Najnowsze atrakcje turystyczne w USA – nowe miejsca, które warto odwiedzić w Stanach Zjednoczonych

Lista atrakcji wartych odwiedzenia w Stanach Zjednoczonych jest długa i stale rośnie. Podczas, gdy pandemia wstrzymała ruch turystyczny praktycznie na całym globie, wielu tęskniących za podróżami globtroterów już planuje kolejne przygody.

Poniżej, podpowiadamy, jakie nowe atrakcje pojawiły się na mapie turystycznej Stanów Zjednoczonych w ostatnich latach.

najnowsze atrakcje turystyczne w USA Gathering Place

Najnowsze atrakcje turystyczne w USA – park rozrwyki Gathering Place w Oklahomie.

Spyscape – muzeum szpiegostwa, Nowy Jork

Fani literatury i kina szpiegowskiego znajdą w Nowym Jorku jedyne w swoim rodzaju muzeum. Spyscape, usytuowane w centralnej części Manhattanu muzeum poświęcone szpiegom, w tym temu najsłynniejszemu, bohaterowi sagi 007, a także sztuce wywiadowczej, od momentu swojej inauguracji w 2018 roku zbiera doskonałe recenzje.

Muzeum, dzięki interaktywnym instalacjom, grom, łamigłówkom oraz wykorzystującemu laserowe efekty labiryntowi, przybliża kulisy pracy kontrwywiadu, symuluje włamanie do systemu komputerowego CIA, opowiada historię łamaczy szyfrów podczas II Wojny Światowej oraz wyjaśnia, jak działa wiele szpiegowskich gadżetów.

Znajdź hotel w Nowym Jorku – porównaj oferty.

Rollercoaster Six Flags, Illinois

Sieć parków rozrywki Six Flags w USA nie wymaga wprowadzenia – zaliczają się one do najpopularniejszych przybytków tego typu w Ameryce. Oddział w Illinois, Six Flags Great America, położony w Gurnee, około 70 km na północ od Chicago, zwrócił na siebie szczególną uwagę jednak w 2018, kiedy to zainaugurowana została w nim kolejka Mardi Gras Hangover.

Nazwa oznaczająca w dosłownym tłumaczeniu „kac po Mardi Gras” (Mardi Gras to Tłusty Czartek, czyli ostatni dzień karnawału) oddaje w pełni wrażenia jakie dostarczy ta gwarantująca olbrzymią dawkę adrenaliny atrakcja. Podczas trwającej 90 sekund przejażdżki, wagoniki wykonają 6 pętli (loops) o 30 kilometrowej wysokości.

Znajdź zakwaterowanie w pobliżu Six Flags Great America.

Gathering Place, Oklahoma

Choć parków rozrywki nie brak w USA, zainteresowanie nimi nie maleje, wręcz przeciwnie, nadal otwierają się kolejne.

Jednym z najnowszych przybytku tego rodzaju jest Gathering Place w Tulsa, w stanie Oklahoma.

Otwarty w 2018 roku, Gathering Place już zaskarbił sobie sympatię gości, trafiając od początku istnienia w zasadzie na rankingi najlepszych amerykańskich parków.

Imponuje rozmachem, zarówno, jeśli chodzi o zajmowaną przestrzeń, jak i ilość i jakość oferowanych atrakcji. Oprócz klasycznych lunaparkowych kolejek, karuzel, zjeżdżalni, oferuje także zaplecze sportowe, park do wyczynowej jazdy rowerowej, liczne place zabaw oraz galerię sztuki na otwartym powietrzu. W niedalekiej przyszłości powstać ma tu także interaktywne muzeum dla dzieci.

Ta olbrzymia inwestycja o wysokości ponad $450 milionów dolarów powstała z inicjatywy pochodzącego z Tulsa miliardera, Georga Kaisera.

Znajdź zakwaterowanie w Tulsa, Oklahoma.

Dark Sky Reserve, Idaho

Na miłośników natury, w centralnej części Idaho oczekuje niezwykłe i ciągle jeszcze mało znane miejsce: rezerwat ciemnego nieba. Te, chronione przed ekspansją sztucznego światła, tereny cieszą się coraz większym zainteresowaniem, choć niewiele miejsc spełnia warunki do ich stworzenia.

Central Idaho Dark Sky Reserve pozwala obserwować niebo, bez interferencji świateł ośrodków miejskich, a dzięki sprzyjającym warunkom klimatycznym, także bez zbytniego zachmurzenia.

rezerwat ciemnego nieba Idaho

Droga Mleczna na niebie Idaho.

Central Idaho Dark Sky Reserve to pierwszy rezerwat ciemnego nieba w Stanach Zjednoczonych. Oferuje doskonałe widoki nieba o każdej porze roku.

OTHERWORLD, Ohio

Miasto Columbus w stanie Ohio nie często gości w przewodnikach turystycznych. Od 2019 roku jednak, odwiedzającym je turystom ma do zaoferowania wartą uwagi atrakcję.

Otherworld to interaktywna instalacja artystyczna, która zainteresuje nie tylko miłośników sztuki współczesnej. Składa się na nią ponad 40 odrębnych przestrzeni tematycznych, pozwalających odwiedzającym zanurzyć się w morzu kolorów, dzięków, efektów specjalnych i, często, surrealistycznej scenerii.

August Moon Drive-In, Tennessee – wkrótce

W Mountain Mile, około 350 km na wschód od Nashville, w stanie Tennessee, trwają prace nad jedyną w swoim rodzaju atrakcją. August Moon Drive-In to prawdziwa maszyna czasu. Ten park tematyczny pod dachem przeniesie swoich gości w ukochane przez Amerykanów lata 60-te, a konkretnie do kina typu drive-in, w którym film ogląda się z wnętrza samochodu.

August Moon drive-in

Atmosfera dekady odtworzona zostanie w najmniejszym detalu, poczynając od dekoracji, poprzez muzykę, tradycyjne amerykańskie dania – hamburgery, hot dogi, frytki i mleczne szejki, aż po klasyki amerykańskiej motoryzacji.

Autentyczności atrakcji dodawać będzie staranna selekcja wyświetlanych filmów oraz oprawa dźwiękowa przynosząca na myśl ciepłą letnią noc, wypełnioną „cykaniem” świerszczy i delikatną bryzą.

Pomimo zaawansowanych prac, dokładna data inauguracji parku nie jest znana. Ustaleniu jej nie sprzyja oczywiście sytuacja pandemiczna. Dokładne informacje na ten temat udostępnione zostaną na oficjalnej stronie internetowej August Moon Drive-In.

Zobacz także:

Wynajem samochodów w USA