Powszechnie znane w Europie McDonald’s i Burger King wiodą prym pośród sieci fast food w USA pod względem ilości restauracji. Nie oznacza to jednak iż, automatycznie, uznawane są za najlepsze sieci fast food.

Z badań rynku przeprowadzanych w Stanach Zjednoczonych wynika, iż największym uznaniem wśród regularnych bywalców tego typu restauracji cieszą się małe i średnich rozmiarów sieci.

hamburger z frytkami

Fast Food w USA: Hamburger z frytkami to najpopularniejsze, choc niewyszukane, danie amerykańskiej kuchni.

Ranking na najlepszą siec hamburgerowni – głosy oddało 7600 osób

Według Market Force Information, agencję badania opinii konsumenta, istnieje olbrzymi rozziew pomiędzy stopniem zadowolenia klientów poszczególnych sieci fast foodów.

Z badań rynkowych przeprowadzone na grupie 7600 osób wynika, iż za najlepsze restauracje typu fast food w USA to (w nawiasach podany jest procentowy stopień zadowolenia ankietowanych):

  1. In-N-Out Burger (73%)
  2. Five Guys (68%)
  3. Culver’s (67%
  4. Whataburger (58%)
  5. Smash Burger (54%)
  6. Red Robin (48%)
  7. Steak’n’Shake (46%)
  8. DQ (41%)
  9. Sonic (40%)
  10. Jack in The Box (37%)

W rankingu uwzględnione zostały jedynie restauracje, wskazane przez co najmniej 100 respondentów. Niewykluczone więc, iż doskonałej jakości hamburger zjeśc można w wielu innych, mniej znanych restauracjach w USA.

Najlepszy hamburger w Stanach Zjednoczonych

Obejrzyj zestawienie stacji CBS o Top 10 amerykańskich hamburgerowni:

Poza pierwszą dziesiątką znalazły się popularne sieci fast foodowe, w tym Wendy’s, Carl’s Jr., Burger King, a nawet sam McDonald’s.

Europejczycy na wakacjach w USA decydujący się na posiłek w tych dwóch ostatnich sieciach często stwierdzają, iż serwowane tu dania różnią się smakiem od tego, co znają „z domu”.

In-N-Out – najlepszy hamburger w (nie wszystkich) Stanach Zjednoczonych

Wygrana In-N-Out w rankingu świadczy o rzeczywiście wysokiej jakości świadczonych usług w świetle faktu, iż, nie jest ona tak szeroko rozpowszechniona na terenie całego kraju, jak inne popularne sieci.

Restauracje In-N-Out znaleźc można głównie na terenie Zachodniego Wybrzeża. Marka powstała w Kalifornii, jako firma rodzinna. Obecnie zarządza nią Lynsi Snyder, wnuczka Esther i Harrego Snyder, założycieli pierwszej restauracji, usytuowanej w Baldwin Park, na przedmieściach Los Angeles.

In-N-Out USA

Restauracje In-N-Out obecne są w następujących amerykańskich stanach: Kalifornia, Nevada, Utah, Arizona, Oregon i Texas.

Ciekawostka: In-N-Out to jedna z niewielu znanych sieciowych restauracji, oferująca swoim pracownikom wynagrodzenie powyżej krajowej płacy minimalnej.

Poniżej, relacja brytyjskich turystów z pierwszej wizyty w restauracji In-N-Out:

Czytaj także: McDonalds w Barstow, na trasie Route 66.

Warto wspomnieć, iż 2019, In-N-Out uznany został za najlepszą sieciową burgerownię w USA po raz trzeci z rzędu.

Na temat burgerów In-N-Out wypowiedziało się wielu znawców światowej gastronomii; ich wielkim fanem jest między innymi Gordon Ramsey (Hell’s Kitchen) oraz nieżyjący już Anthony Bourdain (No Reservations):

Five Guys Burger – w czołówce rankingu

Drugie miejsce w rankingu, z różnicą zaledwie 5 punktów procentowych, zajęła siec Five Guys.  Popularna jest ona na Wschodnim Wybrzeżu, w szczególności zaś, w okolicach Nowego Jorku i Waszyngtonu D.C. Ta niezwykle popularna siec zawitała już także do niektórych europejskich metropolii, w tym Londynu i Madrytu.

Znanym fanem Five Guys jest były już prezydent USA, Barack Obama.

Ten artykuł był ostatnio aktualizowany 25. września, 2020