Henderson i rzeka Kolorado – oaza zieleni w sąsiedztwie Las Vegas

Pomimo że słynne miasto hazardu, Las Vegas, wzniesione na Pustyni Mojave w stanie Newada, w związku z czym nie ma zbyt wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o krajobraz naturalny, nie oznacza to, iż w jego okolicach nie można odpoczywać w otoczeniu bujnej zieleni.

Około 26 km na południowy wschód od centrum Las Vegas, położona jest miejscowość Henderson, znana z licznych terenów rekreacyjnych powstałych na zielonych obszarach rozciągających się na zachód od rzeki Kolorado. Warto jest się ty wybrać, aby odpocząć od zgiełku i neonów Sin City.

Henderson

Tuscany Village w Henderson.

Zielone przedmieścia Las Vegas – Henderson

Położone w hrabstwie Clark, Henderson nosi status miasta, choć przez wielu uważane jest za przedmieścia Las Vegas. Populacja licząca sobie ponad 300 tyś. osób czyni z Henderson drugie największe, po Las Vegas, miasto Newady.

Tu właśnie znajdują się niektóre z najbardziej prestiżowych dzielnic mieszkalnych w rejonie Las Vegas (choć bardziej przystępne cenowo, niż nowsza dzielnica Summerlin powstała stosunkowo niedawno na zachód od Vegas).

Jednodniowa wycieczka do Henderson może okazać się doskonałym urozmaiceniem wizyty w tętniącym życiem i barwnym Las Vegas.

Przewodnik po Henderson – poznaj największe atrakcje miasta.

Pomimo iż Henderson, jak i samo Las Vegas, wzniesione zostało na pustyni, wody w nim nie brakuje. Jedną z największych atrakcji miasta jest sztuczne, i pokaźnych rozmiarów, Jezioro Las Vegas, oferujące wycieczki łodzią.  Znajdź więcej informacji na temat Lake Las Vegas.

Uwagę w Henderson przyciągają także zielone płacie pól golfowych – jest ich tu aż siedem!

Szeroki wybór festiwali i imprez kulturalnych regularnie organizowanych w Henderson zapewni rozrywkę zarówno mieszkańcom, jak i odwiedzającym Newadę turystom.

Wygoda, spokój i bezpieczeństwo przyciągają do Henderson zamożnych emerytów, którzy chętnie nabywają tu nieruchomości.

Jakość usług jest Henderson bardzo wysoka, zaś ceny, w porównaniu do pobliskiego Las Vegas, o wiele bardziej przystępne. Dotyczy to szczególnie gastronomii. Henderson to doskonałe miejsce, aby zjeść doskonały posiłek za niewygórowaną cenę, wart krótkiej wyprawy z Las Vegas.

Henderson posiada także własne kasyna, z których korzystają głównie mieszkańcy (turyści preferują oczywiście emblematyczne przybytki hazardu w samym Vegas).

W mieście nie brak okazji do zrobienia zakupów.

Henderson to zdecydowanie spokojniejsza i bezpieczniejsza okolica niż Las Vegas, może wiec okazać się lepszą alternatywą zakwaterowania, niż drogie, ale też nastawione raczej na zabawę, niż na wypoczynek hotele-kasyna The Strip w Vegas.

Praktyczna porada: Znajdź tani hotel w Henderson.

Dla wielu turystów, którzy wolą zatrzymać się w „Mieście Grzechu”, Henderson jest popularnym celem jednodniowych wycieczek z Las Vegas. Zwłaszcza w połączeniu z Tamą Hoovera (Hoover Dam), oddalona od Henderson o zaledwie około 20 minut drogi samochodem.

Uwaga: Rozważ wynajem samochodu w Las Vegas; transport miejski jest t bardzo słabo rozwinięty i własny środek transportu okaże się bardzo przydatny, zwłaszcza, jeśli chcesz poruszać się poza ścisłym centrum miasta. Alternatywą są także zorganizowane wycieczki do popularnych atrakcji w okolicach Las Vegas, w tym Henderson i Hoover Dam.

Czytaj także: Wynajem samochodów na Lotnisku Las Vegas.

W Newadzie nie przegap także innej popularnej atrakcji turystycznej: sklepu z czekoladkami Ethel M Chocolate Factory. Posiada ona trzy oddziały w Las Vegas i sklep główny (flagship store) właśnie w Henderson. Ethel M, choć należy do znanej grupy Mars, produkującej niektóre z najpopularniejszych na rynku amerykańskim, lecz też międzynarodowym marek czekoladowych przysmaków (w tym właśnie Mars, Snickers, czy M&M’s) znana jest z luksusowy i produkowanych na małą skalę czekoladek i bombonierek.

Rzeka Kolorado – granica pomiędzy Newadą i Arizoną

Zaledwie 50 km pokonać trzeba, aby dostać się z Las Vegas do brzegu rzeki Kolorado oraz niecałe 60, by dotrzeć do Tamy Hoovera.

rzeka Kolorado

Mapa rzeki Kolorado przepływającej przez 7 stanów.

Rzeka wyznacza granicę pomiędzy stanami Newada i Arizona.

Przewodnik-USA poleca: Odwiedź słynną Tamę Hoovera. Spędzić tu można niemal cały dzień zwiedzając samą tamę oraz przyległe, niezwykle malownicze okolice.

Znajdź więcej informacji na temat zwiedzania Hoover Dam.

W 1936 roku, kiedy to zakończona została budowa tamy (oraz przez wiele długich lat potem), Hoover Dam była największą betonową konstrukcją na świecie. Powstały dzięki niej zbiornik wodny nosi nazwę Jeziora Mead (Mead Lake).

Czytaj także: