Najpopularniejsza trasa przewoźnika narodowego LOT do Stanów Zjednoczonych 17 maja obchodzi okrągłą rocznicę.

50 lat temu, 17 maja 1972 roku z lotniska na Okęciu wystartował pierwszy samolot rejsowy LOT do Chicago, rozpoczynając, wraz z uruchomionym nieco wcześniej połączeniem do Toronto, transatlantycki rozdział w historii firmy.

loty do Chicago

Loty do Chicago to żelazna pozycja w ofercie PLL LOT od lat 70-tych.

Na konferencji prasowej LOTu zorganizowanej właśnie w Chicago, prezes linii lotniczej, Rafał Milczarski odwołał się do tej ważnej rocznicy zapowiadając jednocześnie powrót rozkładu połączeń do USA sprzed pandemii. Z tras do Chicago w ciągu 2022 roku skorzystać ma nawet 250 tysięcy podróżnych z Polski.

Loty do Chicago – z Warszawy i Krakowa

Połączenia z Polski do Chicago dostępne są z dwóch portów lotniczych: oprócz głównego lotniska kraju, Lotniska Chopina w Warszawie (WAW), do Chicago polecieć można także z Krakowa (KRK).

W sezonie letnim, loty do Chicago odbywać się będą 14 razy w tygodniu. 10 wyleci z Warszawy, 4 zaś z Krakowa.

Z Warszawy do Chicago latać można będzie codziennie (we wtorki, czwartki i niedziele dostępne będą nawet dwa loty dziennie), z Krakowa zaś w poniedziałki, środy, piątki i soboty.

Chicago jest ważnym kierunkiem dla LOTu ze względu na dużą polską społeczność zamieszkującą The Windy City, jak i jego okolice. Szacuje się, iż chicagowska Polonia liczy sobie nawet 1.5 miliona osób.

Drugą priorytetową destynacją LOTu w Stanach Zjednoczonych jest Nowy Jork, gdzie przewoźnik oferuje połączenia zarówno na główne lotnisko, JFK, jak i do Newark.

Inne połączenia bezpośrednie LOTu do USA dostępne są do Miami na Florydzie i Los Angeles na Zachodnim Wybrzeżu. Niewiadomą pozostaje, czy dojdzie do uruchomienia zapowiadanych w przeszłości tras do San Francisco i Waszyngtonu.

Na dzień dzisiejszy, PLL LOT jest jedyny przewoźnikiem oferującym połączenia bezpośrednie z Polski do USA.

Zobacz także:

Ten artykuł był ostatnio aktualizowany 9. maja, 2022