Grand Canyon wycieczki helikopterem

Jedna z najbardziej spektakularnych atrakcji przyrodniczych w USA – Grand Canyon – przyciąga na północ stanu Arizona blisko 6 milionów turystów rocznie.

Zdecydowana większość z nich zwiedza kanion, jak i otaczające go tereny Grand Canyon National Park pieszo i/lub samochodem, do dyspozycji mając dziesiątki tras pieszych wycieczek o różnym stopniu trudności, jak również sceniczne trasy samochodowe. Entuzjaści ekstremalnych sportów wodnych, spieniony nurt rzeki Kolorado pokonać mogą także kajakiem, choć whitewater rafting zdecydowanie nie jest dla każdego.

Jedyne w swoim rodzaju widoki tej unikalnej tej unikalnej formacji geologicznej, jednak, dostępne są z powietrza.

Grand Canyon wycieczki helikopterem

Wielki Kanion z lotu ptaka.

Nie bez powodu wycieczki helikopterem nad Grand Canyon cieszą się, pomimo nie najniższych cen, niesłabnącym zainteresowaniem. Tylko z lotu ptaka w pełni uświadomić można sobie kolosalną skalę głębokiego na ponad 1800 metrów i długiego na 440 kilometrów kanionu, podziwiać jego rzeźbione w czerwonym piaskowcu stoki, czy też „księżycowe” krajobrazy równin, kontrastujące z bujną zielenią porastającą brzegi płynącej w jego sercu rzeki.

Grand Canyon wycieczki helikopterem na każdy gust

Wybór wycieczek helikopterowych na terenie parku narodowego jest olbrzymi, poczynając od zwykłego 30-40 minutowego lotu w cenie około $200 od osoby, po znacznie bardziej rozbudowane, i odpowiednio droższe programy.

Za około $500, turyści mogą polecieć do Grand Canyon bezpośrednio z Las Vegas, co jest wygodnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie zdecydowali się na wynajem samochodu w USA, przez co dojazd w okolice Wielkiego Kanionu okazać się może kłopotliwy. Wśród innych możliwych opcji są, na przykład, przelot helikopterem z lądowanie na terenie parku i dalsza przejażdżka off-roadowa Hummerem.

Osoby, których nie odstraszają wyższe ceny, podczas loty raczyć się mogą szampanem!

Trasy lotów helikopterem nad Grand Canyon obejmują jego najpopularniejsze, i najbardziej widowiskowe rejony, w tym West Rim, a często także pobliską tamę Hoover Dam.

Zobacz także:

Grand Canyon National Park, Arizona

Grand Canyon wycieczki helikopterem – zarezerwuj: