Stany Zjednoczone to destynacja, która, choć odległa, staje się coraz bardziej przystępna dla turystów z Polski. Sprzyja temu coraz większa przystępność połączeń lotniczych (zarówno, jeśli chodzi o wybór jak i ceny) oraz włączenie Polski do strefy ruchu bezwizowego.

Znajdź więcej informacji na temat zasad wjzadu do USA.

Połączenia LOT do USA to ciągle jedyna opcja lotów bezpośrednich z Polski. Przewoźnik narodowy oferuje je już nie tylko z głównego portu lotniczego kraju, lecz także z lotnisk w Krakowie i Rzeszowie – czytaj o nich poniżej.

San Francisco

San Francisco to nowa destynacja LOT z Lotniska Warszawa-Chopin.

5 sierpnie, oferta LOT w Warszawie wzbogaci się o połączenie do San Francisco. Jest to druga, po Los Angeles, trasa z Polski na Zachodnie Wybrzeże USA.

Pokonanie ponad 10-tysięcznej odległości pomiędzy Warszawą, a jednym z największych miast Kalifornii zajmie około niewiele poniżej 12 godzin. Połączenia realizowane są najnowocześniejszą jednostką przewoźnika – Boeinginem 787, czyli Dreamlinerem. Loty wykonywane będą 4 razy w tygodniu w poniedziałki, środy, piątki i soboty.

Wyświetl mapę połączeń LOT.

Połączenia LOT do USA

Rozszerzenie siatki połączeń dalekodystansowych było istotną częścią strategii rozwoju LOT wdrażanej w ostatnich latach. Perspektywa zniesienia obowiązku wizowego dla turystów z Polski, o co polska dyplomacja zabiegała już od dawna, stałą się dodatkowym impulsem do postawienia właśnie na kierunki amerykańskie.

Polskie Linie Lotnicze LOT oferują obecnie połączenia bezpośrednie do następujących destynacji w USA:

Lotnisko Warszawa Chopin (WAW)

  • Chicago O’Hare (ORD)
  • Nowy Jork (JFK)
  • Newark (EWR)
  • Los Angeles (LAX)
  • Miami (MIA)
  • Waszyngton Dulles (IAD)

Lotnisko Kraków (KRK)

  • Chicago O’Hare (ORD)
  • Nowy Jork (JFK)

Lotnisko Rzeszów (RZE)

  • Newark (EWR)

Do USA z przesiadką

Do Stanów Zjednoczonych udać się można także oczywiście z przesiadką. Pomimo dłuższego czasu podróży i związanych z przesiadką niedogodności, często okazuje się to bardziej ekonomiczna forma podróży za ocean. Duże “huby” europejskie, takie jak Lotnisko Londyn Heathrow, Lotnisko Frankfurt, czy też Lotnisko Paryż Charles de Gaulle, oferują szeroki wybór połączeń do USA, często w konkurencyjnych w stosunku do lotów bezpośrednich cenach.

Planujesz amerykański roadtrip? Czytaj także:

Wynajem samochodów w USA – znajdź najlepsze ceny.

Roadtrip w Kalifornii – wprowadzenie.