Do USA z biurem podróży

Coraz więcej osób planujących wyprawę za ocean decyduje się na samodzielne planowanie każdego z elementów podróży. Obecnie, dzięki olbrzymiemu wyborowi wyszukiwarek ofert – połączeń lotniczych, hoteli, wynajmu samochodów, etc. – stało się to prostsze, a jeśli mamy cierpliwość, by stale sprawdzać ceny i poszukiwać optymalnych produktów, często również korzystne cenowo.

panorama Nowego Jorku

Nowy Jork – mekka dla turystów z całego świata.

Nie zmienia to jednak faktu, iż do USA z biurem podroży nadal wybiera się znaczna ilość polskich turystów. Jest to optymalne rozwiązanie dla osób, które nie chcą zaprzątać sobie głowy każdym szczegółem organizacji wakacyjnej przygody.

Oferta wczasów i wycieczek objazdowych w USA proponowana przez obecne na polskim rynku biura podróży jest olbrzymia i zróżnicowana i zawiera zarówno najprostsze opcje, np. sam przelot i zakwaterowanie jak i podróże „dopięte na ostatni guzik”. Coraz więcej pojawia się także operatorów turystycznych oferujących podróże skrojone na miarę oczekiwań klienta, zaplanowane wspólnie z nim, według kryterium jego zainteresowań i możliwości finansowych.

Pandemia koronawirusa oraz zawieszenie regularnych lotów rejsowych do USA zachwiały oczywiście rynkiem turystycznym, niemniej jednak, biura podroży nie wycofują ofert wczasów i wycieczek do USA ze swoje oferty.

USA z biurem podróży

Poniżej, podajemy przykłady znanych operatorów turystycznych oferujących podróże do Stanów Zjednoczonych.

TUI – wczasy w USA

Międzynarodowy gigant segmentu turystycznego zajmuje niezmiennie silną pozycję także na polskim rynku. W jego ofercie znaleźć można, między innymi, wczasy na Florydzie, uwzględniające przelot, pobyt w hotelu (w standardzie od 3 do 5 gwiazdek), w opcji z wyżywieniem, lub bez.

Itaka – wycieczki tematyczne po Stanach Zjednoczonych

Wyjazd do USA z biurem podróży wcale nie musi oznaczać „stacjonarnych” wczasów. Turyści preferujący bardziej aktywny wypoczynek, a także osoby o specyficznych zainteresowaniach, znajdą w ofercie Itaki szeroki wybór wycieczek objazdowych oraz tematycznych.

Wielki Kanion

Grand Canyon – jedna z największych atrakcji Zachodniego Wybrzeża USA.

Najpiękniejsze miejsca zachodniego wybrzeża, ze zwiedzaniem Los Angeles i degustacją win w Dolinie Napa, podróże śladami amerykańskiego jazzu, rock’n’rolla i muzyki country, czy też najbardziej emblematyczne miasta USA, w tym Nowy Jork, San Francisco, Los Angeles i Las Vegas, to tylko niektóre z dostępnych opcji w ofercie Itaka w Stanach Zjednoczonych.

Rainbow

Trzeci z największych (poza powyżej wspomnianymi) touroperatorów na polskim rynku także stara się trafić w gusta różnego rodzaju klientów zainteresowanych podróżami do USA. Proponuje między innymi, wycieczki objazdowe, tematyczne, krajobrazowe (w tym po największym amerykańskich parkach przyrody) w Stanach Zjednoczonych, jak również programy łączone, w USA i Meksyku. Oferty dostępne są w różnym standardzie, z wyżywieniem, lub bez.

Ecco Travel

„Nowy Jork – miasto które nie śpi”, „Zachodnie Wybrzeże”, czy „Od Nowego Jorku do Los Angeles”, to tylko niektóre z wycieczek dostępnych w biurze Ecco Travel, będącej marką touroperatora Ecco Holiday.

Logos Tour

Biuro podróży o ponad 40 letniej tradycji oferuje zróżnicowany program wycieczek do najbardziej emblematycznych atrakcji turystycznych USA, w tym na Wschodnie i na Zachodnie Wybrzeże (wraz z Hawajami) oraz na Florydę, do parków rozrywki Disneya, czy też do Hollywood.

Internetowe biura podróży

Olbrzymią zainteresowaniem klientów poszukujących ofert wakacyjnych wyjazdów w przystępnej cenie cieszą się internetowe biura podróży, sprzedające produkty partnerów turystycznych, np. wyżej wspomnianych agencji), jak również linii lotniczych i hoteli. Oferują kompleksową obsługę klienta, poprzez call centers, jak również, w niektórych przypadkach, także fizyczne biura.

Do najpopularniejszych portali tego typu zaliczają się:

  • Travelplanet.pl
  • Fostertravel.pl
  • Traveliada.pl
  • Wakacje.pl
  • Easygo.pl

Podróże do USA skrojone na miarę

Kolejną dostępną opcję dla osób, które chciałyby odejść od trendów masowej turystyki, a potrzebują jednak bardziej profesjonalnego wsparcia w organizowaniu podróży, są małe, kameralne agencje przygotowujące plan wakacji, wycieczki, wczasów na miarę indywidualnych potrzeb klienta.

Jest to przeważnie droższa usługa, niż w przypadku wcześniej wspomnianych touroperatorów, oferująca jednak niezaprzeczalną zaletę dostosowania programu do oczekiwań i wymagań klienta.

Często, w tego typu agencjach pracują prawdziwi zapaleńcy podróży, znający Stany Zjednoczone od podszewki i potrafiący zasugerować oryginalne rozwiązania i mniej znane, choć warte uwagi atrakcje.

W tym segmencie wyróżnić można, między innymi:

Oprócz sugestii dotyczących podróży, asystują one także w rezerwacji przelotów, wynajmu samochodów, etc..

Czytaj także: Wynajem samochodów w USA – znajdź najlepsze ceny.