworcową wzbogacono o hotel oraz strefę restauracyjno-handlową.

Denver Union Station

Elegancja i wygoda – strefa restauracyjna hali dworca kolejowego w Denver.

Dziś dworzec odwiedzają nie tylko osoby wybierające się w podróż, ale także mieszkańcy miasta wybierający się na zakupy, lub na posiłek na mieście.

Zobacz, jakie sklepy i restauracje znaleźć można w Denver Union Station.

Molly Brown House Museum

Sporą dawkę wiedzy na temat historii Denver dostarczy wizyta w domu-muzeum Molly Brown.

Ta amerykańska działaczka społeczna i filantropka zasłynęła, jako jedna z osób, uratowanych z katastrofy Titanica, skąd wziął się jej przydomek „Niezatapialna Molly”.

Muzeum mieści się w zamieszkałym przez nią na przełomie XIX i XX wieku domu będącym przykładem amerykańskiego stylu architektonicznego Queen Anne.

Molly Brown House

Molly Brown House, Denver.

Oryginalne wyposażenie domu, zastawa, stroje pozwolą gościom muzeum przenieść się w czasy z przełomu wieków i zobaczyć jak wyglądało wówczas życie wyższych sfer Kolorado.

Znajdź więcej informacji na temat muzeum Molly Brown House.

Red Rocks Park i Amfiteatr

Dever jest doskonałą bazą wypadową do pieszych wędrówek po okolicy. Sceniczne trasy trekkingowe znaleźć można już na obrzeżach miasta. Najpiękniejsze z nich jednak wiodą w oddalonych o około 1.5 drogi od Denver Górach Skalistych.

Nieco bliżej, bo zaledwie 27 km na zachód od centrum miasta mieści się jedno z najbardziej emblematycznych miejsc Kolorado – wykuty w zabarwionym różnymi odcieniami czerwieni piaskowcu amfiteatr Red Rocks.

Red Rocks

Jedyny w swoim rodzaju amfiteatr na świecie.

Na scenie Red Rocks regularnie odbywają się koncerty, festiwale muzyczne oraz inne wydarzenia kulturalne. Widownia amfiteatru pomieścić może nawet 9.5 tysiąca widzów.

Poznaj aktualny program wydarzeń w Red Rocks Amphitheatre.

Amfiteatr położony jest na terenie parku Red Rocks oferującego spektakularną scenerię dla wielbicieli wypoczynku na świeżym powietrzu.

Zobacz także:

Hotel w Denver, Kolorado – porównaj oferty i zarezerwuj online

Zarezerwuj atrakcje Denver ze zniżką: