Popularne festiwale muzyczne są dla wielu turystów motywacją do nawet odległych podróży. Na festiwale wybieramy się nie tylko po to, aby zobaczyć ulubionego artystę, ale głównie po to, aby doświadczyć specyficznej festiwalowej atmosfery, pozwalającej ludziom z całego świata bawić się wspólnie w rytm muzyki na żywo.

letnie festiwale USA

Festiwale muzyczne to dla wielu turystów powód do odwiedzenia USA latem.

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała praktycznie wszystkie festiwalowe plany na rok 2020, niemniej jednak przedstawiamy poniżej najważniejsze imprezy muzyczne w USA, które w normalnej sytuacji odbyłyby się w bieżącym roku.

Sezon na imprezy muzyczne na świeżym powietrzu na wielką skalę w USA otwiera kultowy już Coachella Vallley Music and Arts Festival w Południowej Kalifornii. Zamka go, zazwyczaj, Austin City Limits Music Festival.

Poniżej, przedstawiamy zestawienie najważniejszych imprez muzycznych, w Stanach Zjednoczonych w 2020 roku (w kolejności chronologicznej).

Coachella Valley Music and Arts Festival, Kalifornia

Zaplanowany na dni 10-12 kwietnia i 17-19 kwietnia 2020 festiwal Coachella, mający miejsce na Pustyni Colorado w Indio, nie odbył się w związku z szalejącą na całym świecie epidemią  koronawirusa. Zrezygnowano także z planów realizacji festiwalu w październiku 2020.

Coachella

Diabelski młyn to jedna z festiwalowych rozrywek Coachelli.

Tereny na obrzeżach miejscowości Indio, koło 2 godzin na wschód od Los Angeles (200 km) od ponad 20 lat już podejmują wiosna jedną z najbardziej rozpoznawalnych imprez muzycznych na świecie. Festiwal przyciąga wykonawców i fanów wielu rodzajów muzyki, w tym rock, pop, indie, hip-hop i muzyka electronic . W 2020 wśród największych gwiazd Coachelli znaleźć mieli się: Rage Against the Machine, Thom Yorke i Travis Scott.

Znajdź zakwaterowanie w Indio.

Coachella, podobnie jak inne kultowe festiwale, w tym Burning Man, to nie tylko sama muzyka, ale także wydarzenie lifstylowe.

Geneza festiwalu Coachella:

Oficjalna strona internetowa Coachella.

New Orleans Jazz & Heritage Festival

Zaplanowany w Nowym Orleanie na dni 23 kwietnia do 3 maja 2020 roku festiwal o ponad 50-letniej tradycji także nie doszedł do skutku w związku z pandemią. Nie powiodła się również próba przeniesienia go na jesień tego samego roku.

Wbrew temu, co mogłaby sugerować nazwa, repertuar festiwalu jest bardzo szeroki i obejmuje wiele gatunków muzycznych.

Newy Orlean festiwal

New Orleans Jazz & Heritage Festival – ważna pozycja w kalendarzu wydarzeń kulturalnych na południu USA.

Zakwaterowanie w Nowym Orleanie – porównaj ceny.

Gwiazdy, które zapowiedziały udział w edycji festiwalu w 2020 roku (a którym nie przyszło wystąpić z oczywistych powodów) to, między innymi: Foo Fighters, Elvis Costello i Norah Jones.

Oficjalna strona internetowa New Orleans Jazz & Heritage Festival.

Governor Ball, New York

Kolejny festiwal, który przełożony został na następny rok w związku z sytuacją epidemiologiczną to mający miejsce na Wyspie Randalla w Nowym Jorku festiwal Governors Ball, lub w skrócie, Gov Ball.

Zaplanowany był na dni 5-7 czerwca 2020.

Gov Ball festiwal

Letni festiwal muzyczny w Nowym Jorku – Governors Ball.

Trwający 3 dni festiwal przyjazny jest wielu gatunkom muzycznym; przyciąga również artystów prezentujących podczas trwania imprezy swoje prace i różnego rodzaju instalacje artystyczne, a także oferuje atrakcje na świeżym powietrzu, rozlokowane na terenie parku na Randall’s Island.

Hotele w Nowym Jorku – znajdź najlepsze ceny i zarezerwuj online.

Line-up Gov Ball na 2020 rok zawierał gwiazdy takie, jak Tame Impala, Missy Elliot, Ellie Goulding i Vampire Weekend.

Oficjalna strona internetowa Governors Ball.

Summerfest, Milwaukee

Edycja 2020 festiwalu Summerfest w Milwaukee, w stanie Wisconsin, zaplanowana była na dni 24-28 czerwca i 30 czerwca – 5 lipca 2020.

festiwal Summerfest

Festiwal w Milwaukee skupia olbrzymią publiczność.

Organizowany od 1968 roku festiwal jest jednym z największych na świecie. W 1999 roku Księga Rekordów Guinnessa oficjalnie potwierdził ten tytuł.

Koncerty podczas trwania festiwalu odbywają się 12 różnych scenach, liczba gości zaś przekracza 800 tyś.

Noclegi w Milwaukee w najlepszej cenie.

Ozzy Osbourne, Chris Stapleton, Marilyn Manson, Sam Hunt, Justin Bieber  Guns N ‘Roses to tylko niektórzy z artystów, którzy zapowiedzieli udział w edycji 2020 festiwalu.

Oficjalna strona internetowa Milwaukee Summerfest.

Lollapalooza, Chicago

W 2020 roku anulowany został także legendarny festiwal Lollapalooza w Chicago. Zgodnie z planem, odbyc się miał pomiędzy 30 lipca i 2 sierpnia.

Lollapalooza

Letnie święto muzyki w Chicago: Lollapalooza.

Zarezerwuj hotel w Chicago.

Znajdź aktualne informacje na temat festiwalu na oficjalnej stronie internetowej Lollapalooza.

Czytaj także: The Drake Hotel Chicago.

Burning Man, Nevada

Koronawirus zaważył także na decyzji o odwołaniu festiwalu Burning Man. Ta, organizowana w specyficznej pustynnej scenerii stanu Nevada impreza uchodzi za jedną z najbardziej alternatywnych na świecie. W 2020 roku miała mieć miejsce pomiędzy 30 sierpnia i 7 września.

Burning Man festiwal

Burning Man Nevada, festiwal jedyny w swoim rodzaju.

Festiwal ma miejsce na pustyni Black Rock około 160 km na północny wschód od Reno. Najsłynniejsze miasto Nevady, stolica hazardu Las Vegas, oddalona jest o około 800 km, czyli cały dzień drogi poprzez słabo zaludnione terytorium Nevady.

Surrealistyczna sceneria stworzona na potrzeby Burning Man:

Oficjalna strona internetowa Burning Man.

Afropunk Festival, Brooklyn

Festiwal Afropunk, organizowany od 2005 roku w Brooklinie, dzielnicy Nowego Jorku, skupia się na twórczości artystycznej społeczności afroamerykańskiej – oprócz muzyki, także kinematografii i modzie.

Afropunk festiwal

Afropunk Festival, Nowy Jork.

Brooklyn – hotele w dobrej cenie.

Różne odsłony festiwalu przyciągają ponad 60 – tysięczną publiczność.

W 2020 roku Afropunk Festival zaplanowany był na dni 24 i 25 sierpnia.

Electric Zoo Festival, Nowy Jork

Festiwal muzyki elektronicznej organizowany jest na Wyspie Randalla, w Nowym Jorku w weekend przed amerykańskim Świętem Pracy (Labor Day).

W 2020 roku zaplanownay jest on na dni 4-6 września.

festiwal Electric Zoo

Electric Zoo – gratka dla fanów muzyki elektronicznej w Nowym Jorku.

Znajdź zakwaterowanie w Nowym Jorku – porównaj ceny.

Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej Electric Zoo.

Austin City Limits Music Festival

Decyzję o odwołaniu imprezy w 2020 roku podjęli także organizatorzy festiwalu ACL, czyli Austin City Limits, zaplanowanego na dni 2-4 października oraz 9-11 października.

Ciepły klimat Austin, w Teksasie, sprawia, iż ten, w zasadzie jesienny festiwal, sprawia wrażenie imprezy jak najbardziej letniej.

ACL festiwal

ACL – festiwal muzyczny w Teksasie.

Oprócz koncertów, na gości festiwalu oczekuje kiermasz artystyczny, stragany z jedzeniem i napojami, atrakcje lunaparkowe i strefy przyjazne dzieciom.

Noclegi w Austin – zarezerwuj online.

Na początku swej historii, festiwal trwał przez jeden weekend, jednak duże zainteresowanie ze strony zarówno artystów, jak i publiczności sprawiło, iż zdecydowano o przedłużeniu rozrywki o dodatkowe 3 dni.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Austin City Limits Festival.

Znajdź tanie loty do USA.

Ten artykuł był ostatnio aktualizowany 30. września, 2020