Atlanta – gospodarz olimpiady, kolebka Coca-Coli i CNN oraz miejsce narodzin Martina Luthera Kinga

Atlanta, największe miasto stanu Georgia, jego stolica oraz centrum administracyjne, pełni i spełniało także a przestrzeni lat, ważną rolę w politycznym, ekonomicznym i kulturalnym życiu Ameryki.

W Atlancie, ważnym centrum biznesowym Stanów Zjednoczonych mieści się także największy, pod względem liczby obsługiwanych pasażerów, port lotniczy na świecie.

Lotnisko Hartsfield-Jackson International – ATL oddalone jest o zaledwie 10 km na południe od centrum miasta. Oprócz wielu połączeń międzynarodowych obsługuje także gęstą siec połączeń krajowych w USA.

Atlanta Coca Cola

World of Coca-Cola – „muzeum” słynnego napoju to jedna z wielu atrakcji Atlanty.

Atlanta, choć położona nieco na uboczu oczywistych turystycznych szlaków w USA jest także  wszechstronną i fascynującą destynacją. Znajdź poniżej kilka wskazówek, na co warto jest zwrócić uwagę w Atlancie.

Hotel Atlanta – porównaj i zarezerwuj.

Tani wynajem samochodów Atlanta, Lotnisko. 

Atlanta – co warto zobaczyć?

Martin Luther King Jr. National Historic Site

W Atlancie urodził się i dorastał Martin Luther King, Jr., lider walki z dyskryminacją rasową w Stanach Zjednoczonych i jedna z najbardziej emblematycznych figur w historii tego kraju.

Jego dom rodzinny przekształcono w muzeum, w którym wiele dowiedzieć się można nie tylko na temat samego pastora Kinga, ale także amerykańskiego ruchu na rzecz praw obywatelskich.

Atlanta dom Kinga

Tu wychowywał się przyszły autor przemówienia „I have a dream”.

Oprócz domu rodzinnego Kinga, kompleks muzealny obejmuje także kilka innych historycznych budynków związanych z jego życiem, w tym Ebenezer Baptist Church, świątynię, w której młody pastor wygłaszał niektóre ze swych kazań, miejsce pochówku Kinga i jego żony oraz International Civil Rights Walk of Fame, promenadę, na której uczczono aktywistów walki o prawa obywatelskie w USA i nie tylko,

Czytaj także: Martin Luther King Jr. Day – amerykańskie święto państwowe.

Świat Coca-Coli

W 1886 roku, John S. Pemberton, farmaceuta z Atlanty stworzył recepturę napoju, który mającego zapobiegać wielu dolegliwościom, w tym niestrawności, migrenie i nerwicach. Coca-Cola, bo o niej mowa, lekiem okazała się słabym, jej smak szybko jednak zyskał sobie rzesze wielbicieli.

muzeum Coca Coli Atlanta

Poznaj Świat Coca-Coli w Atlancie.

Najpopularniejszemu napojowi orzeźwiającemu na świecie w całości dedykowane jest muzeum World of Coca-Cola. Barwne, komercyjne i tak „amerykańskie”, jak tylko to możliwe, przyciąga ono gości w każdym niemal wieku.

Zwiedzanie zakończone jest degustacją napojów produkowanych przez markę Coca-Cola na całym świecie.

Centennial Olympic Park

W 1996 roku Atlanta była gospodarzem letnich Igrzysk Olimpijskich. Większość wydarzeń sportowych miała miejsce na terenie i w okolicach stworzonego specjalnie na tą okazję kompleksu sportowego o nazwie Centennial Olympic Park.

Olympic Park Atlanta fontanny

Fountains of Rings – fontanny w parku olimpijskim w Atlancie.

Obecnie obszar parku oraz jego infrastruktura pełnią funkcję centrum kulturalnego miasta podejmując festiwale, koncerty i inne imprezy masowe.

Wśród dzieci szczególną popularnością cieszy się interaktywna fontanna, Fountains of Rings.

Ogród botaniczny w Atlancie

Zajmujący powierzchnię ponad 12 hektarów, Atlanta Botanical Garden, to inny popularny teren rekreacyjny w stolicy Georgii. W 2019 roku uznany został przez magazyn Architectural Digest  za jeden z 8 najpiękniejszych ogrodów botanicznych w USA.

ogród botaniczny Atlanta

Nie przegap w Atlancie: ogród botaniczny.

Otwarty w 1976 roku ogród oferuje rozliczne atrakcje dla odwiedzających w każdym wieku. Szczególną popularnością cieszy się „zawieszona” w koronach drzew ścieżka spacerowa Canopy Walk.

Z myślą o najmłodszych stworzono Children’s Garden – plac zabaw pozwalający spożytkować energię, ale także rozwijający wyobraźnię.

Stone Mountain Park

Na wschód od centrum miasta – około pół godziny drogi – miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu zainteresuje być może Stone Mountain Park. Swoją nazwę park bierze od znajdującego się na jego terenie gigantycznego granitowego masywu. Wspinaczka skałkowa to tylko jedna z atrakcji parku, w którym coś ciekawego znajdą dla siebie całe rodziny.

Obejrzyj materiał wideo o Stone Mountain Park, poniżej:

Stone Mountain Park.

Wielkim hitem parku są odbywające się po zmroku pokazy laserowe. To spektakularne widowisko przyciąga tłumy.

Zwiedzanie CNN Center (odwołane)

Siedziba główna jednej z najsłynniejszych stacji telewizyjnych na świecie, CNN, znajduje się w Atlancie.

Kanał informacyjny CNN powstał 1980 roku i, jako pierwszy, nadawał wiadomości 24 godziny na dobę.

CNN Atlanta

Imponująca siedziba CNN była jednym z najpopularniejszych celów wycieczek w Atlancie.

Wycieczki z przewodnikiem po studiach CNN cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem, jednak w 2020 roku, w związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, władze stacji podjęły decyzję o ich zawieszeniu, a następnie całkowitym zaprzestaniu.

Obecnie zwiedzanie siedziby CNN możliwe jest jedynie poprzez wycieczki wirtualne.

Powiązane artykuły i linki:

Portal turystyczny Discover Atlanta.

Atrakcje Atlanty – zarezerwuj: