Bilety do Universal Orlando – gdzie kupić?

O zakup biletów do parków rozrywki warto zadbać z wyprzedzeniem, zwłaszcza, gdy planujemy odwiedzić je w nich w sezonie letnim, lub podczas popularnych przerw świątecznych w zajęciach szkolnych.

Kupienie biletu w parkowej kasie, podczas spontanicznego wypadu, jest jak najbardziej możliwe, jednak niemal zawsze wiąże się z większym wydatkiem, niż w przypadku dokonanego uprzednio, i u autoryzowanego sprzedawcy.

bilety do Universal Orlando

Gdzie kupić bilety do Universal Orlando: w szczycie sezonu, kolejki do kasy okazać się mogą prawdziwym wyzwaniem.

Bilety do Universal Orlando – bezpośrednio, czy u pośrednika?

Najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest wykupienie biletów bezpośrednio na stronie internetowej parku.

Oprócz pewności, iż chodzi o rzeczywisty bilet, a nie brak przecież oszustów próbujących wzbogacić się na naiwnych turystach (w internecie krąży wiele historii na temat ticket scams) mamy także szansę zaoszczędzić. Parki często przygotowują oferty promocyjne dla klientów kupujących online – niemal zawsze zapłacą oni mniej, niż kupując bilet bezpośrednio w kasie, przy wejściu do parku.

Pomimo to, wiele osób decyduje się jednak na zakup biletu do Universal Orlando, jak i innych amerykańskich parków rozrywki, przez pośrednika. Są nim najczęściej strony internetowe oferujące kompleksowe usługi turystyczne. Przyciągają one potencjalnych klientów sprawnym marketingiem, interesującą treścią oraz barwnymi ogłoszeniami, które aż proszą się, by na nie kliknąć, za każdy sprzedany produkt, lub usługę, otrzymują prowizję.

Get Your Guide Universal Orlando

Z logicznego punktu widzenia więc, praktykowane przez nie ceny powinny być więc zawsze nieco wyższe, niż w przypadku zakupu bezpośrednio „u źródła”. Nie zawsze się tak jednak dzieje.

Do Universal Orlando z Get Your Guide – możliwość rezygnacji z biletu!

Przykładowo, jeden z najprężniej rozwijających się obecnie portali-przewodników turystycznych, Get Your Guide, oferuje bilety do Universal Orlando Resorts w praktycznie takie samej cenie, jak sam park. Na jego korzyść przemawia jednak fakt, iż umożliwia on rezygnację z biletu, gwarantując pełen zwrot kosztów, o ile rezygnacja zgłoszona zostanie do 24 godzin przed planowaną datą odwiedzin parku.

Jest to olbrzymia zaleta, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż bilety zakupione bezpośrednio w Universal Orlando Resorts nie podlegają zwrotowi. Park pozwala, co prawda, w przypadku niewykorzystanego biletu na przeniesienie jego wartości na zakup nowego, oznacza to jednak, iż, aby nie stracić pieniędzy park musisz odwiedzić, co w przypadku nieprzewidywalnych zdarzeń losowych i zmieniających się planów, nie zawsze jest możliwe.

Oferty biletów wstępu do Universal Orlando* dostępne w serwisie Get Your Guide okazują się więc, pod tym względem, bardzo korzystna.

*Wspomniane oferty dostępne były w czasie powstawania tego artykułu; mogą ulec zmianie.

Czytaj także: