Gdzie kupić bilety na Broadway? Sprawdź ofertę GetYourGuide

Zobaczenie spektaklu na Broadwayu jest spełnieniem marzeń dla wielu miłośników teatru muzycznego.

Teatralna dzielnica Nowego Jorku podejmuje niektóre z najsłynniejszych, ale także najdłużej wystawianych na scenie produkcji: The Phantom of The Opera doczekał zagrany był na broadwayowskich scenach ponad 13 i pół tysiąca razy! Szacuje się, iż teatry Broadway odwiedza nawet 14 milionów widzów rocznie, a zaledwie jedna trzecia z nich to mieszkańcy NYC.

bilety na Broadway

Upiór w Operze, jeden z największych hitów Broadwayu.

Nie dziwi więc, iż zdobycie biletów na niektóre przedstawienia, zwłaszcza niedługo po ich premierze, nie jest najłatwiejszym zadaniem i, w wielu przypadkach, wymaga rezerwacji z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Dla osób spoza miasta oraz milionów wielbicieli musicali z całego świata, zdobyte bilety na Broadway to właściwie pierwszy krok w planowaniu podróży do Nowego Jorku.

Ci, którym nie udało się zdobyć biletów na wymarzony spektakl, mogą jednak wybrać z szerokiego wachlarz innych propozycji w broadwayowskim repertuarze: większość z 41 teatrów w ścisłych granicach Broadway (nie wspominając o teatrach off-Broadway) podejmuje widzów przez 6 dni w tygodniu, czasem nawet dwa razy dziennie.

Bilety na Broadway – kup bezpiecznie online

Przy tak dużej ofercie, nie brak też opcji zakupu biletów online, bezpośrednio na stronach internetowych poszczególnych teatrów, lub przez pośredników.

Niestety, nie brak też wszelkiego rodzaju oszustów, sprzedających bilety fałszywe, często stworzone w Photoshopie, lub po prostu kopie oryginalnych biletów elektronicznych. Aby uniknąć rozczarowania, a przede wszystkim straty dużych często kwot, warto jest korzystać ze sprawdzonych źródeł.

Spośród najpopularniejszych pośredników w sprzedaży biletów na spektakle na Broadwayu online wymienić można:

Bilety na Broadway z możliwością zwrotu: GetYourGuide

Ceny biletów na broadwayowskie spektakle u pośredników są często jedynie nieznacznie wyższe, niż podczas zakupu bezpośrednio w kasie. Dla wielu, wygoda zakupienia biletów bez konieczności stania w kolejkach, co, oprócz niewygodnego, jest niemal nie do wykonania, jeśli plany zobaczenia musicalu rodzą się, na przykład, po drugiej stronie oceanu) jest jak najbardziej warta poniesionych kosztów.

Naszą uwagę zwraca jednak olbrzymia zaleta korzystania z usług ostatniego z wymienionych powyżej pośredników: możliwość anulowania zakupionego biletu oferowana przez GetYourGuide.

Ten, jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się obecnie internetowych organizatorów turystyki, w przypadku większości ofert konsekwentnie udostępnia swoim klientom opcję rezygnacji ze wykupionego produktu – biletów na spektakl, do parku rozrywki, czy też na wycieczkę z przewodnikiem, na 24 godziny przed planowanym rozpoczęciem wydarzenia.

Jest to szczególnie ważne w post-covidowej rzeczywistości, kiedy oprócz „zwykłego” ryzyka związanego z nieprzewidzianymi sytuacjami losowymi, pod uwagę, oprócz widma wciąż obecnego wirusa, liczyć się trzeba także z masowo ostatnio występującymi problemami linii lotniczych: opóźnieniami, czy odwołaniem lotów, strajkami i wynikających z nich chaosem na lotniskach.

Dopracowane w każdym szczególe, nawet z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, plany podróży coraz częściej dostosowywać należy do szybko zmieniającej się rzeczywistości, w której bilet na przedstawienie teatralne, choć trudny do zdobycia, może okazać się jednak niewystarczającym argumentem do kontynuowania podróży za wszelką cenę.

Biorąc pod uwagę, iż wieczór w teatrze na Broadwayu dla dwóch osób, z łatwością kosztować może nawet kilkaset dolarów, warto jest zadbać o możliwość odzyskania wydanych środków, w przypadku, gdyby plany podróży nagle uległy zmianie.

W chwili powstawania tego artykułu, GetYourGuide oferował bilety na, między innymi, następujące musicale:

 • The Lion King
 • Aladdin
 • Hamilton
 • The Phantom of the Opera
 • Chicago
 • Moulin Rouge
 • The Book of Mormon
 • Wicked
 • SIX
 • Harry Potter and the Cursed Child
 • KPOP

Zobacz także: