LOT przywraca połączenie Kraków – Newark.

Po okresie przestoju wywołanego covidowymi obostrzeniami sanitarnymi, przewoźnik narodowy odbudowuje siatkę połączeń. Choć nadal nie można mówić o pełnym powrocie sprzed pandemii, spragnieni podróży rodacy z radością przyjmują kolejne ogłoszenia nowych tras. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się połączenia do USA, przez 18 miesięcy zawieszone całkowicie w związku z zamknięciem się Stanów Zjednoczonych na ruch turystyczny, następnie zaś, znacznie okrojonymi.

Choć to główny port lotniczy kraju przoduje w ofercie połączeń transatlantyckich, od 4 czerwca bezpośrednio do Nowego Jorku udać się można także z Krakowa. Nowa trasa LOTu skierowana jest na lotnisko w Newark, oddalone od Manhattanu o około pół godziny drogi.

Newark Liberty

Lotnisko Newark od centrum Nowego Jorku dzieli niecałe 30 km.

W rzeczywistości, nie jest to całkowicie nowa trasa: loty z Krakowa do Nowego Jorku (Newark) znajdowały się już w ofercie LOTu wcześniej, zrezygnowano z nich jednak 11 lat temu.

Turyści z Małopolski do Newark z krakowskiego lotniska polecieć będą mogli raz w tygodniu, w sobotę. Odlot ma miejsce w godzinach popołudniowych, trasę, jak to już jest normą w przypadku LOTu, obsługuje komfortowy Boeing 787, czyli Dreamliner.

Uwaga: loty z Krakowa do Nowego Jorku nie będą dostępne przez cały rok: trasa Kraków (KRK) – Newark (EWR), jest połączeniem sezonowym, wykonywana będzie do 30 kwietnia.

Jak podkreślili przedstawiciele PLL LOT oraz Lotniska im. Jana Pawła II w Krakowie, połączenie to stworzone zostało z myślą zarówno o turystach z obydwu krajów w drodze do popularnych destynacji, jakimi są Nowy Jork i Kraków, ludziach biznesu oraz licznej Polonii w USA wychodzącej się z Małopolski.

Newark Liberty International Airport – ERW jest drugim (po New York JFK Airport) największym lotniskiem strefy metropolitalnej Nowego Jorku. Mieści się na lewym brzegu rzeki Hudson i oferuje doskonałe połączenia, w tym też komunikacją miejską na Manhattan, jak i do innych dzielnic Nowego Jorku.

Dla osób podróżujących z Polski Lotnisko Newark znane jest także dzięki połączeniom, również LOTu, z Warszawy Chopin (dostępnych przez cały) rok oraz z Rzeszowa (połączenie sezonowe). Niższe opłaty lotniskowe, w porównaniu do JFK, sprawiają, iż loty do Nowego Jorku via Newark, okazują się często przystępniejsze cenowo.

Zobacz także:

Ten artykuł był ostatnio aktualizowany 6. czerwca, 2022