Elitch Gardens Theme & Water Park – park rozrywki w Denver

Aktualizacja COVID-19: Park Elitch Gardens jest otwarty. Wstęp nie wymaga rezerwacji. Goście powyżej 2 roku życia zobowiązani są nosić maseczki ochronne w pomieszczeniach zamkniętych parku. Poznaj aktualne zalecenia dla odwiedzających Elitch Gardens.

Jeden z najsłynniejszych parków tematycznych Kolorado mieści się na niemal w centrum stolicy stanu, Denver.

Elitch Gardens

Widok na Denver z diabelskiego młyna w Elitch Gardens.

Nazwa Elitch Gardens jest synonimem rozrywki w Denver od ponad 130 lat. Oryginalny park, umiejscowiony w dzielnicy West Highland, na północny zachód od centrum miasta i należący do zamożnej rodziny Elitch, zainaugurowany został w 1980 roku. Obejmował ogród botaniczny i niewielkie zoo. Nieco później wzbogacił się o drewniany rollercoaster, a następnie kolejne lunaparkowe atrakcje, które przysporzyły mu stale rosnącej publiczności. Brak miejsca pod rozbudowę sprawił, iż w 1994 roku nowi właściciele parku zdecydowali o przeniesieniu go do nowej lokalizacji, znacznie bliżej centrum miasta.

Elitch Gardens – kup bilety ze zniżką.

Nowy adres oznaczał nową formułę: zrezygnowano z ogrodów i zoo na rzecz atrakcji typowych dla wesołego miasteczka, a później także aquaparku. W kolejnych latach park przechodził z rąk do rąk, będąc przez chwilę częścią słynnej sieci Six Flags. Obecnie należy do amerykańskiego holdingu Kroenke Sports And Entertainment.

Atrakcje Elitch Gardens

Wachlarz atrakcji oferowany przez Elitch Gardens sprawi, iż miło czas spędzą tu goście w każdym wieku.

Uwagę miłośników mocnych doznań i adrenaliny zwrócą tu z pewnością:

Boomerang – stalowy rollercoaster dostarczy wrażeń dzięki wertykalnym pętlom i nagłym zmianom kierunku ruchu oraz prędkości przekraczającej momentami 80 km/h.

Boomerang Elitch Gardens

Boomerang, Elitch Gardens.

Wznoszący się na ponad 38 metrów Boomerang jest najwyższym rollercoasterm parku.

Half Pipe – gigantyczna deska snowbordowa zabierze śmiałków na zapierającą dech w piersiach przejażdżkę podczas której obracać się będą dodatkowo wokół własnej osi.

Half Pipe wznosi się na wysokość ponad 30 m.

Mind Eraser – nie straszne Ci korkociągowe skręty z prędkością 80 km/h w bezpodłogowym wagoniku? Mind Eraser jest dla Ciebie.

Minderaser Elitch Gardens

Brain Drain – jedna z nowszych atrakcji parku to gigantyczny okrąg, w którym decydujący się na przejażdżkę śmiałkowie zatoczą pełne koło.

Brain Drain wygląda szczególnie efektownie po zmroku, dzięki specjalnemu oświetleniu.

Atrakcje dla całej rodziny

Nie wszystkie atrakcje parku przyprawią o kołatanie serca; z wielu korzystać może niemal cała rodzina z wyłączeniem najmłodszych jedynie jej członków. Zaliczają się do nich:

Big Wheel – diabelski młyn to jedna z klasycznych, jednak cieszących się niezmiennie popularnością atrakcji każdego lunaparku. Ferris wheel w Elitch Gardens mierzy aż 30 metrów wysokości.

Elitch Gardens Carousel – tradycyjna i niemal zabytkowa, bo licząca ponad 80 lat karuzela nie straciła wcale na uroku pomimo upływu czasu. Odrestaurowane, barwne koniki i powozy nadal cieszą najmłodszych dorosłym zaś przywodzą na myśl wspomnienia z dzieciństwa.

karuzela Elitch Gardens

Karuzela w Eltich Gardens.

Observation Tower – wysoka na ponad 76 metrów wieża obserwacyjna oferuje doskonałą panoramę nie tylko samego parku oraz Denver, ale także Gór Skalistych, u podnóża których miasto jest położone.

Tea Cups – sprawi wiele radości szczególnie młodszym dzieciom, które przejechać się będą mogły w wirujących wagonikach-filiżankach.

Blazin’ Buckaroo – przyjazny młodszym gościom parku rollercoaster, którego trasa przebiega w scenerii Dzikiego Zachodu.

kolejka dla dzieci w Elitch Gardens

Elitch Gardens dla najmłodszych

Oprócz Blazin’ Buckaroo, najmłodsze dzieci znajdą w parku wiele innych atrakcji przystosowanych do ich wieku.

Crazy Bus – wcale nie tak szalony, jak sugeruje nazwa autobus „wzlatuje” wysoko ponad poziom ziemi.

Baloon Race – to karuzela, której wagoniki imitują balony na rozgrzane powietrze.

Goofy Gazeebo – plac zabaw na którym najmłodsi spożytkują energię dzięki zjeżdżalniom, kryjówkom i basenom z piłeczkami.

Mouse House – bumper cars, czyli samochodziki pozwalające najmłodszym wcielić się w rolę kierowców.

Park wodny Elitch Gardens

Znany jako Island Kingdom Family Waterpark, park wodny wchodzący w skład Elitch Gardens czynny jest w sezonie letnim (podczas gdy park rozrywki otwiera swe podwoje pomiędzy kwietniem i październikiem).

Oferuje zarówno bardziej atrakcje, w tym olbrzymie zjeżdżalnie wodne Mega Wedgie (Epic i Ultimate), RipQurl i Canonball Falls, jak i te przyjazne małym dzieciom.

park wodny Elitch Gardens

Wodny plac zabaw w aquaparku Elitch Gardens.

Goście parku, który zależy na prywatności, wynająć mogą tu także prywatne kabiny, w których mogą relaksować się na tarasie z widokiem na basen.

Bilety do Elitch Gardens – kup taniej

Jak w przypadku innych popularnych parków rozrywki, zalecane jest wykupienie biletów z wyprzedzeniem, online. Pozwoli to uniknąć kolejek do kas, ale także, w wielu przypadkach, kupić bilety taniej – na stronie internetowej Elitch Gardens  często dostępne są one ze zniżką.

Sporo zaoszczędzic można także dzięki internetowym wyszukiwarkom promocyjnych ofert wstępu do popularnych atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest serwis GetYour Guide:

Zniżki na bilety do Elitch Gardens – wyświetl oferty.

Czytaj także:

Atrakcje turystyczne Denver – co zobaczyć?

Zarezerwuj inne atrakcje Denver: