Hotel w San Diego na każdą kieszeń

Kalifornia, a zwłaszcza jej najbardziej emblematyczne, położone na wybrzeżu Pacyfiku miasta, zdecydowanie nie są tanią destynacją turystyczną. Koszt zakwaterowania w San Francisco, Los Angeles, czy San Diego może poważnie obciążyć budżet podróży.

luksusowy hotel San Diego

Fairmont Grand Del Mar – luksusowy hotel w San Diego.

Posiadające ponad 11 tysięcy pokoi hotelowych San Diego dysponuje, na szczęście, dosyć szerokim wachlarzem ofert zakwaterowania, od bardzo przystępnych cenowo hosteli, poprzez hotele klasy średniej, aż po luksusowe.

W artykule poniżej, przybliżamy ofertę hoteli w San Diego w najpopularniejszych klasach.

Niezależnie od wybranego standardu usług, wskazane jest złożenie rezerwacji z jak największym wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli odwiedzamy Kalifornię w sezonie letnim.

Dużą pomocą w poszukiwaniu najkorzystniejszych ofert zakwaterowania okazują się internetowe wyszukiwarki hoteli. Pozwalają one znaleźć aktualnie dostępne oferty w pożądanej lokalizacji (np. Downtown San Diego, Gaslamp Quarter, Point Loma, Coronado, czy nieco dalej od centrum, w La Jolla) lub odpowiadające na indywidualne potrzeby (z basenem, z parkingiem, przyjazne zwierzętom, etc.). Największą ich zaletą jednak są konkurencyjne ceny; często proponują one zniżki niedostępne nawet przy rezerwacji wykonanej bezpośrednio w hotelu.

Hotel w San Diego – znajdź najlepsze oferty na Hotels.com

Luksusowe hotele San Diego

Wybór hoteli w wysokim, 5-gwiazdkowym standardzie jest w San Diego spory. Większość z nich znajduje się w uprzywilejowanej lokalizacji nad oceanem, często oferując bezpośredni dostęp na plażę. W sezonie letnim, koszt wynajmu pokoju 2-osobowego z łatwością sięga w nich USD 400-500. Jeśli wakacyjny budżet na to zezwala, wśród dostępnych opcji hoteli 5-gwiazdkowych w Sand Diego są:

The US Grant Hotel, Downtown San Diego – jeden z niewielu wysokiej klasy hoteli położonych w ścisłym centrum miasta.

Fairmont Grand Del Mar, Carmel Valley – znaczną odległość – około 30 km od centrum Sand Diego, rekompensują eleganckie, choć wygodne wnętrz oraz najwyższy standard świadczonych usług. Fairmont to jeden z najbardziej prestiżowych hoteli w okolicach San Diego.

The Lodge At Torrey Pines, La Jolla – podobna odległość dzieli od San Diego luksusowy hotel w popularnym kurorcie nad Pacyfikiem, La Jolla.

San Diego hotel 5 gwiazdkowy

Hotel 5-gwiazdkowy w San Diego.

San Diego – hotele 4-gwiazdkowe

Jeśli ceny hoteli „z najwyższej półki” w San Diego okażą się zaporowe, doskonałą jakość, w znacznie niższej cenie oferują hotele 4-gwiazdkowym. Downgrade o jedną gwiazdkę pozwoli zaoszczędzić nawet o połowę w stosunku do tych najbardziej luksusowych.

Wybór hoteli 4-gwiazdkowych w San Diego jest olbrzymi.

Hilton San Diego Bayfront – ten hotel to połączenie gwarantowanej jakość sieci Hilton z atrakcyjną lokalizacją, w zasięgu krótkiego spaceru z Seaport Village i Gaslamp Quarter. Wiele pokoi oraz strefa wypoczynkowa z basenem oferują widok na zatokę.

Sheraton San Diego Hotel & Marina – propozycja dla miłośników żeglarstwa, hotel z własną mariną. Usytuowanie tuż przy San Diego International Airport może być zarówno zaletą, jak i wadą (liczyć się należy z hałasem generowanym przez ruch lotniczy.

San Diego Mission Bay Resort, Mission Bay – dobre rozwiązanie dla osób, które chcą zatrzymać się blisko San Diego, ale także odpocząć od miejskiego zgiełku. Oprócz kompleksu basenów i zabiegów spa, oferuje także zajęć na świeżym powietrzu.

Kimpton Palomar San Diego, Gaslamp Quarter – niedawno odnowiony hotel sieci Kimpton Palomar położny jest w sąsiedztwie wielu atrakcji turystycznych San Diego. Urzeka funkcjonalną elegancją, klimatycznymi wnętrzami oraz tarasem  z basenem na którym zrelaksować się można po całym dniu zwiedzania.

hotel w centrum San Diego

Miejski szyk hotelu Kimpton Palomar.

Paradise Point Resort and Spa, Mission Bay – uprzywilejowana lokalizacja nad wodą i nieopodal jednej z najpiękniejszych plaż San Diego, Mission Beach; zakwaterowanie możliwe w tradycyjnych pokojach, jaki i indywidualnych domkach typu bungalow.

3-gwiazdkowy hotel w San Diego

W segmencie hoteli 3-gwiazdkowych w Kalifornii standard, jak również ceny okazać się mogą dosyć zróżnicowane. Jeśli zależy nam na jakości, warto zdać się na sieci o ugruntowanej renomie.

Courtyard by Marriott San Diego Downtown – zajmujący odrestaurowany, historyczny budynek, jeden z wielu hoteli sieci Courtyard by Marriott w San Diego to sprawdzona jakość i dogodna lokalizacja.

Sheraton Hotel La Jolla – jeden z droższych w tym segmencie hoteli, położony w La Jolla, choć nie przy linii brzegowej. Odległość od plaży rekompensuje atrakcyjna, wysadzana palmami strefa rekreacyjna z kompleksem basenowym.

Cormorant Hotel La Jolla – tuż przy plaży w La Jolla położony jest zaciszny hotel butikowy Cormorant.

El Cordova Hotel, Coronado – urokliwy hotel z hiszpańskimi inspiracjami, usytuowany w popularnym rejonie turystycznym, na przeciwnym brzegu Zatoki San Diego, jednak dobrze połączonym z centrum miasta.

Holiday Inn Express, San Diego SeaWorld – dobre rozwiązanie dla turystów, których głównym celem w San Diego jest park rozrywki SeaWorld. Hotel położony jest w odległości krótkiego spaceru od parku.

Motele San Diego

Dla turystów podróżujących po Kalifornii samochodem, najbardziej ekonomiczną, ale też najwygodniejszą formą zakwaterowania są motele.

Motel 6 San Diego

Motel 6 San Diego Airport Harbor.

Położone zazwyczaj przy drogach dojazdowych do miasta, jednak poza jego ścisłym centrum, gwarantują bezpłatny parking dla gości i przystępne ceny noclegów.

Motel 6 San Diego Airport Harbor – usytuowany na przedmieściach San Diego motel popularnej w USA sieci, oprócz zakwaterowania oferuje także strefę wypoczynkową z basenem. Ceny poniżej USA 100 za pokój 2-osobowy. Motele tej samej sieci znaleźć można także, między innymi,  na północ od lotniska, w Mission Valey, w Chula Vista, przy Naval Base oraz przy Southbay.

El Rancho Motel San Diego, Coronado – dogodne położenie zarówno blisko miasta, jak i plaż Coronado są zaletą El Rancho.

Czytaj także:

Atrakcje San Diego – zarezerwuj w korzystnej cenie: