Motele w USA – tanie zakwaterowanie podczas podróży po Stanach Zjednoczonych

Motor hotel, czyli hotel dla zmotoryzowanych jest bardzo popularną formą noclegu w USA. W kraju olbrzymich odległości, gdzie poza centrami wielkich miast, samochód pozostaje nadal najpraktyczniejszą formą przemieszczania się z miejsca na miejsce, motele znaleźć można praktycznie przy każdej autostradzie, jak również przy drogach mniej uczęszczanych.

motele w USA

Motele powstały z myślą o kierowcach; tu zaparkujesz bez problemu.

Choć nie oferują luksusów, za niewygórowaną cenę pozwolą odpocząć podczas podróży, zjeść posiłek, czy, na przykład, zrobić pranie. Ich bywalcy doceniają także łatwość parkowania. Parkingi w motelach są zazwyczaj bezpłatne dla gości, w przeciwieństwie do hoteli, w których każdy dzień korzystania z parkingu oznaczać często znaczny wydatek.

Jeśli planujesz zwiedzać Stany jednoczone samochodem, noclegi w motelach mogą okazać się najwygodniejszym i najtańszym rozwiązaniem.

Zobacz także:

Ile kosztuje motel w USA?

Cena motelowej doby zależy tyle od oferowanego standardu, co lokalizacji i wynosić może od około $40 do $100 za pokój dwuosobowy.

Wyższe ceny obowiązują przy dużych autostradach i w sąsiedztwie popularnych atrakcji turystycznych, jak również, generalnie, na wschodnim i zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i na Florydzie; taniej będzie w centralnej części tego olbrzymiego kraju, terenów o charakterze rolniczym, do których turyści trafiają zazwyczaj jedynie „przejazdem”.

Choć motele, z założenia koncentrują się na wygodzie i funkcjonalności, także w tym formacie zakwaterowania występują różne standardy: o ile najskromniejsze z moteli oferują jedynie prosty pokój z łazienką, w motelach „z wyższej półki” goście skorzystać będą mogli także z basenu, czy też placu zabaw dla dzieci.

Motel w USA – czy warto zarezerwować z wyprzedzeniem?

Uprzednia rezerwacja motelu w Stanach Zjednoczonych nie zawsze jest niezbędna. Jeśli podczas podróży nasze plany ulegną nagłej zmianie, z jakiegokolwiek powodu, nie powinniśmy mieć większego problemu ze znalezieniem noclegu na trasie.

Sytuacja komplikuje się nieco na drogach dojazdowych do popularnych atrakcji turystycznych, czy też w okresie, kiedy wielu Amerykanów decyduje się na podróże w ramach weekendów przedłużonych o poniedziałki, na które przypada wiele świąt państwowych, jak również w Święto Dziękczynienia, Independence Day, czy w okolicach świąt Bożego Narodzenia.

Aby uniknąć rozczarowania, zbędnego stresu oraz przepłacania za noclegi, warto jest zarezerwować je z wyprzedzeniem.

Motele na trasie planowanej podróży bez problemu można „wygooglować”, jednak, podobnie, jak w przypadku hoteli, najatrakcyjniejsze oferty znajdziemy często dzięki internetowym wyszukiwarkom ofert zakwaterowania. Przydatne tu okażą się powszechnie znane serwisy, w tym Hotels.com, Booking.com, Trivago, Tripadvisor, czy Momondo.

Motel USA rezerwacja

Szukasz taniego noclegu podczas majowego wypadu na Florydę? Przykładowa oferta noclegu w popularnej sieci Motel 6 w Lakeland, pomiędzy Orlando i Tampa, w centralnej części Półwyspu Florydzkiego (oferta z Hotels.com).

Czego oczekiwać w motelu?

Wyposażenie motelowego pokoju oraz części wspólnych zależy od klasy przybytku, w którym się zatrzymaliśmy. Zawsze liczyć można na prywatną łazienkę oraz mniej lub bardziej wydajną (i hałaśliwą) klimatyzację.

Czystość amerykańskich moteli jest zazwyczaj na zadawalającym poziomie, estetyka jednak nie jest ich najsilniejszą stroną. Niektóre, zwłaszcza te przy mniej uczęszczanych trasach, są prawdziwą kapsułą czasu, przenosząc gości o kilka dekad wstecz swą dekoracją. Zdarzają się jednak wyjątki.

Pioneertown Motel Kalifornia

Stylistyka Pioneertown Motel na kalifornijskiej pustyni, na północ od Palm Springs przywodzi na myśl miasteczko na Dzikim Zachodzie.

Najlepsze motele w USA – kliknij tu, aby zobaczyć ciekawy artykuł o amerykańskich motelach w The Guardian (w języku angielskim).

Motelowe stołówki serwują proste śniadania, jednak nie zawsze wliczone są one w cenę noclegu – sprawdź to dokonując rezerwacji. Sycące śniadania z jajecznicą, kiełbaskami, bekonem, pancakesami i goframi bez trudu znaleźć można i to w bardzo przystępnych cenach rozlokowanych wzdłuż tras restauracjach, czy waffle houses.

Pralnie self-service (na żetony lub monety) są popularnym wyposażeniem moteli; z pewnością przydadzą się turystom na objazdowej wycieczce po USA.

Jak już wspomnieliśmy, goście moteli często skorzystać mogą również z basenu. Niemal wszystkie obiekty znanej amerykańskie sieci Motel 6 wyposażone są w basen.

Większość moteli także oferuje już nieodpłatne WiFi.

Czytaj także:

Telefon komórkowy, mobilny internet i WiFi w Stanach Zjednoczonych