Miłośnicy parków rozrywki z entuzjazmem przyjęli w sierpniu 2019 roku zapowiedź stworzenia nowego – największego, najnowocześniejszego i najbardziej immersyjnego z parków sieci Universal na Florydzie.

Epic Universal – data otwarcia: inauguracja nowego parku Universal w Orlando spodziewana jest latem 2025 roku.

Epic Universe, bo taka nosić on będzie nazwę, zainaugurowany miał być w 2023 roku, jednak pandemia i wymuszone przez nią wstrzymanie prac budowlanych na blisko rok pokrzyżowały te plany.

Epic Universe

Tak według zapowiedzi wyglądać może Epic Universe Orlando.

Co wiemy na dziś o nowym parku Universal na Florydzie?

Kiedy otwarcie Epic Universe?

Od czasu wznowienia prac na nowym parkiem, toczą się one pełną parą. Według zapewnień udzielonych podczas konferencji prasowej Jeffa Shella, CEO NBCUniversal, koncernu będącego właścicielem parków Universal, Epic Universe ukończony zostać ma na sezon letni 2025.

Epic Universe – lokalizacja

Nowy park zajmować będzie 300-hektarowy teren położony w bezpośrednim sąsiedztwie, Universal Studios Florida, a konkretnie na południowy wschód od niego, tworząc gigantyczny kompleks rozrywkowy.

Obydwa parki połączy sieć autobusów wahadłowych, umożliwiających gościom szybkie pomiędzy nimi przemieszczanie się. Znaczne inwestycje poczynione zostały już przez zarząd Universal w rozszerzenie trasy Kirkman Road, która stanie się główną arterią łączącą północną (Universal Studios) i południową (Epic Universe) strefę kompleksu.

Tu zobaczysz lokalizację Epic Universe względem Universal Studios.

Na zachód od Epic Universe, po przeciwnej stronie International Drive, znaleźć można będzie kolejna z popularnych atrakcji Orlando, ICON Park.

Atrakcje Epic Universe – co wiadomo?

Z udzielonych przez zarząd parku informacji wynika, iż posiadać on będzie cztery strefy tematyczne. Dotychczas oficjalnie potwierdzono tylko jedną z nich – Super Nintendo World, inspirowaną znaną konsolą, mówi się jednak także innych klasykach ze świata Universal: Monsters, Wizarding World of Harry Potter i How To Train Your Dragon.

Zobacz update z budowy oraz prognozy, jak wyglądać mógłby ostatecznie Epic Universe.

Udostępnione do tej pory, bardzo ogólne grafiki nowego parku sugerują, iż na jego gości oczekiwać będą co najmniej dwa rollercoastery, kilka atrakcji zadaszonych, duże zbiorniki wodne oraz strefa hotelowa, restauracyjna i handlowa.

Zobacz także:

Ten artykuł był ostatnio aktualizowany 28. września, 2022